Справа № 761/53400/25
Провадження № 3/761/722/2026
11 лютого 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П., розглянувши матеріали, що надійшли від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, директора ТОВ №МЕД ВЕЙ», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 164 КУпАП, -
В період з 08 до 09 грудня 2025 включно Держлікслужбою була проведена планова перевірка додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Товариством з обмеженою відповідальністю «МЕД ВЕЙ» (місцезнаходження: місто Київ, вулиця Чорновола Вячеслава, будинок 41 код згідно з ЄДРПОУ 44428813) за місцем провадження діяльності: місто Київ, вулиця Святошинська, будинок 1, літера б.
Підставою для проведення планової перевірки є:
- наказ Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками про проведення планової перевірки від 02.12.2025 року N? 1827-25;
- посвідчення на проведення планової перевірки від 02.12.2025 N? 79.
Товариство з обмеженою відповідальністю ««МЕД ВЕЙ» (далі - ТОВ ««МЕД ВЕЙ») отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів 08.06.2023 року (наказ Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі-Держлікслужба) від 08.06.2023 N? 650).
Під час проведення планової перевірки було виявлено порушення вимог частини першої статті 9, абзацу першого пунктів другого та четвертого частини дев?ятої статті 9 та пункту 12 частини першої статті 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та встановлено недостовірність даних зазначених у Відомостях про стан матеріально-технічної бази суб?єкта господарювання та наявність персоналу із зазначенням його кваліфікаційного рівня; дозволу Національної поліції на використання об?єктів і приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; про відсутність у працівників, які за своїми службовими обов?язками отримають (мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, не знятої чи не погашеної в установленому порядку судимості за вчинення нетяжких, тяжких та особливо тяжких злочинів або кримінальних правопорушень, пов?язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, у тому числі тих, що вчинені за межами України (додаток 3 до Ліцензійних умов) (далі - Відомості) та фактичному стану ліцензіата на момент проведення заходу державного нагляду (контролю).
Станом на 09.12.2025 в ході проведення заходу державного нагляду (контролю) у формі планової перевірки комісією у складі начальника відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і протидії їх незаконному обігу Держлікслужби Андрія КОРЧЕВНОГО та заступника начальника служби - начальника відділу державного нагляду у сфері виробництва, дистрибуції та роздрібної торгівлі лікарськими засобами та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у м. Києві Віктора МАХНОВЦЯ:встановлено, що відповідно до Заяви на отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, Відомостей про стан матеріально-технічної бази суб?єкта господарювання та наявність персоналу із зазначенням його кваліфікаційного рівня, дані які зазначені у Відомостях не відповідають фактичному стану ліцензіата, а саме, містять недостовірні дані щодо об?єктів і приміщень в яких здійснюється діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та осіб, які допущені до роботи з підконтрольними речовинами.
Відповідно до пункту 81 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин (крім конопель для промислових цілей, визначених Законом України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори"), включених до таблиці І переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 року N? 282 (далі -Ліцензійні умови), ліцензіат зобов?язаний дотримуватися вимог до об?єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, встановлених наказом МВС від 29 січня 2018 р. N? 52 (далі - наказ N? 52).
Відповідно до пункту 3 розділу ІІ наказу N? 52 приміщення, які використовуються для зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів списку N? 1 таблиці IV Переліку в закладах охорони здоров?я та закладах ветеринарної медицини (крім зазначених у підпунктах 4, б пункту 1 цього розділу), мають відповідати таким вимогам: окрема кімната в капітальній будівлі з капітальними стінами та залізобетонним перекриттям (підлога, стеля) обладнана сейфами або металевими шафами, прикріпленими до підлоги (стіни);
вхідні двері місць концентрації справні, добре підігнані під дверну коробку, металеві або дерев?яні повнотілі, мають не менте двох врізних несамозамикальних замків; віконні отвори приміщень із внутрішнього боку чи між рамами обладнані металевими гратами. Допускається використання декоративних грат чи жалюзі, які за міцністю мають відповідати металевим гратам.
Відповідно до дозволу Національної поліції від 15 травня 2023 року N? 43/211 та Акту обстеження приміщень, призначених для провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів від 12 травня 2023 року вид діяльності «зберігання» здійснюється у приміщення, яке розташоване за адресою місто Київ, вулиця Святошинська, будинок 1, літера «Б» в окремій кімнаті для зберігання наркотичних засобів.
