12 січня 2011 рокуСправа № 2а-3514/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області звернулося в суд із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1 000 грн. фінансових санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 7 серпня 2010 року працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області на підставі наказу на проведення позапланової перевірки №105 від 6 серпня 2010 року та направлення на перевірку №198 від 6 серпня 2010 року проведено перевірку магазину «Наш край експрес», що знаходиться за адресою: Луцький район, с.Рокині, вулиця Наукова, 2, за результатами якої було складено акт № 181/32-01/НОМЕР_1 від 9 серпня 2010 року, в якому зазначено, що суб'єктом господарської діяльності порушено вимоги статті 11-1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». За вказані порушення до відповідача застосовано фінансову санкцію на загальну суму 1000 грн., яку добровільно не сплатив.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а-3514/10/0370 відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 28 грудня 2010 року.
Дослідивши і оцінивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення із наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 24 лютого 1997 року Іваничівською районною державною адміністрацією Волинської області (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_2).
На підставі направлення на перевірку №198 від 6 серпня 2010 року та наказу №105 від 6 серпня 2010 року головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Цивінською О.І. та головним державним податковим ревізором-інспектором відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Грабаровською Л.М. регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, здійснення контролю за виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів та керуючись вимогами Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та статті 11 Закону України від 12 квітня 1990 року №509-XII «Про державну податкову службу в Україні» проведено 7 серпня 2010 року позапланову виїзну перевірку відповідача з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, про що було складено акт №181/32-01/НОМЕР_1.
Перевіркою встановлено порушення вимог статті 11-1 Закону України №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», а саме встановлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від встановлених максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробником тютюнових виробів. Продавцем магазину ОСОБА_2. було продано одну пачку сигарет «Вінстон» по ціні 8,0 грн., хоча на споживчій упаковці даних сигарет виробником нанесено максимальну роздрібну ціну 7,0 грн. Дата виготовлення 6 червня 2009 року, марка акцизного збору ТІ 08/4 ААДЦ 395269, в наявності була одна закуплена пачка сигарет. За придбані сигарети було видано фіскальний чек №00690680065558 на суму 8.0 грн. і застосовано РРО Датекс ФП 3530 Т зав.№06007166, який внесено у ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями на дане місце торгівлі.
З матеріалів справи вбачається, що при перевірці було придбано 1 пачку сигарет «Вінстон» по ціні 8,0 грн. На пачці закуплених сигарет виробником ТОВ «Петро» нанесена максимальна роздрібна ціна 7,0 грн. В наявності на час перевірки була 1 закуплена пачка сигарет «Вінстон» з нанесеною максимальною роздрібною ціною 7,0 грн. Таким чином дану пачку сигарет реалізовано за ціною вижчою від максимально встановленої ціни.
Відповідно до статті 11-1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» статтею 17 передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Матеріалами по справі підтверджено і цього не заперечує продавець ОСОБА_3 що придбана пачка сигарет «Вінстон» за 8,0 грн., а тому фінансова санкція за дане порушення буде становити 1 000 грн., оскільки 100% вартості товару 7,0 грн., що менше 1 000 грн.
На підставі акта перевірки №181/32-01/НОМЕР_1 від 9 серпня 2010 року та керуючись статтею 17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР, Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Волинській області прийнято 8 вересня 2010 року рішення № 030828-32 про застосування фінансових санкцій, згідно якого до відповідача застосовано фінансові санкції на суму 1000 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем отримано 11 вересня 2010 року.
В адміністративному та судовому порядках рішення про застосування фінансових санкцій від 11 вересня 2010 року №030828-32 відповідачем не оскаржувалося.
Згідно пункту 9 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790, рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління). Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки, відповідачем штраф не сплачено, рішення про застосування штрафних санкцій від 11 вересня 2010 року №030828-32 не скасоване, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Керуючись статями 160, 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
Позов задовольнити.
Стягнути з підприємця ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України 1000 (одну тисячу) гривень фінансових санкцій.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А. Я. Ксензюк