Іменем України
23 лютого 2026 рокум. ДніпроСправа № 640/5818/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
04.04.2019 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» до Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить суд визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо зупинення реєстрації податкової накладної № 18 від 28 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест», оформлені квитанцією № 9163975211 від 15.08.2017; зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» № 18 від 28 липня 2017 року датою її фактичного подання 15.08.2017. Позовні вимоги обґрунтовані таким.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» було складено та направлено на реєстрацію 15.08.2017 до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну № 18 від 28.07.2017 на загальну суму 135992,76 грн. Однак, на адресу позивача була надіслана квитанція № 9163975211 від 15.08.2017, відповідно до якої на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) реєстрація ПН/РК зупинена та зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної: відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3926, 7306.
Позивач не погоджується з діями відповідача щодо зупинення реєстрації податкової накладної, зазначає, що рух товару при закупівлі можна чітко прослідкувати, наявності всіх необхідних документах по доставці товару до позивача та подальша реалізація КП Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд» з повністю наявними документами по перевезенню (доставці) товару, оплатою свідчить про дійсність та реальність операцій, на основі яких були виписані податкові накладні, в тому числі ПН № 18 від 28.07.2017.
Також зауважує, що станом на момент зупинення реєстрації податкової накладної Кабінет Міністрів України відповідного порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не визначив.
Крім того, контролюючий орган був зобов'язаний у квитанції чітко вказати на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу № 567. Такий критерій, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД, у пункті 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків не передбачений.
Відтак, позивач вважає, що дії відповідача стосовно зупинення реєстрації податкової накладної № 18 від 28.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначені в Квитанції від 15.08.2017, в яких не наведені мотиви, свідчать про порушення відповідачем як принципу належного урядування, так і принципів, закріплених в Резолюції Комітету Міністрів Ради Європи 77 (31) від 28.09.1977, свідчать про непрозорість та непередбачуваність дій відповідача, що перешкоджають можливості платника податків планувати в подальшому свою господарську діяльність.
Вказані обставини стали підставою звернення позивача до суду з позовом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.04.2019 відкрито провадження в адміністративній справі; визначено, що справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону № 2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
У зв'язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду м. Києва справу було передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 03.02.2025 справу прийнято до провадження, визначено продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Замінено відповідача у справі - Державну фіскальну службу України на її правонаступника - Державну податкову службу України, залучено до участі у справі в якості другого відповідача Головне управління ДПС у м. Києві.
Відповідачі правом подати відзив на позовну заяву не скористалися.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест», ідентифікаційний код 41125793, місцезнаходження: вул. Інститутська, буд. 16, офіс 1/39, м. Київ, 01029, зареєстровано як юридичну особу 03.02.2017, номер запису 10701020000067158, основний вид економічної діяльності 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» (Продавець) та Комунальним підприємством Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд» (Покупець) 28.07.2017 укладено договір купівлі-продажу товару № 28-07/17, за яким Продавець зобов'язується передати у власність Покупця, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити: труби і елементи трубопроводів із сталевих прямо шовних труб сталь 20, ГОСТ 20295, ГОСТ 10706, в захисній поліетиленовій оболонці та теплоізольованим пінополіуретаном циклопентанового спінення (далі - Товар), найменування, характеристики, асортимент, кількість, ціна якого зазначена в Специфікації (Додаток № 1 до Договору), що є невід'ємною частиною Договору.
Згідно з видатковою накладною від 28.07.2017 № 79 Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» на підставі договору від 28.07.2017 № 28-07/17 поставило Комунальному підприємству Обухівської міської ради «Обухівтеплотрансбуд» товар на загальну суму 135992,76 грн, у т.ч. ПДВ 22665,46 грн.
Згідно з платіжним дорученням від 14.09.2017 № 3604 КП ОМР «Обухівтеплотрансбуд» оплачено товар на загальну суму 113327,30 грн.
За результатами господарських операцій по виконанню договору купівлі-продажу товару від 28.07.2017 № 28-07/17 з КП ОМР «Обухівтеплотрансбуд» позивачем складено податкову накладну № 18 від 28.07.2017 (загальна сума коштів - 135992,76 грн, у т.ч. ПДВ 22665,46 грн) та направлено її для реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.
Згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних з показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2017 податкову накладну від 28.07.2017 № 18 (зареєстрований документ в ЄРПН за № 9163975211) прийнято, але реєстрацію зупинено з підстав: «Виявлені помилки: Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3926,7306. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу».
Не погодившись із зупиненням реєстрації податкової накладної, позивач звернувся до суду з позовом.
При вирішенні даного спору по суті суд виходить з такого.
Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема: визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
У розумінні підпунктів 14.1.60 пункту 14 статті 14 Податкового кодексу України (у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин) єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з підпунктами «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (абзац 15 пункту 201.10 статті 201 ПК України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок № 1246, в редакції, яка була чинна на момент виникнення спірних правовідносин).
У пункті 4 Порядку № 1246 передбачено, що до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких комісією, визначеною пунктом 201.16 статті 201 Кодексу (далі - комісія), прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу, факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Пунктом 14 Порядку № 1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
Згідно з пунктом 15 Порядку № 1246 у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
У разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, в якій зазначаються відомості та перелік документів, визначених підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку (пункт 17 Порядку № 1246).
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень пункту 201.16.2 статті 201 Податкового кодексу України Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Пунктом 201.16.3 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про:
реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Отже, з вищенаведених норм вбачається, що зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є лише проміжним етапом. Після прийняття податковим органом фінального рішення (про реєстрацію або про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування) процедура зупинення вважається завершеною. Оскарження дій податкового органу щодо зупинення реєстрації податкової накладної не призведе до відновлення прав платника.
Головною метою платника є саме реєстрація податкової накладної в ЄРПН. Належним способом захисту в такому разі є визнання протиправним та скасування саме рішення про відмову в реєстрації податкової накладної та зобов'язання ДПС зареєструвати її.
Зупинення реєстрації податкової накладної не позбавляє платника права на подальшу реєстрацію відповідних податкових накладних, а, відтак, зазначені дії самі по собі не створюють для платника податку жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов'язкових юридичних наслідків.
Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних з показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2017 податкову накладну від 28.07.2017 № 18 (зареєстрований документ в ЄРПН за № 9163975211) не є рішенням суб'єкта владних повноважень, оскільки остання сформована автоматичному режимі і не порушує прав позивача. Крім того, позивачем на вимогу контролюючого органу не було подано усіх необхідних документів для реєстрації податкової накладної.
Верховним Судом у постановах від 03 березня 2020 року у справі № 240/3665/19, від 27.08.2019 у справі № 540/2077/18 зазначено, що законодавством передбачено певний порядок виконання податковими органами своїх функцій щодо податкового контролю, що в правовідносинах, які розглядаються, визначений у формі перевірки наданих платником податків пояснень та документів щодо проведених ним операцій. А тому саме рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН призведе до певних негативних правових наслідків для платника податків, та, вважаючи рішення контролюючого органу неправомірним, особа може звернутись до суду за захистом прав, (свобод) та інтересів від порушень з боку суб'єкта владних повноважень, і в межах цього спору підставами позову, серед іншого, можуть бути доводи щодо неправомірності дій контролюючого органу по віднесенню платника податків до переліку таких платників податків які відповідають критеріям ризиковості.
Згідно із частиною першою статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Тобто, захисту в порядку адміністративного судочинства підлягають саме порушені права.
За таких обставин суд доходить висновку, що оскарження лише дій щодо зупинення реєстрації податкової накладної без оскарження рішення про відмову в її реєстрації не є належним та ефективним способом захисту.
Оскільки позивачем не оскаржується рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної, позовні вимоги в частині зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну є передчасними і задоволенню не підлягають.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на вищевикладене суд доходить висновку про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, то судові витрати, понесені позивачем при зверненні до суду з позовом, йому не відшкодовуються.
Керуючись статтями 2, 77, 139, 242 - 246, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім корпорації «Енергоресурс-Інвест» (ідентифікаційний код 41125793, місцезнаходження: вул. Інститутська, буд. 16, офіс 1/39, м. Київ, 01029) до Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393, місцезнаходження: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053), Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 44116011, місцезнаходження: вулиця Шолуденка, будинок 33/19, м. Київ, 04116) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя І.О. Свергун