Справа № 444/23/26
Провадження № 3/444/269/2026
11 лютого 2026 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., з участю ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Відділу поліції № 2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з протоколом про адміністративне правопорушення зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,зі слів є особою з інвалідністю, учасник бойових дій, реєстраційний номер облікової картки платника податків судом не встановлено, -
за ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Працівниками СРПП ВП № 2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області скеровано до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Справу призначено до розгляду на 11.02.2026 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні щодо направлення матеріалів справи для належного оформлення не заперечив.
В силу вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.283 КУпАП є вимоги до змісту постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Зокрема, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Постанова повинна містити:
найменування органу (прізвище, ім'я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
дату розгляду справи;
відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
опис обставин, установлених під час розгляду справи;
зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
прийняте у справі рішення.
Однак при огляді доданих до матеріалів справи доказів встановлено, що складений опис матеріалів справи не відповідає доданим матеріалам справи.
Зокрема в описі зазначено на аркуші спр.11 рапорт проте такий в матеріалах справи відсутній. Окрім того опис не відповідає аркушам справи та додаткам до протоколу.
А тому зазначені недоліки є суттєвими та перешкоджають правильно розглянути та вирішити справу та викласти опис обставин справи відповідно до доданих доказів.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З врахуванням наведеного, в разі внесення змін в протокол, такі зміни особі, яка складає протокол, необхідно обумовити з особою, щодо якої складено протокол.
Таким чином з огляду на зазначене вище, протокол про виявлене правопорушення, який був складений посадовою особою, не відповідає вимогам закону, та підлягає поверненню для належного оформлення.
Тому, без усунення зазначених вище недоліків та розбіжностей протоколу з матеріалами справи, розгляд справи є неможливим.
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до ВП №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст.ст. 256, 277, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до ВП №2 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області- для належного оформлення з підстав наведених у мотивувальній частині, виконання вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова суду остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Олещук М. М.