03 березня 2026 рокуСправа № 495/9400/25
Номер провадження 3/495/78/2026
Cуддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Братків І.І, розглянувши матеріали, які надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця: м. Волочиськ, Хмельницької обл., гр. України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , місце роботи та посада: військовослужбовець В/Ч НОМЕР_1 , електрик,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
08.12.2025 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОД №741 від 02.12.2025 з доданими до них матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 02.12.2025 о 14 год. 50 хв. командуванням військової частини НОМЕР_1 до відділення ВСП військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ), в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану, було доставлено військовослужбовця військової служби за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 солдата ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп?яніння, який відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп?яніння в КНП «Білгород-Дністровська МБЛ», що підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп?яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 02.12.2025 №148.
Таким чином, за викладених вище обставин, солдат ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем військової служби за мобілізацією, проходячи службу у військовій частині НОМЕР_1 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби на порушення своїх статутних обов?язків, відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп?яніння в КНП «Білгород-Дністровська МБЛ» та виконував обов?язки військової служби в стані алкогольного сп?яніння в умовах особливого періоду воєнного стану, 02.12.2025 року, о 15:30, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить такого висновку.
Згідно з вимогами ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
З матеріалів справи вбачається, що вказане правопорушення, відповідальність за яке передбачена в згідно з ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, вчинено 02.12.2025. Це означає, що на даний час з дня, зазначеного датою вчинення правопорушення, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справи, сплив строк накладення адміністративного стягнення, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись статтями 247, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, протягом 10 днів з моменту її ухвалення.
Суддя Ірина БРАТКІВ