Рішення від 03.03.2026 по справі 640/13359/20

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2026 року м. Кропивницький Справа № 640/13359/20

провадження № 2-іс/340/263/25

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, Головного Управління Державної казначейської служби України у м.Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 41037791) суму пені за прострочення погашення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 408 769 грн. 02 коп. за період з 18.01.2020 по 31.01.2020 включно, шляхом перерахування коштів на поточний банківський рахунок.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем порушено вимоги податкового законодавства України щодо строків повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які позивач повинен був отримати після того як податкове повідомлення-рішення, якими зменшено суму бюджетного відшкодування на 57903 грн, було узгодженим з 11.01.2020. Натомість, заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість у розмірі 66672491 грн з урахуванням зменшення суми податковим повідомленням-рішенням на 57903 грн виплачена лише 31.01.2020. Таким чином, бездіяльність Головного управління Державної податкової служби у м. Києві як органу, що реалізує податкову політику, спричинила затримку бюджетного відшкодування позивачу податку на додану вартість, начслідком чого є нарахування пені.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 червня 2020 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На виконання положень п.2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду", матеріали справи скеровані до Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу передано на розгляд судді Притулі К.М.

19 березня 2025 року ухвалою Кіровоградського окружного адміністратиного суду дану справу прийнято до свого провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін (а.с.84-85).

В матерілах справиться міститься відзив на позовну заяву наданий Головним управління Державної податкової служби у м. Києві в якому зазначено, що відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити в їх задоволені. В обгрунтування своєї позиції зазначив, що 24.01.2020 Головним управлінням ДПС у м. Києві отримано корінець рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення де зазначено, що податкове повідомлення-рішення від 09.01.2020 №0000210504 вручено 11.01.2020 року.

Головне управління ДПС у м. Києві 24.01.2020 на виконання абз. г) п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами) узгоджено суму бюджетного відшкодування за вересень 2019 року у сумі 66 374 925,23 грн. та внесено відповідну інформацію до Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування, що підтверджується Довідкою про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами документальної перевірки від 24.01.2020 № 62/26-15-04-01 (Додаток 4).

В інтегрованій картці платника товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" (код ЄДРПОУ 41037791) з податку на додану вартість, згідно отриманої інформації Казначейства про проведені транзакції з аналітичних рахунків за надходженнями 31.01.2020, відображено облікова операція з відшкодування суми ПДВ в розмірі 66 374 925,23 грн відповідно до платіжної інструкції № 57735544, в призначенні платежу якої зазначено: «Відшкодування ПДВ за декларацією 9245589216, 21.10.2019, 24.01.2020; 9СЕ1В90С4ВFС00Е8Е0530 214206D1СА»

Зазанчає, що з боку Головного управління ДПС у м. Києві по відношенню до товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" протиправних дій не вчинялось, а відшкодування суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість проводилось у відповідності до норм податкового законодавства України.

Також, в матеріалах справи міститься відзив на позовну заяву наданий Головним управління Державної казначейської служби України в м. Києві в якому зазначено, що відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити в їх задоволені. В обгрунтування своєї позиції зазначив, що Головного управління Казначейства Реєстр про узгодження суми бюджетного відшкодування ПДВ товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" за вересень 2019 в сумі 66374925,23 грн надійшов 31.01.2020 у вигляді платіжного доручення та в цей же день було здійснено оплату.

Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 21.10.2019 товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" до контролюючого органу була подана податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2019 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку від 05.11.2019), з визначеною сумою бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а також заява про повернення бюджетного відшкодування (а.с.13-14, 15-16).

На підставі наказу від 11.11.2019 № 2942 співробітниками Головного управління ДПС у м. Києві було проведено документальну позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за вересень 2019 року, за результатами якої складено акт від 13.12.2014 № 387/26-15-05-04-01/41037791 (а.с.30-40).

У висновку вказаного акта зазначено, що перевіркою не встановлено порушення товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" вимог Податкового кодексу України в частині достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за вересень 2019 року у розмірі 66 672 491 грн. Разом з тим, перевіркою встановлено порушення товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку (р.20.2.1 декларації) за вересень 2019 року у розмірі 57 903 грн., та заниження суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 декларації) за вересень 2019 року на 57903 грн.

09.01.2020 Головним управлінням ДПС у м. Києві було складено податкове повідомлення-рішення № 0000210504, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 57 903 грн (а.с.43).

Вказане податкове повідомлення-рішення Позивачем не оскаржувалось тобто сума бюджетного відшкодування, з урахуванням зменшення сумі податковим повідомленням-рішенням на 57 903 грн., у розмірі 66 672 491 грн є узгодженою з 11.01.2020.

31.01.2020 на поточний банківський рахунок ТОВ «АГТ» було зараховане 66 672 491 грн. в якості суми бюджетного відшкодування.

Проте, Головним управлінням ДПС у м. Києві не нараховано пеню на суму виплаченої із затримкою бюджетної заборгованості, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені статтею 200 Податкового кодексу України.

Згідно пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Відповідно до підпункту 200.7.1 пункту 201.7 статті 200 Податкового кодексу України формування Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування здійснюється на підставі баз даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

До такого Реєстру вносяться такі дані: 1) найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер; 2) дата подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання); 3) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначена у кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; 4) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшена на суму податкового боргу; 5) реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування; 6) реквізити бюджетних рахунків для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; 7) реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування податку; 8) дата початку та закінчення проведення перевірки даних, зазначених у податковій декларації або уточнюючому розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява про повернення суми бюджетного відшкодування, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна); 9) сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дата поданої до контролюючого органу заяви в разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування; 10) дата складення та вручення платнику податків акта перевірки; 11) дата та номер податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням (у разі подання) уточнюючого розрахунку, неузгоджена контролюючим органом; 12) дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується; 13) дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження; 14) сума узгодженого контролюючим органом бюджетного відшкодування за кожною заявою та дата її узгодження; 15) дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку; 16) дата та сума зарахування (перерахування) в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Внесення даних до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування посадовими особами відповідних органів здійснюється з дотриманням вимог законів щодо електронного підпису та електронного документообігу.

Порядок ведення та форма Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з підпунктом 200.7.2 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Підпунктом «г» пункту 200.12 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що зазначена у заяві сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з однієї із таких дат: з дня, наступного за днем закінчення граничного строку, передбаченого цим Кодексом для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, в разі, якщо контролюючим органом не внесені до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування відомості про дату та номер податкового повідомлення-рішення.

У випадках, передбачених підпунктами «а», «г» і «ґ» цього пункту, інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування контролюючим органом на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та перераховується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у строки, передбачені пунктом 200.13 цієї статті, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Відповідно до пункту 200.13 статті 200 Податкового кодексу України на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунку для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п'яти операційних днів.

На виконання вимог підпункту 200.7.1 пункту 201.7 статті 200 Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2017 № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку, орган ДФС вносить до Реєстру такі дані:

найменування платника податку на додану вартість (далі - платник податку) та його індивідуальний податковий номер;

дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання);

дату надсилання платнику податку органом ДФС повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зменшену на суму податкового боргу;

реквізити поточного рахунка платника податку для перерахування бюджетного відшкодування;

реквізити бюджетних рахунків для перерахування бюджетного відшкодування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

реквізити бюджетного рахунка, з якого здійснюється бюджетне відшкодування;

дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);

суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;

дату складення та вручення платнику податку акта перевірки;

дату та номер податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДФС;

дату початку оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, що оскаржується;

дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження;

суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

Відповідно до пункту 5 Порядку заяви виключаються з Реєстру, згідно з пунктом 48.7 статті 48, пунктом 49.11 статті 49 і пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України.

Заяви автоматично вносяться до Реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Згідно з пунктом 6 Порядку інформація про узгодженість бюджетного відшкодування та його суму відображається в Реєстрі органом ДФС на наступний робочий день після виникнення такого випадку.

В силу пункту 12 Порядку узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені пунктом 200.13 статті 200 ПК України, на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

При цьому органу Казначейства стають доступними для виконання узгоджені суми бюджетного відшкодування, зазначені в Реєстрі, які підлягають поверненню.

Разом з тим, передумовою для отримання платником податків належної йому суми бюджетного відшкодування є відображення органом ДФС в Реєстрі інформації про її узгодження.

Як вбачається з матеріалів справи, що 21.10.2019 товариством з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" до контролюючого органу була подана податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2019 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку від 05.11.2019), з визначеною сумою бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а також заява про повернення бюджетного відшкодування.

