25 лютого 2026 рокум. Ужгород№ 260/10145/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Плеханова З.Б. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії
17 грудня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - відповідач 1, ГУ ПФУ в Закарпатській області), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - відповідач 2, ГУ ПФУ в м. Києві), яким просить:
- Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області № 262740002732 від 25.11.2025 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 ;
- Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 час догляду за дитиною-інвалідом віком до 16 років з 05.05.1993 по 16.04.2003 та призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з часу звернення з заявою про призначення пенсії (18.11.2025).
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 18.11.2025 року позивач звернулась до територіального органу ПФУ з заявою №17711 щодо призначення пенсії за віком, що підтверджується розпискою-повідомленням від 18.11.2025 № 17711. У заяві про призначення пенсії позивач власноруч зазначила, що надає до заяви відомості, необхідні для призначення пенсії, а саме - висновок ВЛК, свідоцтво про народження дитини, зазначивши, що народила та виховала дитину до трьох років ( ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та дитину з інвалідністю з дитинства до 16 років ( ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області № 262740002732 від 25.11.2025 року позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з тим, що її страховий стаж становить 27 років 4 місяці 17 днів, а необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком відповідно до п. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - не менше 32 років.
Позивач звертає увагу, що в рішенні помилково зазначено дату звернення ОСОБА_1 з заявою про призначення пенсії - 17.11.2025. Згідно розрахунку стажу ОСОБА_1 , виконаного відповідачем (Форма РС-право), до страхового стажу зараховано всі періоди її роботи згідно трудової книжки НОМЕР_1 та 1 рік 0 місяців 14 днів з періоду догляду за дитиною до 3 років.
Період догляду за дитиною-інвалідом (син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до страхового стажу відповідачем не зараховано.
Але, позивач вважає, що період догляду за дитиною інвалідом - сином ОСОБА_4 також підлягає зарахуванню до страхового стажу відповідно до пункту є) частини 3 статті 56 Закону № 1788-ХІІ. Також, з 05.05.1993 по 01.06.2003 ОСОБА_1 не працювала у зв'язку з необхідністю догляду за сином ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнаного дитиною-інвалідом, що потребує догляду до досягнення віку 16 років. Період з 05.05.1993 по 16.04.2003 дорівнює показнику 9 років 10 місяців 12 днів.
Позивач вважає рішення Головного управління ПФУ в Закарпатській області № 262740002732 від 25.11.2025 протиправним, у зв'язку з чим, звернулася з даним позовом до суду.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2025 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження
29 грудня 2025 року від ГУ ПФУ в Закарпатській області надійшли матеріали з пенсійної справи позивача.
02 січня 2026 року на адресу суду надійшов відзив від відповідача 2, у якому ГУ ПФУ в м. Києві заперечує щодо задоволення позовних вимог. Вказує, що за відсутності трудової книжки, або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання (довідки з підприємства чи його правонаступника, а у разі їх відсутності - архівних установ. При цьому, довідка має містити посилання на первинні документи, на підставі яких вона видана; виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи), а також архівними установами.
Відповідно до статті 11 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» один із непрацюючих працездатних батьків, який здійснює догляд за дитиною з інвалідністю (тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність) та отримує відповідну допомогу, вважається застрахованою особою.
Згідно зі статтею 14 зазначеного Закону, страхувальником у такому випадку виступає орган, який виплачує допомогу, надбавку чи компенсацію за догляд. Саме цей орган сплачує єдиний внесок за особу, яка здійснює догляд, та подає відповідну звітність до Реєстру застрахованих осіб.
Водночас період догляду, зокрема за дитиною з інвалідністю, зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснює догляд: є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю); не працює в такий період; отримує допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства (наприклад, допомогу на догляд за особою з інвалідністю з дитинства та дитиною з інвалідністю до 18 років, державну соціальну допомогу на догляд, компенсацію фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі).
З огляду на зазначене, для врахування догляду за особою з інвалідністю до 18 років до страхового стажу рекомендовано надати підтверджуючі документи (у зверненні позивач зазначає, що перебували на обліку в органах соціального захисту як одержувач допомоги на догляд за особою з інвалідністю з дитинства).
26 грудня 2025 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, надійшов відзив на позовну заяву, у якій позивач вказує, що розглянувши документи подані для призначення пенсії ОСОБА_1 , Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області (структурного підрозділу, що розглядав заяву позивача за принципом екстериторіальності) встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 27 років 4 місяці 17 днів. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком. Відповідно до п. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 роки. У зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу 32 роки, який необхідний позивачу для призначення пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду в Закарпатській області прийнято рішення за №262740002732 від 25 листопада 2025 р. про відмову у призначенні пенсії.
До страхового стажу роботи ОСОБА_1 зараховано всі періоди трудової діяльності згідно наданих документів. Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
08 січня 2026 року від ГУ ПФУ в м. Києві надійшли матеріали з електронної пенсійної справи позивача.
Обставини встановлені судом
Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах пенсійного фонду як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно довідки ЛКК №2972/551 від 15.11.2019, виданої КНП «Центр первинної медикосоціальної допомоги № 2» Подільського району м. Києва, вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є інвалідом з дитинства.
Судом також досліджене посвідчення № НОМЕР_2 , видане на ім'я ОСОБА_1 , з якого вбачається, що ОСОБА_3 з 20.05.1994 по 16.04.2003, тобто до досягнення дитиною 16 років, отримувала соціальну пенсію на дитину інваліда з дитинства.
