Справа № 172/497/23
Провадження № 1-в/172/6/26
іменем України
24.02.2026 року Васильківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
представника ВП № 1 Синельниківського РУП - ОСОБА_3
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Васильківка подання начальника Відділення поліції № 1 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , -
До суду надійшло вищевказане подання, в обґрунтування якого заявник вказує, що ОСОБА_4 після відбуття покарання за вироком Васильківського районного суду Дніпропетровської області від 27.10.2023 року за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 358, ст. 70 КК України у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений 09.07.2025 року, та маючи не зняту і не погашену судимість, проживаючи за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив ряд правопорушень. За місцем проживання характеризується негативно. При складанні адміністративних матеріалів попереджувався про недопущення в подальшому правопорушень, так як відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд, але належних висновків ОСОБА_4 не зробив. З моменту звільнення з місць позбавлення волі неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративних стягнень - 29.08.2025 року за ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 20.11.2025 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 16.01.2026 року за ст. 177, ч. 2 ст. 175-1, 22.01.2026 року за ст. 176 КУпАП. За вказані правопорушення ОСОБА_4 були винесені попередження про недопущення ведення антигромадської поведінки та щодо нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Просить суд встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд із встановленням відповідних обмежень.
Представник ВП № 1 Синельниківського РУП ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав.
Особа, відносно якої розглядається подання ОСОБА_4 не заперечував проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду, обмеження зрозумілі, згоден на їх встановлення.
Вислухавши учасників та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено коло осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється за поданням, у якому мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Згідно з пунктом «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
В ході розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_4 09.07.2025 року звільнений від відбуття покарання з відбуттям строку покарання, за період з кінця серпня 2025 року по кінець січня 2026 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, за що йому були винесені письмові попередження, проведено бесіди щодо недопущення вчинення правопорушень в подальшому і що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд у разі продовження вчинення повторних порушень.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_4 після відбування покарання не став на шлях виправлення, систематично порушує громадський порядок, тому суд вважає за доцільне встановити відносно нього адміністративний нагляд з відповідними обмеженнями строком на один рік, задовольнивши подання частково в частині явки засудженого до ВП № 1 один раз на місяць.
На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
1. Подання начальника Відділення поліції № 1 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
2. Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 1 рік з такими обмеженнями:
- заборонити вихід з будинку за місцем проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22:00 до 06:00 год. наступного дня і дозволити відвідувати його за місцем проживання співробітниками ОВС в будь-який час доби;
- заборонити розпивати спиртні напої в громадських закладах (кафе, барах, магазинах);
- зобов'язати явкою на реєстрацію у Відділення поліції № 1 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області один раз на місяць, в перший понеділок, в період строку відбуття адміністративного нагляду;
- зобов'язати повідомляти працівників поліції, здійснюючих адміністративний нагляд про зміну місця роботи або проживання, про виїзд за межі Синельниківського району Дніпропетровської області.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом 7 діб з моменту проголошення.
Суддя ОСОБА_1