Справа № 638/25886/25
Провадження № 3/638/703/26
Іменем України
19 лютого 2026 року м. Харків
Шевченківський районний суд м. Харкова у складі судді Агапова Р.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №2081/20-40-07-30 від 15.12.2025, складеного за результатами проведення перевірки ТОВ «ТРАЙД СІСТЕМ» (адреса: м. Харків, пр-т. Науки, буд. 58, оф. 410, код ЄДРПОУ 44819675), ОСОБА_1 , директор ТОВ ТРАЙД СІСТЕМ» вчинив правопорушення у ведені податкового обліку, чим порушено:
1) п.44.1, ст.44, п.п.134.1.1 n.134.1 ст. 134 2) п.п.44.1 ст.44, п.185.1, п. 201.1 ст. 201 п. 198.2, п.198.6 ст. 198, ст. 201 3) пункту 44.5 статті 44, пункту 121.1 статті 121 4) п. 46.1 п. 46.2 ст. 46, пn.49.18.2 п. 49.18 ст. 49, n.п.137.4 сm.137 5) пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), що призвело до 1) заниження податку на прибуток на загальну суму 75000,00 грн., а саме за 2023 рік 2) заниження податку на додану вартість на загальну суму 747 269,58 грн., в т.ч. за грудень 2023 року у сумі 83333,33 грн., за січень 2024 року у сумі 972 грн., за лютий 2024 року в сумі 383333,33 грн., за липень 2024 року в сумі 3900 грн., за серпень 2024 у сумі 51946 грн., за вересень 2024 у сумі 20827 грн., за жовтень 2024 у сумі 9425 грн., за листопад 2024 року у сумі 2086 грн., за грудень 2024 у сумі 39671 грн., за січень 2025 року у сумі 38457 грн., за лютий 2025 року у сумі 38296 грн. за березень 2025 у сумі 21221 грн., за квітень 2025 року у сумі 39708 грн. за травень 2025 року у сумі 14094 грн 3) ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів в повному обсязі 4) несвоєчасного подання до контролюючого органу декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2025 року по строку подання 10.11.2025 5) неподання звіту за формою 20-ОПП щодо відображення 8-ми орендованих об?єктів оподаткування , чим порушив ч.1 ст.163-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки не вказав.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, у зв'язку з чим суд розглядає справу у відсутності ОСОБА_1 .
Суд, дослідивши адміністративний матеріал, дійшов наступного висновку.
Статтею 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких в передбаченому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із статтею 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, передбачена за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №2081/20-40-07-30 від 15.12.2025, актом № 46546/20-40-07-02-05/44819675 від 15.12.2025.
При цьому суд застосовує загальноприйнятий європейський стандарт доказування «поза розумним сумнівом», сформульований у рішеннях ЄСПЛ, зокрема від 14 лютого 2008 року у справах «Кобець проти України» (п.43) та «Авшар проти Туреччини» (п. 282), «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 року, «Барбера, Мессеге і Ябардо про Іспанії» від 6 грудня 1998 року, згідно з яким доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом.
Із врахуванням наведеного, характеру та ступеня суспільної небезпечності скоєного адміністративного правопорушення, особи правопорушника, відсутності обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із вимогами п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на час вчинення адміністративного правопорушення становить 665,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.163-1, ст. 284, 285 КУпАП України, суд
постановив:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 665,60 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити правопорушнику, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до неї може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Суддя Р.О. Агапов