Ухвала від 11.01.2011 по справі 2а-9061/10/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №2а-9061/10/2670 Головуючий у 1- й інстанції Огурцов О.П.

Суддя - доповідач: Літвіна Н. М.

УХВАЛА

Іменем України

11 січня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Літвіної Н.М.

суддів: Коротких А.Ю.

Хрімлі О.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 15 квітня 2010 року №278/4-Бп, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2010 року було відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 15 квітня 2010 року №278/4-Бп.

На вказану ухвалу суду, позивач -ОСОБА_3 звернувся з апеляційною скаргою в якій просить її скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

10 червня 2010 року позивач звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 15 квітня 2010 року №278/4-Бп.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2010 року у відкритті вказаного провадження у справі було відмовлено.

Відмовляючи у відкритті провадження, суд першої інстанції посилався на те, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України за своїм правовим статусом не є суб»єктом владних повноважень, а оскаржуване рішення не є нормативно правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії.

Крім того, зазначено про те, що оскаржуване рішення не спричиняє звільнення позивача з посади судді, а має виключно рекомендаційний характер.

Між тим, колегія суддів з рішенням суду першої інстанції не погоджується, виходячи з наступних обставин.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України (в редакції чинній на момент винесення рішення) - справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, в якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України (в редакції чинній на момент винесення рішення) - суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України (в редакції чинній на момент винесення рішення) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 73 Закону України «Про судоустрій» від 07 лютого 2002 року №3018 (в редакції чинній на момент винесення рішення) - кваліфікаційні комісії суддів є постійно діючими органами в системі судоустрою України, повноваження яких визначаються Конституцією України та цим Законом.

Завданнями кваліфікаційних комісій є забезпечення формування корпусу професійних суддів, здатних кваліфіковано, сумлінно і неупереджено здійснювати правосуддя, шляхом відбору і рекомендування осіб для зайняття посади професійного судді та визначення рівня фахової підготовленості професійних суддів, а також розгляд питань про дисциплінарну відповідальність суддів та щодо надання висновків про звільнення судді з посади.

Відповідно до ст. ст. 84, 94 даного Закону за результатами розгляду питань, віднесених до компетенції Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вона приймає відповідні рішення.

Так, кваліфікаційна комісія суддів, залежно від рівня професійних знань, стажу, посади, досвіду роботи судді, який атестується, приймає рішення про рекомендацію кандидата на посаду судді у відповідному суді або відмову в рекомендації для зайняття посади судді.

Тобто вказане рішення породжує юридично значимі наслідки для позивача, а тому воно може бути оскаржено в порядку адміністративного судочинства.

Крім того, колегія суду звертає увагу суду першої інстанції, що відповідно до ч. 4 ст. 18 КАС України (зміни внесені Законом України №2453 від 07 липня 2010 року) - Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право, скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку, що вищезазначена ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст.197, 199, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 -задовольнити.

Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2010 року -скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду та вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 18 січня 2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України

Головуючий суддя:

Судді: