Справа № 161/25879/25
Провадження № 3/161/847/26
м.Луцьк 19 лютого 2026 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду №10 в м. Луцьку справу 161/25879/25 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , непрацюючою, громадянкою України, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП,
13.01.2026 року на адресу суду з Луцького РУП ГУНП у Волинській області повторно надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи. Розгляд справи проводиться у відсутності правопорушника ОСОБА_1 , так як судом вжито всіх належних заходів для її повідомлення про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 статті 184 КУпАП ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 статті 184 КУпАП ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян..
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Судом при розгляді справи достовірно встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 11 грудня 2025 року інспектором сектору ЮП ВП Луцького РУП ГУНП у Волинській області Пахомовим І.П. було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 428366. Із змісту проколу вбачається, що ОСОБА_1 ухиляється від виконання батьківських обов'язків, передбачених п. 2 ст. 150 СК України відносно малолітніх доньок - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , внаслідок чого останні самовільно залишили місце проживання та опинилися в Волинському обласному притулку для дітей, повторно протягом року.
Постановою суду від 23 грудня 2025 року матеріали справи 161/25879/25 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП було повернуто до Луцького РУП ГУНП у Волинській області, оскільки із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 428366 від 11 грудня 2025 року достовірно вбачалося, що в ньому взагалі відсутні відомості, щодо місця та часу вчинення адміністративного правопорушення.
13.01.2026 року на адресу суду з Луцького РУП ГУНП у Волинській області повторно надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП. Із змісту рапорту інспектора сектору ЮП ВП Луцького РУП ГУНП у Волинській області Пахомова І.П. вбачається, що адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 мало місце 17 листопада 2025 року, близько 17.00 годин (а.с. 15).
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.
Судом при розгляді справи встановлено, що згідно відомостей, викладених в матеріалах справи, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП 17 листопада 2025 року (а.с. 15).
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП. А станом на 19 лютого 2026 року сплинув строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 . А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись ст. 184, п. 1 ст. 247 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , непрацюючу, громадянку України, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканкою АДРЕСА_1 , непрацюючою, громадянкою України, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП - закрити із-за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили за наслідками апеляційного розгляду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко