Ухвала від 26.02.2026 по справі 296/2156/26

Справа № 296/2156/26

1-кс/296/968/26

УХВАЛА

Іменем України

26 лютого 2026 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

За участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області, ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження № 12025060000001216 від 05 червня 2025 року про тимчасовий доступ до речей і документів

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодження прокурора звернувся до суду із вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що В межах кримінального провадження перевіряється інформація щодо протиправної діяльності посадових осіб КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ).

У ході проведення перевірочних заходів у встановленому законом порядку отримано фактичні дані, відповідно до яких встановлено, що посадові особи зазначеного підприємства, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, у порушення вимог чинного законодавства, допустили розтрату грошових коштів та матеріальних цінностей, що належать державі.

Так, у період з 05.03.2025 по 31.03.2025 ІНФОРМАЦІЯ_2 проведено та складено акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради за період з 01.01.2021 по 30.09.2024.

Ревізією встановлено, що посадові особи Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем та у порушення вимог чинного законодавства, допустили системні порушення фінансово-господарської дисципліни, що призвели до безпідставного витрачання бюджетних коштів і завдання істотної матеріальної шкоди комунальним інтересам територіальної громади.

Так, у період з 01.01.2021 по 30.09.2024 року службові особи підприємства безпідставно нараховували та виплачували премії працівникам, які у відповідні місяці не виконували трудових обов'язків, перебували на курсах підвищення кваліфікації або у відпустках. За цим епізодом безпідставно виплачено кошти на суму 408 902,77 грн, включаючи зайве нарахування єдиного соціального внеску та завищені суми відпускних.

Окрім того, встановлено факт незаконного преміювання керівного складу - головного бухгалтера ОСОБА_5 та заступника генерального директора з економічних питань ОСОБА_6 - на підставі наказу № 37-адм від 27.05.2022 року, яким їм було нараховано премію «за підсумками роботи за п'ять місяців» у порушення внутрішніх нормативних актів. У журналі реєстрації наказів назву зазначеного документа виправлено коректором, що свідчить про ознаки підроблення. Сума незаконно виплачених коштів становить 160 268,54 грн.

Крім цього, ревізією задокументовано неправомірне надання матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби у розмірах, що перевищують один посадовий оклад, у порушення пункту 10.3 Колективного договору та пункту 5.11 наказу МОЗ № 308/519 від 05.10.2005 р. «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я». Унаслідок таких дій підприємству завдано збитків у розмірі 395 642,94 грн.

Також встановлено численні фінансові порушення при проведенні публічних закупівель лікарських засобів, медичних виробів та продуктів харчування. Договори постачання укладалися із суб'єктами господарювання, пов'язаними між собою або з посадовими особами лікарні, зокрема: - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »; - та іншими комерційними структурами, що здійснювали постачання медикаментів, дезінфікуючих засобів і харчових продуктів.

Перевіркою встановлено, що вказані контрагенти здійснювали постачання продукції за завищеними цінами, у деяких випадках - без підтвердження якості, а окремі договори укладалися без проведення конкурентних процедур закупівель або з подрібненням сум для уникнення тендерних процедур. В окремих випадках оплата проводилась до фактичного отримання товару, а частина поставок мала ознаки безтоварних операцій.

Крім того, зафіксовано списання лікарських засобів, витратних матеріалів і продуктів харчування без підтвердження їх фактичного використання у лікувальному процесі. За попередніми розрахунками державних аудиторів, збитки від незаконних закупівель і списання товарно-матеріальних цінностей становлять 1 318 786,75 грн.

Таким чином, за результатами ревізії загальна сума завданих КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » матеріальних збитків становить 2 282 600 (два мільйони двісті вісімдесят дві тисячі шістсот) гривень, що підтверджується документально актом ревізії та доданими матеріалами Держаудитслужби.

Слідчим зазначено, що з метою повного, всебічного та об'єктивного проведення досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність отримати інформацію та документи, які допоможуть дослідити всі обставини вчинення правопорушення, встановити винних осіб, а також використати їх для призначення судово-економічної, почеркознавчої та технічної експертиз документів. У зв'язку із чим необхідно отримати оригінали або належним чином завірені копії документів, що перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Житомирської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).

Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити з підстав викладених в ньому.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась на підставі частини 4 статті 107 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

За змістом частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зі змісту клопотання вбачається, що відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань за кримінальним провадженням № 12025060000001216 від 05 червня 2025 року, кримінальне провадження здійснюється за фактом того, що у період часу з листопада 2021 року по травень 2023 року в умовах дії воєнного стану, службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЖМР, зловживаючи своїм службовим становищем та переслідуючи корисливу мету, вчинили дії направлені на заволодіння грошовими коштами Державного бюджету України. Разом з цим, у клопотанні про тимчасовий доступ слідчий просить надати доступ до частини документів поза межами часу зазначеного у витязі, а в частини документів взагалі не вказано дати їх створення, що позбавляє слідчого суддю можливості встановити необхідність надання доступу до речей/документів відсутність доказів того що інформація не може бути отримана іншими способами, а також необґрунтованість реальної загрози їх знищення або зміни. Також, слідчий не довів, що отримати інформацію можна тільки через тимчасовий доступ. Крім цього, слідчим не обґрунтовано необхідність вилучення саме оригіналів документів.

Згідно ч.5 та ч.6 ст. 163 КПК, не доведення стороною кримінального провадження в своєму клопотанні наявності достатніх підстав вважати, що ці речі самі по собі, або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, у зв'язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також не доведення можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, є підставою для відмови в наданні тимчасового доступу до речей і документів.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що подане клопотання є необґрунтованим та таким, що не відповідає вимогам глави 15 КПК України, а тому не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160, 163, 164,309 КПК У країни,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області, ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження № 12025060000001216 від 05 червня 2025 року про тимчасовий доступ до речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1