17 лютого 2026 року Справа № 480/1389/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/1389/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС"
до Державної податкової служби України
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової служби України, в якій просить:
1. Визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо неприйняття складених товариством з обмеженою відповідальністю “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» податкових накладних №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р.
2. Зобов'язати Державну податкову службу України прийняти на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних складені товариством з обмеженою відповідальністю “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» податкові накладні №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р. датою їх подання.
Також позивач просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача на його користь судові витрати по сплаті судового збору та витрати на професійну правничу допомогу.
В обґрунтування позову зазначив, що 12.11.2024 р. ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» відповідно до Договору поставило ТОВ “ЦЕНТР ПРОМИСЛОВИХ РІШЕНЬ» станцію компресорну пересувну ПКСД-5 25ДМ в кількості 4 шт., відповідно до видаткової накладної № ГЛС 00000027 від 12.11.2024 р. За правилом першої події - відвантаження товару, у відповідності до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» склало та направило на реєстрацію 05.12.2024 р. податкову накладну №11 від 12.11.2024 р., яку було не прийнято (відхилено) Державною податковою службою України.
Відповідно до квитанцій №1 до зазначених вище податкових накладних в усіх трьох накладних були виявлені однакові помилки: документ не може бути прийнятий - порушено вимоги статті 6 ЗУ “Про електронні документи та електронний документообіг» - відсутня інформація про право підпису на дату складання документу особи, що засвідчила податкову накладну (3785908627 Дідоренко Дар'я). Підписи документа: - перший - печатка 36234263, ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС», Сертифікат №0100000000000000000000000000000007сabd0e, видавець КНЕДП ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна»; - другий - директор, 36234263, 3785908627, ОСОБА_1 , сертифікат №01000000000000000000000000000000080а6715, видавець КНЕДП ТОВ “Центр сертифікації ключів “Україна».
Позивач вважає рішення щодо відмови у реєстрації податкових накладних незаконним, оскільки наказом №ГЛС00000013-ГКМ008 від 08.11.2024 р. звільнено з посади директора ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» Діану В'юн на підставі рішення єдиного учасника ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» №08-11/2024 від 08.11.2024 р. та призначено на посаду директора Дидоренко Дар'ю з 11.11.2024 р. (наказ про призначення №16-к від 08.11.2024). Відповідні зміни відображено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до положень пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Платником податку є юридична особа - підприємство ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС». Колишній директор підприємства Діана В'юн з невідомих причин не виконала обов'язок передбачений п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України та не зареєструвала податкові накладні №9, №10, №11.
Приступивши 11.11.2024 р. до виконання обов'язків директора, у Дидоренко Дар'ї як у керівника ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС», виник обов'язок зареєструвати податкові накладні відповідно до положень пункта 201.1 статті 201 Податкового кодексу України. 18.11.2024 р. Дидоренко Д. отримала електронний ключ підприємства і відповідно отримала можливість підписувати ним документи, мати доступ до електронного кабінету платника податків та реєструвати податкові накладні.
Виконуючи обов'язок платника податку щодо реєстрації податкових накладних 18.11.2024 р. директор склала, підписала своїм кваліфікованим електронним підписом та направила на реєстрацію до ДПС України податкові накладні №9 від 24.10.2024 р. та №10 від 30.10.2024 р., а 05.12.2024 р. склала, підписала та направила на реєстрацію податкову накладну №11 від 12.11.2024 р., однак ці податкові накладні не були прийняті (були відхилені) Державною податковою службою України, про що остання зазначила у самих податкових накладних та у квитанціях № 1 до них.
Позивач вважає, що ДПС України протиправно відмовила у прийнятті на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних: №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р., №11 від 12.11.2024 р., а тому звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 21.02.2025 відкрито провадження у справі, ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву в якому зазначив, що після надходження податкової накладної до ДПС в автоматизованому режимі проводяться перевірки, у тому числі чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податків такої податкової накладної (пункт 12 Порядку № 1246).
Перевірка права складання та підписання податкової накладної відповідальними особами підприємства здійснюється на підставі отриманих даних:
- керівника підприємства відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- головного бухгалтера відповідно до поданої до ДПС заяви за формою 1-ОПП (додаток 5 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (із змінами);
- уповноваженої особи відповідно до поданого повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (за формою визначеною Порядком №557), яким керівником підприємства уповноважено таку особу на підписання податкової накладної.
Відповідно до п. 13 - 15 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС. У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
За даними ІКС ДПС ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» 11.12.2008 зареєстровано в якості платника ПДВ за індивідуальним податковим номером 362342618195.
Відповідно до пп. “г» п. 184.1 ст. 184 Кодексу у зв'язку із наданням декларацій про відсутність поставок протягом року 28.02.2023 підприємству анульовано реєстрацію платника ПДВ на підставі рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ.
ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» 01.04.2023 повторно зареєстровано в якості платника ПДВ на підставі заяви платника за індивідуальним податковим номером 362342618196. 21.03.2023 проведено операцію тип “ 100- повторна реєстрація платника ПДВ»
Товариством направлено на реєстрацію до ЄРПН податкові накладні від 24.10.2024 № 9 на суму ПДВ 5 166,67 грн, від 30.10.2024 № 10 на суму ПДВ 60 000,00 грн, від 12.11.2024 № 11 на суму ПДВ 320 000,00 гривень.
Однак, у зв'язку з тим, що податкові накладні направлено на реєстрацію новопризначеним керівником, а на дату їх складання зареєстрованим і діючим був кваліфікований підпис іншого представника товариства, зазначені податкові накладні не зареєстровано в ЄРПН. Платнику сформовано та направлено квитанції з відповідною інформацією: “Документ не може бути прийнятий - Порушено вимоги статті 6 ЗУ “Про електронні документи та електронний документообіг» - відсутня інформація про право підпису на дату складання документу особи, що засвідчила податкову накладну (3785908627 ДІДОРЕНКО ДАР'Я). Зареєстровані підписи особи:
- директор з 13.11.2024 по 18.11.2024
- директор з 18.11.2024 по 14.11.2025».
За даними ІКС ДПС керівник/директор підприємства Авруцька Тетяна Іванівна.
Також, оскільки вищезазначені податкові накладні було направлено до ДПС декілька разів, в різні дати та час, то для об'єктивного розгляду справи необхідно визначити точну дату та час надсилання яких податкових накладних позивач оскаржує в даній справі.
У разі зміни керівника на підприємстві (автора, який набуває статусу СЕД шляхом приєднання до Договору та надає право підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису), електронний документ, який був створений на дату дії повноважень попереднього керівника, але не підписаний чинним КЕП, вважається не завершеним (створеним) згідно вимоги статті 6 ЗУ “Про електронні документи та електронний документообіг» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/851-15#Text, якими зазначено, що накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Отже, новий керівник та відповідальні особи не можуть підписати такий документ, оскільки діють в рамках іншого Договору, дата набрання чинності якого відрізняється від дати створення електронного документу.
Оскільки, 01.09.2020 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.01.2020 № 261 “Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», згідно якого автор набуває статусу СЕД з дати приєднання до Договору, примірну форму якого визначено у Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, автор повідомляє про таких осіб контролюючий орган, шляхом направлення Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису.
Враховуючи вищевикладене, позивачем не було належним чином повідомлено контролюючий орган щодо зміни уповноваженої особи на право підпису податкових накладних.
Враховуючи вищезазначене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с. 32-36).
Ухвалою суду від 11.03.2025 у задоволенні клопотання представника Державної податкової служби України про розгляд справи за його участю відмовлено.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні відносини, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що 24.10.2024 ТОВ “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» складено податкову накладну № 9 на суму 31000 грн. (ПДВ 5166,666 грн.) (а.с.13).
30.10.2024 р. ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» складено податкову накладну №10 на суму 360 000 грн. (ПДВ-60 000 грн.) (а.с.14).
08.11.2024 рішенням єдиного учасника № 08-11/2024 припинено виконання повноважень ОСОБА_2 , звільнивши її з посади директора ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" (а.с. 16).
08.11.2024 ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» прийнято наказ №ГЛС00000013-ГКМ008 про припинення трудового договору із ВЙ'юн Д.В. (а.с.18).
Рішенням єдиного учасника № 08-11/2024 призначено на посаду директора ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" з 11.11.2024 ОСОБА_3 (а.с. 16).
11.12.2024 ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» прийнято наказ №016-к про призначення Дідоренко Д.С. на посаду директора ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» (а.с.7).
12.11.2024 р. ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» складено податкову накладну №11 на суму 1 920 000грн. (ПДВ- 320 000 грн.) (а.с.15).
18.11.2024 директором ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» Дидоренко Д. підписано кваліфікованим електронним підписом та направлено на реєстрацію до ЄРПН податкові накладні №9 від 24.10.2024, №10 від 30.10.2024
05.12.2024 директором ТОВ «ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» Дидоренко Д. підписано кваліфікованим електронним підписом та направлено на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну №11 від 12.11.2024.
ДПС України сформовано квитанції з інформацією «Документ не може бути прийнятий-Порушено ст.6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» - відсутня інформація про право підпису на дату складання документу особи, що засвідчила податкову накладну (3785908627 Дідоренко Дар'я). Зареєстровані підписи особи: -директор з 13.11.2024 по 18.11.2024; -директор з 18.11.2024 по 14.11.2025
Вважаючи рішення щодо відмови у реєстрації податкових накладних незаконним, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 10 Порядку № 1246 до Реєстру приймаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, складені в електронній формі з накладенням:
кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису головного бухгалтера (бухгалтера) або кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки або удосконаленої електронної печатки (у разі наявності) постачальника (продавця), що є юридичною особою;
кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису постачальника (продавця), що є фізичною особою - підприємцем.
При цьому розрахунок коригування, що підлягає реєстрації отримувачем (покупцем), приймається до Реєстру, якщо він складений з накладенням постачальником (продавцем) та отримувачем (покупцем) кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до абзаців першого - третього цього пункту.
Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку повідомляє про таку особу, в тому числі дані кваліфікованого сертифіката відкритого ключа зазначеної особи, орган ДПС за основним місцем обліку (за неосновним місцем обліку - для платників податку, які змінили місцезнаходження та для яких сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду) відповідно до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 6 червня 2017 р. № 557.
Після накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДПС за допомогою засобів інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 6 червня 2017 р. № 557. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку (пункт 11 Порядку № 1246).
Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктом 201.10 статті 201 та пунктом 97 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення» Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 6 червня 2017 р. № 557.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Так, згідно статті 6 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис.
Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.
Судом встановлено, що станом на дату направлення ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних наведених податкових накладних керівником ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" була Дідоренка Дар'я та саме якою з накладенням електронного підпису було направлено на реєстрацію до ЄРПН наведені податкові накладні.
Суд наголошує, що податковим органом Дідоренка Дар'я була ідентифікована під час розгляду питання прийняття вказаних податкових накладних, про що зазначено в наведених квитанціях.
Отже, податкові накладні ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р. мали бути прийняті на реєстрацію як такі, що складені в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) постачальника (продавця) ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС".
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необґрунтованими доводи контролюючого органу про те, що податкова накладна приймається на реєстрацію виключно у випадку, коли підписана кваліфікованим електронним підписом уповноваженої особи, що є чинним як на дату виникнення податкових зобов'язань з податку на додану вартість (формування податкової накладної) так і на дату її реєстрації.
Наведені доводи суду узгоджуються із постановою Верховного суду від 04.04.2024 по справі № 160/18959/21.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням наведеного, відповідачем не доведено правомірності та обґрунтованості оскаржуваних дій з урахуванням вимог, визначених ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд вважає за необхідне зобов'язати Державну податкову службу України прийняти на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р.
За сукупності викладених обставин позов ТОВ "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
Згідно частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 3028 грн. (ас.17).
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір за подачу позовної заяви до суду в сумі 3028 грн. підлягає стягненню з Державної податкової служби України за рахунок бюджетних асигнувань.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" до Державної податкової служби України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо неприйняття податкових накладних №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р. складених Товариством з обмеженою відповідальністю “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС».
Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа,8, ЄДРПОУ 43005393) прийняти на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних складені Товариством з обмеженою відповідальністю “ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС» податкові накладні №9 від 24.10.2024 р., №10 від 30.10.2024 р. та №11 від 12.11.2024 р. датою їх подання.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа,8, ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГОЛОВКОМПРЕСОРМАШ-СЕРВІС" (40000, м.Суми, вул. Нижньовоскресенська, буд.1, ЄДРПОУ:36234263) судовий збір в сумі 3028,00 грн.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.А. Прилипчук