У Відомостях у розділі 3 «Інформація щодо об?єктів і приміщень» зазначено окрема кімната для зберігання та окрема кімната для видачі лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини у кількості, що перевищує гранично допустиму, кімнаті видачі, а фактично діяльність зі зберігання та видачі підконтрольних речовин проводиться в одній кімнаті видачі.
Відповідно до абзацу третього пункту 29 Ліцензійних умов ліцензіатам заборонено допускати до роботи з наркотичними засобами, психотропними речовинами і прекурсорами осіб, які відповідно до посадових обов?язків не мають такого права та (або) на яких письмовим наказом керівника юридичної особи (уповноваженої особи) або фізичною особою - підприємцем не покладено обов?язок виконувати роботи з наркотичними засобами, психотропними речовинами і прекурсорами.
У Відомостях у розділі 5 «Особи, що мають, або будуть мати доступ до роботи, пов?язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, відповідно до наказом від 21.04.2023 N? 1-од» допущених до роботи з наркотичними засобами та психотропними речовинами 5 осіб, які зазначені у цих Відомостях. Фактично наказом від 21.04.2023 N? 1-од та Додатком 1 Список осіб, які отримують доступ до обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів) допущено 4 особи, що не відповідає даним, зазначеним у Відомостях, які надавались для отримання ліцензії.
Пунктом 8 статті 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначено, що матеріально-технічна база - сукупність засобів та/або місць провадження виду господарської діяльності, які дають можливість провадити господарську діяльність, що підлягає ліцензуванню.
Згідно зі статтею 9 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» вимоги ліцензійних умов мають бути обумовлені особливостями провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, та включають, зокрема, вимоги ліцензійних умов що поширюються на місця провадження господарської діяльності ліцензіата, що зазначені в документах, що додаються до заяви про отримання ліцензії (з урахуванням змін до них, поданих ліцензіатом до органу ліцензування); відомостей про місця провадження господарської діяльності із зазначенням щодо кожного з них виду діяльності (повністю або частково стосовно зазначеного у заяві) або операцій, що за ним провадитимуться; провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, виклично в межах місць провадження господарської діяльності, зазначених у відомостях про них, поданих до органу ліцензування згідно з вимогами ліцензійних умов, використання виключно таких місць у провадженні виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, крім випадків, передбачених законом; наявності певної матеріально-технічної бази разом з даними, що дають можливість її ідентифікувати.
ОСОБА_1 , як директор ТОВ «МЕД ВЕЙ» не забезпечила відповідну матеріально-технічну базу для здійснення виду господарської діяльності зі «зберігання» за місцем провадження діяльності АДРЕСА_2 , літера б.
При поданні суб?єктом господарювання до Держлікслужби заяви та Відомостей на отримання ліцензії зазначені в них дані не відповідають фактичному стану щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства та переліку осіб, які допущені до роботи збігартина, потрах речовині прекурсорів.
За результатами перевірки складено акт № 79/1827-25 від 09.12.2025.
Таким чином, ОСОБА_1 , як директор ТОВ «МЕД ВЕЙ» порушив вимоги пунктів 7, 12, 14, 21, 29, 81 Ліцензійних умов, а саме: наявний стан матеріально-технічної бази не відповідає вимогам законодавства, інформація, яка зазначена у Відомостях не відповідає фактичному стану щодо відповідності матеріально-технічної бази та переліку допущених до роботи з підконтрольними речовинами, осіб.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, клопотання про відкладення не заявляла, тому суд вважає за можливе розглянути справу за її відсутності.
Відповідальність за ч. 3 ст. 164 КУпАП настає у разі надання суб'єктом господарювання органу ліцензування, дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Дослідивши матеріали справи, вважаю необхідним визнати винним у у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164 КУпАП, що підтверджується зібраними у справі доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, актом № 79/1827-25 від 09.12.2025, наказ №1751 від 21.11.2024 року, наказ №1901 від 25.12.2024 року, заява про отримання ліцензії, та інші матеріали в сукупності, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 судовій збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, 124, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з моменту винесення.
Суддя О.П. Хардіна