Рішення від 23.02.2026 по справі 160/31593/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2026 рокуСправа №160/31593/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лозицької І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, виходячи із заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу (з 1992 р. по 1996 р.), згідно з довідкою про заробітну плату від 15.01.2022 №3, яка видана ТОВ «Прогрес», починаючи з 17.06.2025;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, виходячи із заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу (з 1992 р. по 1996 р.), згідно з довідкою про заробітну плату від 15.01.2022 №3, яка видана ТОВ «Прогрес», починаючи з 17.06.2025.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та з 17.06.2025 отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV. Позивачем при подачі документів до відповідача для призначення пенсії було надано зокрема довідку про заробітну плату №3 від 15.01.2022, яка видана ТОВ «Прогрес» (за період з 1992 по 1996 роки). Однак, зазначена довідка не врахована відповідачем при призначенні пенсії позивачу, оскільки відсутній акт перевірки довідки, про що повідомлено листом відповідача від 11.07.2025 №0400-010406-8/133183. У відповідь на звернення представника позивача, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом від 12.08.2025 №0400-0103078/153089 повідомлено, що довідка про заробітну плату №3 від 15.01.2022 за період роботи з січня 1992 року по грудень 1996 року, що видана ТОВ «Прогрес», була направлена вдруге на перевірку або надання іншої наявної інформації до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - за місцезнаходженням підприємства. У відповідь на означений лист, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зазначило, що внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України ТОВ «Прогрес» знаходиться на тимчасово окупованій території, а тому, перевірити зазначену в запиті довідку немає можливості. На підставі вищевикладеного, листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 12.09.2025 №0400-010307-8/172846 повідомлено, що оскільки довідка від 15.01.2022 №3 не підтверджена первинними документами та не відповідає вимогам встановленої форми Додатку №5 Порядку (не зазначено місцезнаходження первинних документів та адреси, за якими можливо провести перевірку відповідності змісту довідки), проводити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням заробітної плати за період роботи з 01.01.1992 по 31.12.1996 немає підстав. Позивач вважає таку позицію відповідача протиправною, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, а також встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позов та докази на його обґрунтування.

Копію ухвали суду про відкриття провадження у справі направлено до електронного кабінету відповідача в системі «Електронний суд», що підтверджується наявною у справі довідкою про доставку електронного листа.

Відповідач у встановлений судом строк своїм процесуальним правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, причини неподання відзиву на позовну заяву суду не повідомив, надав до суду електронну копію пенсійної справи позивача.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає таке.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області отримує пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, починаючи з 17.06.2025.

24.06.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про призначення пенсії за віком.

17.06.2025 позивачу призначено пенсію за віком, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон№1058).

Листом від 11.07.2025 №0400-010406-8/133183 «Про результати розгляду» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на адвокатський запит представника позивача від 04.07.2025 №12899-07/2025 (вх. №28433/8 від 04.07.2025) повідомлено про те, що з 17.06.2025 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Належні ОСОБА_1 пенсійні кошти з дня призначення з 17.06.2025 будуть виплачені в найближчий виплатний період. Довідка про заробітну плату №3 від 15.01.2022, видана ТОВ «Прогрес» (зареєстроване за адресою: вул. Шаумяна, буд. 2, м. Бердянськ, Запорізька область, код ЄДРПОУ 13604414), не врахована для призначення пенсії, так як відсутній акт перевірки довідки.

18.07.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з заявою про перерахунок пенсії за віком з підстав надання додаткових документів.

Листом від 12.08.2025 №0400-010307-8/153089 «Про розгляд запиту» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на запит представника позивача за вих. №14293-08/2025 від 04.08.2025 (вх. №34949/8 від 05.08.2025) з питання пенсійного забезпечення ОСОБА_1 повідомлено, що згідно частини третьої статті 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. ОСОБА_1 надавалась довідка № 3 від 15.01.2022 про заробітну плату за період роботи з січня 1992 року по грудень 1996 року, яка видана ТОВ «Прогрес» та не була підтверджена первинними документами, тому, вона підлягає перевірці. Зазначена довідка була направлена вдруге на перевірку або надання іншої наявної інформації до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області за місцезнаходженням підприємства (лист від 08.08.2025 №0400-010308-9/150918).

Листом від 12.08.2025 №0800-1003-9/79536 Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на запит Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо проведення перевірки довідки від 15.01.2025 №3 про заробітну плату для обчислення пенсії на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданої ТОВ «Прогрес» (код ЄДРПОУ 13604414) повідомлено про те, що внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України ТОВ «Прогрес» знаходиться на тимчасово окупованій території, а тому, перевірити зазначену в запиті довідку немає можливості.

Листом від 15.08.2025 №0800-0219-8/81462 «Про надання інформації» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області на адвокатський запит представника позивача повідомлено про те, що на запит Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо здійснення перевірки довідки про заробітну плату №3 від 15.01.2022, видану ТОВ «Прогрес», м. Бердянськ Запорізької області, на ОСОБА_1 , який працював на ТОВ «Прогрес» з січня 1992 року по грудень 1996 року для перерахунку пенсії було повідомлено, що внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України підприємство ТОВ «Прогрес» знаходиться на тимчасово окупованій території, а тому, перевірити зазначену в запиті довідку немає можливості.

