Ухвала від 12.01.2011 по справі 5015/103/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

12.01.11 Справа№ 5015/103/11

Суддя Т. Рим, розглянувши матеріали

позовної заяви: товариства з обмеженою відповідальністю "Домосервіс", м. Львів,

до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Львівобленерго" в особі Львівських міських електромереж, м. Львів,

про: визнання незаконними дій, визнання недійсними та скасування протоколу та акту,

визнав подані матеріали недостатніми для порушення провадження у справі з таких підстав.

Відповідно до частини 1 статті 46 Господарського процесуального кодексу України державне мито сплачується чи стягується в доход державного бюджету України в порядку і розмірі, встановлених законодавством України.

Згідно зі статтею 6 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 №7-93 (з наступиними змінами і доповненнями) державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування, крім державного мита, що справляється з позовних заяв, які подаються до господарського суду, із апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів, заяв про їх перегляд за нововиявленими обставинами, а також за дії, пов'язані з видачею охоронних документів (патентів і свідоцтв) на об'єкти інтелектуальної власності, і за дії, пов'язані з підтриманням чинності патентів на сорти рослин, та за подання до Кабінету Міністрів України проекту створення промислово-фінансової групи; за дії, передбачені підпунктами "б" - "е", "и", "к", "л" та "н" пункту 6 статті 3, в частині, що стосується загальногромадянських закордонних паспортів, яке зараховується до Державного бюджету України.

У відповідності до пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 р. № 15, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення. У випадках, коли перерахування мита проводиться з рахунку вкладника, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплаченого митом, додається довідка, засвідчена підписом контролера і відтиском печатки кредитної установи.

У поданому позові до матеріалів долучено патіжне доручення №646 від 05.01.2011 р. про оплату 105,00 грн., із зазначенням призначення платежу: держмито. Проте суду не надано доказів зарахування оплачених коштів в дохід бюджету. Таким чином, позивачем усупереч положенню пункту 3 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України не надано належних доказів справляння державного мита в порядку, встановленому законодавством України.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.

Крім того, форма і зміст документів, які подаються до господарського суду, повинні відповідати вимогам, установленим чинним законодавством для цих документів. Якщо законодавством установлено вимоги до певних документів, то документи повинні відповідати цим вимогам. Зокрема, відповідно до частини 2 статті 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів”(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, при цьому засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи. Проте позивачем у порушення зазначених вище правових норм не було засвідчено належним чином жодного додатку, долученого до позову.

Зазначені обставини також унеможливлюють дослідження судом обставин справи з метою вчинення дій, необхідних для розгляду справи по суті.

За таких обставин суд приходить до висновку про те, що позовна заява не була оформлена належним чином, як це встановлено нормами статей 54 та 57 Господарського процесуального кодексу України. Зазначене унеможливлює вчинення судом належних дій для забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору. Такі обставини є підставою для повернення позовної заяви без розгляду.

Суд звертає увагу не те, відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Враховуючи наведене, керуючись пунктом 4 частини 1 статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути без розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Домосервіс" до відкритого акціонерного товариства "Львівобленерго" в особі Львівських міських електромереж про визнання незаконними дій, визнання недійсними та скасування протоколу та акту

Суддя Рим Т.Я.