Відповідно до акту огляду медико-соціальної експертної-комісії МОЗ серії АВ №0657072 від 06.04.2017 року вбачається, що ОСОБА_3 є інвалідом 3-ї групи ( з дитинства).
18 листопада 2025 року ОСОБА_1 , звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою №12101 щодо призначення пенсії за віком згідно ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV.
Дана заява була розглянута за принципом екстериторіальності Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатської області.
Головне управлінням Пенсійного фонду України у Закарпатській області рішенням від 25.11.2025 №262740002732 року відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком.
В Рішенні про відмову, було зазначене наступне:
« Дата народження 16.09.1965
Податковий номер НОМЕР_3
Дата звернення до територіального органу Пенсійного фонду України з заявою №17711 від 17.11.2025 щодо призначенні пенсії за віком.
Вік заявника 60 р. 2 м. 1 д.
Законодавче обґрунтування права:
Відповідно до п. 1 ст. 26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 32 років (право по 31.12.2025р.)
Відповідно до п. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років.
Відповідно до п. 3 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу: починаючи з 1 січня 2028 року -від 15 до 25 років.
Результати розгляду заяви та додаткових документів поданих до заяви було встановлено:
до страхового стажу роботи заявника зараховано всі періоди трудової діяльності згідно наданих документів.
Страховий стаж заявника становить - 27р. 4м. 17д.
Заявник - працює
Враховуючи вищевикладені обставини прийнято рішення про відмову призначенні пенсії зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.»
Вважаючи рішення про відмову у призначенні пенсії за віком протиправним, позивач звернулася з даним позовом до суду.
Мотиви та норми права застосовані судом
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складової права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (далі за текстом - Закон № 1058-IV).
За змістом ч. 4 ст. 24 цього Закону періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Статтею 44 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (ч. 5 ст. 45 Закону № 1058-IV).
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Пенсія призначається з дня звернення за пенсією крім випадків зазначених у ст. 45 Закону № 1058-IV.
Постановою ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ від 25.11.2005 № 22-1 затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
1.1 Заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1)..... подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
1.7. Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
1.8. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис (у разі подання заяви через веб-портал таке повідомлення надсилається особі через електронний кабінет користувача веб-порталу). Якщо документи будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата реєстрації заяви на веб-порталі.
Якщо наявних документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 затверджений ПОРЯДОК підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
В п. 4.1. Порядку 22-1 зазначено , що заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Відповідно до п. 4.2. При прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;
проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного стажу роботи. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії;
з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Судом встановлено, що відповідачем 2 - ГУ ПФУ в м. Києві не дотримано вищевказаних вимог Порядку 22-1, оскільки працівник сервісного центру видав позивачу бланк заяви для про призначення пенсії, який не відповідає Додатку 1 до Порядку 22-1, оскільки вона не містить розділу «перелік документів, яких недостатньо для призначення пенсії.
До того ж, в розділі 2 Порядку 22-1 зазначено перелік документів, необхідних для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, однак спеціаліст, який приймав дану заяву, не вказав, які саме документи, необхідно надати позивача для призначення пенсії
Оскільки позивач подав заяву про призначенні пенсії до ГУ ПФУ в м. Києві, де в супереч Порядку 22-1, спеціаліст, який приймав дану заяву, не вказав, які саме документи, необхідно надати позивачу для призначення пенсії, а оскаржуване рішення на підставі сканованих документів прийнято ГУ ПФУ у Закарпатській області, то саме ГУ ПФУ в м. Києві у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 №22-1 зобов'язаний повторно прийняти заяву позивача з поданими документами з дотримання Порядку 22-1.
У параграфах 70-71 рішення по справі «Рисовський проти України» (заява № 29979/04) ЄСПЛ підкреслює особливу важливість принципу «належного урядування», зазначивши, що цей принцип передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (рішення у справах «Беєлер проти Італії», заява № 33202/96, параграф 120, «Онер'їлдіз проти Туреччини», заява № 48939/99, параграф 128, «Megadat.com S.r.l. проти Молдови», № 21151/04, параграф 72, «Москаль проти Польщі», заява № 10373/05, параграф 51).
Зокрема, на державні органи покладений обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (зокрема, рішення у справах «Лелас проти Хорватії», заява № 55555/08, параграф 74, «Тошкуце та інші проти Румунії», заява № 36900/03, параграф 37) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (рішення у справах «Онер'їлдіз проти Туреччини», параграф 128, «Беєлер проти Італії», параграф 119).
Отже, на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, відповідних їм правовідносин та релевантного законодавства суд дійшов висновку, що має місце бездіяльність ГУ ПФУ в м. Києві при прийняття заяви позивача про призначення пенсії, а оскаржуване рішення не відповідає вимогам встановленим ч. 2 ст. 2 КАСУ.
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 245 КАСУ у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про:) інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є частково обґрунтованим та підлягає задоволенню, з врахуванням чого у відповідності до ст. 139 КАСУ з відповідача підлягає стягненню на користь позивача половина сплаченого судового збору.
Керуючись ст.ст. 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
1. Адміністративний позов позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4), Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області № 262740002732 від 25.11.2025 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 .
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) повторно прийняти з дотриманням вимог Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії, подану нею 17.11.2025 року.
4. У задоволенні позову у частині інших позовних вимог - відмовити.
5. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно - Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судовий збір у сумі 1211,20 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяЗ.Б.Плеханова