Листом від 12.09.2025 №0400-010307-8/172846 «Про розгляд запиту» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на запит представника позивача від 08.09.2025 за вих. № 18413-09/2025 (вх. № 41334/8 від 09.09.2025) з питання перерахунку пенсії ОСОБА_1 повідомлено про те, що згідно заяви від 24.06.2025, ОСОБА_1 з 17.06.2025 призначено пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058). Згідно статті 40 Закону № 1058, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок), для підтвердження заробітної плати до 01.07.2000 особою подається довідка про заробітну плату (дохід) встановленої форми (Додаток №5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Відповідно до частини третьої статті 44 Закону № 1058, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. Листом від 08.08.2025 за № 0400-010308-9/150918 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - Головне управління) було направлено довідку про заробітну плату від 15.01.2022 №3, яка видана ТОВ «Прогрес», для проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених у ній, первинним документам. Листом від 12.08.2025 за № 0800-1003-9/79536 Головне управління повідомило про неможливість проведення перевірки зазначеної довідки, оскільки підприємство знаходиться на тимчасово окупованій території. Оскільки довідка від 15.01.2022 №3 не підтверджена первинними документами та не відповідає вимогам встановленої форми Додатку №5 Порядку (не зазначено місцезнаходження первинних документів та адреси, за якими можливо провести перевірку відповідності змісту довідки), проводити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням заробітної плати за період роботи з 01.01.1992 по 31.12.1996 немає підстав.

Позивач вважає таку позицію відповідача протиправною, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадянам на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058).

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону №1058-ІV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (абзац п'ятий частини 1 статті 40 Закону №1058-ІV).

Отже, умовою врахування для обчислення пенсії заробітної плати за період страхового стажу до 01.07.2000 є підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

За правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 13.02.2018 у справі №358/1179/17, від 24.04.2018 у справі №686/6278/17, від 27.02.2020 у справі №2а-6873/11, від 23.12.2020 у справі №520/7125/17, від 23.12.2020 у справі №504/422/17 від 12.04.2021 у справі №219/4550/17, роботодавець має право видати довідку про розмір заробітної плати відповідно до даних, що містяться у первинних документах відносно позивача за відповідний період.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058-ІV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.

Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону №1058, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Перелік документів, що додаються до заяви про призначення, перерахунок та поновлення виплати пенсії визначений розділом 2 Порядку №22-1.

Відповідно до абз. 1 та 2 пп. 3 п. 2.1 Порядку №22-1, для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу; за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Згідно абз. 1 та 2 п. 2.10 Порядку №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала, зокрема, особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Пунктами 1 та 2 ч. 1 ст. 64 Закону №1058-ІV встановлено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати.

Пунктом 4.7 Порядку №22-1 передбачено, що право особи на одержання пенсії встановлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що управління Пенсійного фонду України здійснюють призначення та перерахунок пенсії саме на підставі тих документів, які надані заявником до органу, що здійснює призначає пенсію та вимагають всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для відмови позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки про заробітну плату №3 від 15.01.2022, виданої ТОВ «Прогрес» (зареєстроване за адресою: вул. Шаумяна, буд. 2, м. Бердянськ, Запорізька область, код ЄДРПОУ 13604414), були висновки відповідача про те, що остання не підтверджена первинними документами.

Проте, довідка про заробітну плату №3 від 15.01.2022, видана ТОВ «Прогрес», за період роботи в ТОВ «Прогрес» з січня 1992 року по грудень 1996 року оформлена та видана на підставі особових рахунків за 1992-1996 роки, про що і зазначено в такій довідці. Таким чином, дана довідка відповідає вимогам Порядку №22-1, має необхідні підписи всіх уповноважених на це осіб (керівника та головного бухгалтера) та містить печатку підприємства.

Верховний Суд у постанові від 21.02.2018 у справі №687/975/17 вказав, що працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства, що не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії по віку на загальних підставах.

За приписами ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Судом встановлено, що позивачем при зверненні до адміністративного суду із позовною заявою сплачено документально підтверджену суму судового збору у розмірі 968,96 грн.

Відтак, суд приходить до висновку про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн.

Керуючись ст. ст. 9, 72-77, 143, 139, 242-243, 245-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, виходячи із заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу (з 1992 р. по 1996 р.), згідно з довідкою про заробітну плату від 15.01.2022 №3, яка видана ТОВ «Прогрес», починаючи з 17.06.2025.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, виходячи із заробітної плати (доходу) за 60 календарних місяців страхового стажу (з 1992 р. по 1996 р.), згідно з довідкою про заробітну плату від 15.01.2022 №3, яка видана ТОВ «Прогрес», починаючи з 17.06.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Лозицька