Номер провадження 3/754/718/26
Справа №754/19645/25
Іменем України
17 лютого 2026 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Вінтоняк Р.Я., при секретарі Остимчук В.В., за участю прокурора Сироватко В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за частиною 1 статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Встановив:
ОСОБА_1 , обіймаючи по 09.08.2024 року посаду провідного спеціаліста відділу з питань нотаріату у Київській області управління нотаріату ЦМУ Мінюсту, будучи державним службовцем 9 рангу категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 09.10.2024 року о 11.35 год. несвоєчасно без поважних причин, подала декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 фактичні обставини, викладені у протоколі не оспорювала, підтвердила, що дійсно пропустила строк подачі декларації після звільнення у зв'язку з сімейними обставинами.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушень підтримав, вказавши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння передбаченого частиною 1 статтею 172-6 КУпАП.
Суддя, заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи - протокол про адміністративне корупційне правопорушення, інші долучені до протоколів документи, дійшов наступного.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, є адміністративним правопорушенням.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами вказаного адміністративного проступку є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини 1 статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до матеріалів справи, наказом ЦМУ Міністерства юстиції України № 2695-К від 06.08.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста відділу з питань нотаріату у Київській області управління нотаріату ЦМУ Мінюсту з 09.08.2024 року.
Отже, ОСОБА_1 будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана була протягом 30 календарних днів, тобто, до 09.09.2024 року подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).
Водночас, дану декларацію ОСОБА_1 було подано лише 09.10.2024 року о 11.35 год., тобто поза межами вказаних строків без наявності поважних причин пропуску, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, складеним уповноваженою особою, поясненнями ОСОБА_1 , які наявні в матеріалах справи та надані ОСОБА_1 в судовому засіданні, роздруківкою послідовності дій користувача ІТС «Єдиний державний реєстр декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період часу з 09.08.2024 року по 10.10.2024 року.
Таким чином, суддя приходить до переконливого висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 враховується її особа, ступінь вини, характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції» суддя -
Постановив:
Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за вчинення якого накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 /шістсот шістдесят п'ять/ грн. 60 коп.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: