Справа №468/101/26
3/468/61/26
18.02.2026 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., за участю секретаря Рафальської К.В., прокурора Єгорова І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), місце проживання АДРЕСА_1 , працюючої у Відділі ОКМС Привільненської сільської ради,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 як головний бухгалтер Комунальної установи «Інклюзивно-Ресурсний центр» та суб'єкт відповідальності за корупційні правопорушення була зобов'язана подавати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Разом з тим при строку подання відповідної декларації за 2023 рік до 31.03.2024 року включно та декларації «після звільнення» за 2024 рік - до 31.03.2025 року ОСОБА_1 подала такі декларації лише 03.04.2025 року.
ОСОБА_1 в суді пояснила, що оскільки робота головного бухгалтера КУ ««Інклюзивно-Ресурсний центр» не була її основним місцем роботи, то вона не звернула уваги та їй не було доведено про необхідність подання декларацій.
Прокурор зробив висновок про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. У зв'язку з цим, з врахуванням обставин правопорушення та особи ОСОБА_1 прокурор просив призначити штраф в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті в сумі 850 грн.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали, що знаходяться в справі (рапорти, копію рапорту, відомості про подачу декларацій ОСОБА_1 , запит, копію повідомлення від 07.11.2025 року № 40/1-30, копію статуту, копію наказу від 13.06.2023 року № 1-К, копію особової картки працівника, копію наказу від 04.04.2024 року № 6-К, копію листа від 26.04.2024 року № 582, копію повідомлення від 21.05.2025 року № 59148-2025 року, копію повідомлення від 18.03.2021 року № 22/3-79вих-21, копію повідомлення від 15.03.2024 року №177 кор/55/113/01, копію листа від 11.09.2018 року, копію листа від 31.05.2017року копію постанови від 09.10.2019 №867, копію витягу з наказу від 17.04.2023 року № 208 о/с, копію довідки), суддя приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 в інкримінованих їй правопорушеннях.
Своїми діями особа, відносно якої складено протокол, вчинила правопорушення, передбачені ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Частина перша статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 була головним бухгалтером КУ «Інклюзивно-Ресурсний центр» Привільненської сільської ради.
Отже відповідно до процитованих вище положень закону ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 31.03.2024 року включно та «після звільнення» за 2024 рік - до 31.03.2025 року включно.
Проте, як вбачається із даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 без поважних причин подала відповідні декларації несвоєчасно, а саме 03.04.2025 року .
За таких обставин в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 та 2024 роки.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення правопорушень, позиції прокурора щодо міри стягнення, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальних межах, визначених санкцією відповідної статті.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665,60 грн.
На підставі викладеного та ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, керуючись ст.ст. 252,280,283,284,285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.