Справа № 560/3261/26
іменем України
03 березня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Драновського Я.В. розглянувши адміністративну справу за позовом Центрально-західного міжрегіонального управління національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів до Хмельницького міжрегіонального управління міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови,
До Хмельницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Центрально-західного міжрегіонального управління національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, в якій позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Сінгаєвської О. М. про накладення штрафу від 19 лютого 2026 року у виконавчому провадженні № 78227502.
Разом із позовною заявою позивачем також подано заяву про забезпечення позову.
Пунктом 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
За змістом частини 2 статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Суд зазначає, що місцезнаходження фактичного відповідача - Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України - вул.Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036.
Таким чином, ця адміністративна справа підсудна окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Вінницьку область.
Відповідно до положень статті 318 КАС України вирішення справи з порушенням правил юрисдикції (підсудності) може слугувати підставою для скасування судового рішення.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним передати адміністративну справу №560/3261/26 (в тому числі заяву про забезпечення позову) на розгляд Вінницькому окружному адміністративному суду, за місцезнаходженням фактичного відповідача - відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Вінницькій області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.
Керуючись статтями 29, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
адміністративну справу №560/3261/26 (в тому числі заяву про забезпечення позову) за позовом Центрально-західного міжрегіонального управління національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів до Хмельницького міжрегіонального управління міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови до Вінницького окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя Я.В. Драновський