09.01.2020 Головним управління ДПС у м. києві було складено податкове повідомлення-рішення № 0000210504, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану варість у розмірі 57903 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення позивачем не оскаржувалось тобто сума бюджетного відшкодування, з урахуванням зменшення суми податковим повідомленням-рішенням на 57 903 грн, у розмірі 66672491 грн є узгодженою з 11.01.2020, оскільки податкове повідомлення-рішення від 09.01.2020 повинно було бути надіслано на адресу товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" не пізніше 10.01.2020.

Оскільки 12.01.2020 є вихідним днем, першим після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування у розмірі 66 672 491 грн є 13.01.2020.

Отже, відповідно до зазначених вище положень, податковий орган був зобов'язаний наступного робочого дня після 13.01.2020, внести до Реєстру дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість згідно податкових декларацій товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" за вересень 2019 року.

Відповідно, орган казначейство повинен був перерахувати суми бюджетного відшкодування з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів, тобто у період з 13.01.2020 по 17.01.2020.

Отже, з 18.01.2020 узгоджені суми бюджетного відшкодування стали бюджетною заборгованість перед позивачем з відшкодування податку на додану вартість.

Відповідно до пункту 200.23 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Матеріалами справи підтверджується, що заборгованість бюджету з відшкодування позивачу податку на додану вартість згідно податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2019 року виплачена 31.01.2020. Кількість днів прострочення становить 13.

Суд враховує, що при обчисленні пені має враховуватися облікова ставка Національного банку України, встановлена на момент виникнення пені, протягом строку дії такої пені, включаючи день погашення, тобто облікова ставка Національного банку України фіксується на момент виникнення пені та у разі зміни розміру ставки протягом строку нарахування пені, такі зміни при обчисленні не враховуються.

Таким чином, в контексті наведеного у спірних правовідносинах при обчисленні пені має враховуватися облікова ставка на рівні 13,5% річних, яка діяла на момент винекнення даних правовідносин та була введена рішенням Правління Національного банку України від 12 грудня 2019 року № 925-рш «Про розмір облікової ставки», та за день погашення бюджетного відшкодування (31.01.2020) - облікова ставка на рівні 11% річних, яка була введена рішенням Правління Національного Банку України від 30 січня 2020 року № 76-рш «Про розмір облікової ставки».

Тобто, з 18.01.2020 за 13 днів вказаної заборгованості товариству з обмеженою відповідальністю «АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ» має бути сплачена пеня з розрахунку 29 589,25 грн. за кожен день прострочення (13,5% * 120% = 16,2 %; 16,2%/365 днів = 0,04438%/день; 66 672 491 грн.* 0,0443 8%/день = 29 589,25 грн/день).

За день погашення заборгованості (31.01.2020) товариству з обмеженою відповідальністю «АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ» має бути сплачена пеня у розмірі (11%* 120% = 13,2 %; 13,2 % /365 днів = 0,03616 %/день; 66 672 491 грн.* 0,03616%= 24 108,77 грн.).

Отже, сума пені за 14 днів прострочення бюджетного відшкодування складає 408769,02 грн. (13 днів * 29 589,25 грн. + 24 108,77 грн.)

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та стягнення з Державного бюджету України на користь позивача суми пені, нарахованої на суму бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На думку суду, позивач надав належні та допустимі докази в обґрунтування заявлених ним позовних вимог, в той час як відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, покладений на них обов'язок доказування правомірності їх дій з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 КАС України, не виконали, а тому, беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.

Частинами 1 статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд присуджує на користь позивача всі здійснені, документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 6131,54 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (а.с.6).

Керуючись ст.,ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" (01133, м.Київ, вулиця Мечникова, 2, поверх 19) до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (04116, м.Київ, вулиця Шолуденка, 33/19), Головного Управління Державної казначейської служби України у м.Києві (01601, м.Київ, вулиця Терещенківська, 11-А) про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, - задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" (код ЄДРПОУ 41037791) суму пені за прострочення погашення заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 408 769 грн. 02 коп. за період з 18.01.2020 по 31.01.2020 включно, шляхом перерахування коштів на поточний банківський рахунок.

Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО ГАЗ ТРЕЙДІНГ" з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у м. Києві судовий збір у сумі 6131,54 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА