Рішення від 17.02.2026 по справі 280/9453/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

17 лютого 2026 року Справа № 280/9453/25 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощенного позовного провадження адміністративну справу

за позовом - ОСОБА_1

до - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

27 жовтня 2025 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо невірного нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 , що призвели до порушення її права на отримання належного пенсійного забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 02 січня 2025 року, виходячи з розміру грошового забезпечення 24 589,48 грн, померлого годувальника ОСОБА_2 , з урахуванням усіх передбачених законодавством надбавок, доплат, підвищень, премій, а також виплатити різницю недоотриманої пенсії за відповідний період до дня фактичного здійснення перерахунку та повної виплати належних сум. Позивач просить суд здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника на підставі грошового забезпечення в розмірі 24 589,48 грн - тобто з тієї ж бази, яка була врахована при перерахунку пенсії померлому згідно з рішенням суду по справі № 280/8672/21.

Позов обгрунтовано тим, рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 18.01.2022 по справі № 280/8672/21 зазначено, що «3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» від 19.07.2021 № 33/28-1566 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 600,00 грн; оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2 200,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції - 45 % - 2 610,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 79,84 % - 6 714,54 грн; премія - 62,58 % - 9 464,94 грн, з урахуванням виплачених сум».

07.07.2022 рішення набрало законної сили.

На виконання рішення суду у справі № 280/8672/21 від 18 січня 2022 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області було здійснено нарахування пенсії ОСОБА_2 на підставі розрахунку пенсії від 22 серпня 2025 року. Виплати проводилися з урахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 24 589,48 гривень.

Однак після смерті ОСОБА_2 його дружині, як особі, яка має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, пенсія була призначена не з урахуванням фактичної суми грошового забезпечення, з якої обчислювалася пенсія померлого (24 589,48 грн), а зі заниженої суми - 8 526,90 грн (як зазначено у відповідному розрахунку пенсії у разі втрати годувальника).

У зв'язку з вищевикладеним, Позивач вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області є неправомірними та такими, що підлягають оскарженню. Позивач вимагає здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника на підставі грошового забезпечення в розмірі 24 589,48 грн - тобто з тієї ж бази, яка була врахована при перерахунку пенсії померлому згідно з рішенням суду.

31 жовтня 2025 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі № 280/9453/25 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

17 листопада 2025 року через систему Електронний суд від представника відповідача до суду надійшов відзив на позов, в якому представник просить суд - у задоволені позовних вимог відмовити у повному обсязі. Відзив обгрунтовано тим, що по перше - позивачем пропущено строк на подання позову, передбачений ст. 122 КАС України, а по друге, - після скасування з 05.03.2019 Окружним адміністративним судом м. Києва окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою передбачалися умови та розміри перерахунку пенсій цієї категорії осіб з 01.01.2018, інших рішень щодо перерахунку (крім Постанови 713) Урядом не приймалося. А тому у відповідача відсутні законодавчо визначені підстави для перерахунку пенсії позивача.

Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізький області та отримує пенсію в разі втрати годувальника. Її чоловік ОСОБА_2 проходив військову службу та був звільнений після чого йому була назначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

16 вересня 2021 року ОСОБА_2 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з 19 листопада 2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» від 19.07.2021 № 33/28-1566. У зазначеній довідці був визначений розмір грошового забезпечення, що складався з таких складових:

· посадовий оклад - 3 600,00 грн;

· оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2 200,00 грн;

· надбавка за вислугу років (45 %) - 2 610,00 грн;

· надбавка за специфічні умови проходження служби (79,84 %) - 6 714,54 грн;

· премія (62,58 %) - 9 464,94 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» від 19.07.2021 № 33/28-1566 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 600,00 грн; оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2 200,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції - 45 % - 2 610,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 79,84 % - 6 714,54 грн; премія - 62,58 % - 9 464,94 грн, з урахуванням виплачених сум.

В абзаці третьому резолютивної частини Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 18.01.2022 по справі № 280/8672/21, яке набрало законної сили 07.07.2022, зазначено, - «3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01.12.2019 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області» від 19.07.2021 № 33/28-1566 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 600,00 грн; оклад за спеціальним званням підполковник поліції - 2 200,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції - 45 % - 2 610,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 79,84 % - 6 714,54 грн; премія - 62,58 % - 9 464,94 грн, з урахуванням виплачених сум».

На виконання рішення суду у справі № 280/8672/21 від 18 січня 2022 року, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області було здійснено нарахування пенсії ОСОБА_2 на підставі розрахунку пенсії від 22 серпня 2025 року. Виплати проводилися з урахуванням суми грошового забезпечення у розмірі 24 589,48 гривень.

Однак після смерті ОСОБА_2 його дружині, як особі, яка має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, пенсія була призначена не з урахуванням фактичної суми грошового забезпечення, з якої обчислювалася пенсія померлого (24 589,48 грн), а з істотно заниженої суми - 8 526,90 грн (як зазначено у відповідному розрахунку пенсії у разі втрати годувальника).

У зв'язку з вищевикладеним, Позивач вважає, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області є неправомірними та такими, що підлягають оскарженню. Позивач вимагає здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника на підставі грошового забезпечення в розмірі 24 589,48 грн - тобто з тієї ж бази, яка була врахована при перерахунку пенсії померлому згідно з рішенням суду.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ:

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст. 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закону України № 2262 - XII) - пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:

а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, а саме батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові), іншому непрацездатному члену сім'ї загиблого (померлого) годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім'ї, - у розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім'ї (крім батьків, дружини (чоловіка) - у розмірі 50 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

Пункт "а" статті 36 із змінами, внесеними згідно із Законом № 51-IV від 04.07.2002; в редакції Закону № 1274-VII від 20.05.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2146 -IX від 24.03.2022}

б) сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Відповідно до положень статті 63 Закону України № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно із частиною вісімнадцятою статті 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

29.12.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII, яким статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. 11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799) затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260).

Зокрема, пунктами 4 - 10 розділу ІІ Порядку № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання заслужений; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.

Постановою № 103 доповнено Порядок № 45 додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою № 988, премія.

Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 826/3858/18 рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 - пункт 3 Постанови № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Колегія суддів звертає увагу, що порядок проведення перерахунку раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій до прийняття Постанови № 103 так само проводився у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

При цьому, було встановлено, що на підставі рішення Кабінету Міністрів України державні органи (у тому числі МВС) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів головним управління Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а ті складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На переконання колегії суддів, оскільки Кабінет Міністрів України до цього часу не приймав інших рішень про зміну розміру грошового забезпечення для пенсіонерів органів внутрішніх справ, то відсутні підстави керуватися алгоритмом інформування, визначеним Порядком № 45, який передував видачі довідок для перерахунку пенсії.

У той же час, подальше скасування у судовому порядку окремих положень Постанови № 103, що було спрямоване на захист прав відповідної категорії громадян на належний розмір пенсії, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів.

Чинним є пункт 5 Постанови № 103, згідно з яким перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301).

Фактично цей пункт передбачає, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв'язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

В подальшому з 02.01.2025 позивачу призначена пенсія в разі втрати годувальника ОСОБА_2 відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

Пунктом 1 Постанови № 103 постановлено перерахувати пенсії, які були призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01 березня 2018 року.

Отже, у разі якщо перерахунок пенсії у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Стаття 60 - 1 Закону № 2262-ХІІ - посадові особи органів пенсійного забезпечення, з вини яких безпідставно сплачено пенсіонерові зайві або занижені суми пенсії, несуть відповідальність відповідно до закону.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 02.01.2025.

Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Згідно з частин 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 968 грн 96 коп., згідно квитанції № 9729-9774-8893-6864 від 27.10.2025.

Керуючись статтями 2, 6, 8 - 10, 14, 90, 139, 143, 241 - 246, 250 Кодекса адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо невірного нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 , що призвели до порушення її права на отримання належного пенсійного забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 02 січня 2025 року, виходячи з розміру грошового забезпечення 24 589,48 грн, померлого годувальника ОСОБА_2 , з урахуванням усіх передбачених законодавством надбавок, доплат, підвищень, премій, а також виплатити різницю недоотриманої пенсії за відповідний період до дня фактичного здійснення перерахунку та повної виплати належних сум. Позивач просить суд здійснити перерахунок пенсії у зв'язку з втратою годувальника на підставі грошового забезпечення в розмірі 24 589,48 грн - тобто з тієї ж бази, яка була врахована при перерахунку пенсії померлому згідно з рішенням суду по справі № 280/8672/21.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати зі сплати судового збору у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 17 лютого 2026 року.

Суддя Р.В.Сацький