Рішення від 16.02.2026 по справі 580/13444/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року справа № 580/13444/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гайдаш В. А.,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у приміщенні суду адміністративну справу за позовом Черкаського державного фахового бізнес-коледжу до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов Черкаського державного фахового бізнес-коледжу (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Черкаській області (далі - відповідач), в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.09.2025 № 0163380403, винесене Головним управлінням ДПС у Черкаській області, про накладення штрафу у сумі 18 771,85 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, представник позивача зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним, оскільки операції, за які нараховано штраф, звільнені від оподаткування ПДВ. Через відсутність об'єкта оподаткування та суми податку, нарахування штрафних санкцій є безпідставним, що виключає їх правомірність.

Відповідач 29.12.2025 подав відзив на позов, в якому вказав, що оскільки за результатами камеральної перевірки було підтверджено факт несвоєчасної реєстрації Черкаським державним фаховим бізнес-коледжем 46 податкових накладних у ЄРПН, контролюючий орган правомірно застосував відповідні штрафні санкції. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

08.01.2026 представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідач пропустив встановлений судом строк подання відзиву. Також зазначив, що штрафні санкції застосовано за несвоєчасну реєстрацію накладних за освітніми послугами, які згідно з п.п. 197.1.2 ПКУ звільнені від оподаткування ПДВ. Вважає, що відповідач вдався до формального підходу, не врахувавши, що такі накладні мають виключно інформаційний характер, вони не формують податковий кредит і не впливають на розрахунки з бюджетом. Оскільки відсутність реальних податкових наслідків чи шкоди державі виключає склад правопорушення, застосування штрафу за ст. 120-1 ПКУ є безпідставним.

Ухвалою від 29.12.2025 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Здійснювати розгляд справи вирішив за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив таке.

Черкаський державний фаховий бізнес-коледж (код ЄДРПОУ 02548593) зареєстровано як юридична особа 29.08.2000. Основний вид діяльності: 85.41 Фахова передвища освіта. Інші види діяльності: 85.42 Вища освіта; 85.31 Загальна середня освіта; 85.32 Професійно-технічна освіта.

Головним управлінням ДПС у Черкаській області проведено камеральну перевірку дотримання порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Черкаського державного фахового бізнес-коледжу, за результатами якої складено акт перевірки від 15.08.2025 № 12591/23-00-04-03-01/0254859.

У ході проведення камеральної перевірки встановлено, що згідно даних ЄРПН Черкаським державним фаховим бізнес-коледжем несвоєчасно зареєстровано 46 податкових накладних в ЄРПН, періодом виписки листопад 2023 року, грудень 2023 року, січень-грудень 2024 року та січень 2025 року, чим порушено пункт 201.10 статті 201 та пункт 89 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України.

Позивач 04.09.2025 подав до ГУ ДПС у Черкаській області заперечення на акт перевірки. За результатом розгляду заперечення, ГУ ДПС у Черкаській області листом від 11.09.2025 повідомило позивача, що заперечення Черкаського державного фахового бізнес-коледжу на акт не підлягає розгляду, оскільки подано до податкового органу з порушенням строків визначених п. 86.7 ст. 86 ПК України.

На підставі висновків акта перевірки ГУ ДПС у Черкаській області прийняло податкове повідомлення-рішення від 08.09.2025 № 0163380403, яким до позивача за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних застосовано штраф у сумі 18 771,85 грн.

Позивач, вважаючи спірне податкове повідомлення-рішення протиправним, звернувся в особі свого представника до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який затверджений постановою Кабінету міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі Порядок № 1246), визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).

Відповідно до п. 3 Порядку № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин.

Згідно з пунктом 26 Порядку № 1246 тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»:

операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин;

реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування, поданих для реєстрації у день, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, та надсилання квитанції здійснюється не пізніше наступного операційного дня з дня подання для реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку (п. 8 Порядку № 1246).

За операціями з постачання послуг нерезидентом податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються зареєстрованим на території України отримувачем (покупцем) - платником податку таких послуг (п. 9 Порядку № 1246).

Відповідно до п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі Порядок № 1307) при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10 - 15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка є "X" та зазначається тип причини:

01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку);

02 - Складена на постачання неплатнику податку;

03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;

04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання;

05 - Складена у зв'язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку;

06 - Складена у зв'язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих;

07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;

08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість;

09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;

10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності;

11 - Складена за щоденними підсумками операцій;

12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку);

13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності;

14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента;

15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.

В інших випадках у верхній лівій частині податкової накладної тип причини не зазначається (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).

У графі 8 зазначається код ставки:

20 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою;

7 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 відсотків;

901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою;

902 - у разі здійснення операцій з постачання на митній території України товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою;

903 - у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування.

Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

У графі 9 зазначається код відповідної пільги з податку на додану вартість згідно з Довідниками податкових пільг (Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або Довідник інших податкових пільг), які затверджені ДФС станом на дату складання податкової накладної.

У разі здійснення пільгових операцій, які не внесені до вказаних довідників (у зв'язку із запровадженням нової пільги) станом на дату складання податкової накладної, у графі 9 проставляється умовний код "99999999", а у відведеному полі зазначаються відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи Податкового кодексу України та/або міжнародного договору (угоди), якими передбачено звільнення від оподаткування (п. 16 Порядку № 1307).

Пп. 197.1.2 п.197.1 ст. 197 ПК України встановлює, що звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

До таких послуг належать послуги з: а) виховання та навчання дітей, які постачаються дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури (гра на музичних інструментах, хореографія, образотворче мистецтво, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп'ютерного навчання); б) утримання, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах як у межах обсягу, установленого навчальними планами і програмами, так і понад зазначений обсяг; в) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються загальноосвітніми навчальними закладами I-III ступенів; г) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами; ґ) усіх видів освітньої діяльності, які постачаються вищими навчальними закладами, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти; д) навчання слухачів підготовчих відділень вищих навчальних закладів; е) повторного вивчення відрахованими студентами (курсантами) окремих дисциплін і курсів з подальшим складенням іспитів; є) навчання аспірантів і докторантів; ж) приймання кандидатських іспитів; з) надання наукових консультацій для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно; и) довузівської підготовки; і) проведення лекцій з питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань, туризму і краєзнавства; ї) надання консультацій для учнів, вихованців, студентів, курсантів понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами, для аспірантів, докторантів; й) організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів.

П. 201.1 ст. 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних передбачені п. 201.10 ст. 201 ПК України, відповідно до якого реєстрація платниками податку податкових накладних в ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідальність за порушення термінів реєстрації податкових накладних передбачена приписами ст. 120-1 ПК України.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII внесені зміни до ПК України та викладено в новій редакції ст. 120-1 ПК України.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Одночасно у ст. 120-1 ПК України законодавцем визначені виключні випадки, які звільняють платника від штрафних санкцій, а саме у випадку несвоєчасної реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Вказана норма передбачає неоднозначне тлумачення прав платника податків щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в частині того, чи повинні такі податкові накладні одночасно відповідати двом умовам - не надаватися покупцю та/або складатися за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування; які оподатковуються за нульовою ставкою.

Тому, виходячи з системного тлумачення вказаних норм права, можна зробити висновок, що п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України виокремлено такі види податкових накладних, які підлягають реєстрації в ЄРПН: податкові накладні, які не надаються покупцю; податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування. При цьому у статті 120-1 ПК України законодавцем визначені виключні випадки, які звільняють платника від штрафних санкцій, а саме: у випадку несвоєчасної реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою. Тобто, вказаною нормою передбачено виключення із визначеного переліку податкових накладних, відповідальність за порушення встановленого строку реєстрації яких в Єдиному реєстрі податкових накладних не наступає.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним судом в постановах від 11.12.2018 у справі № 820/2298/18, від 11.12.2018 у справі № 807/68/18, від 04.09.2018 у справі № 816/1488/17.

Матеріалами справи стверджується, що предметом проведеної відповідачем перевірки були питання своєчасності реєстрації Черкаським державним фаховим бізнес-коледжом податкових накладних в ЄРПН, складених та зареєстрованих в адресу неплатників ПДВ, де в Розділі А в усіх накладних визначена основна ставка оподаткування « 20%», та визначені обсяги операцій, звільнених від оподаткування за кодом ставки « 903».

Згідно з положеннями пунктів 2, 8 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації. Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку.

Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця). Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку (пункти 10, 11 Порядку №1246).

Відповідно до пунктів 12, 13 зазначеного Порядку після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться визначені цим пунктом перевірки, за результатами яких формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 14 Порядку №1246).

Наведені нормативні положення дають підстави для висновку, що в процедурі внесення інформації (відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування) до ЄРПН є дві окремі стадії: 1) надання платником податку на додану вартість податкової накладної ( розрахунку коригування); 2) прийняття/неприйняття податкової накладної (розрахунку коригування ) та внесення відомостей щодо неї (нього) безпосередньо до ЄРПН. Перша із цих стадій залежить від платника податку на додану вартість і є результатом його дій, тоді як друга - це результат виконання роботи програмного забезпечення, що контролюється ДФС, та/або безпосередніх дій працівників ДФС, на яку (які) платник податку не має впливу.

Позивач, з посиланням на Порядок № 1307, зазначив, що податкові накладні, зазначені в акті перевірки, відносились до категорії, що не надається отримувачу (покупцю) та складені за наслідками операції, звільненої від оподаткування, про що, як він зазначав, свідчить у верхній лівій частині накладних у графі "не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" помітка "Х" 09 - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Також, позивач вказав, що коледж підпадає під дію п.п. "б" п. 198.5 ст.198 ПК України, за яким платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу.

Таким чином, із суті господарської операції та змісту податкових накладних/розрахунків коригування є очевидним, що вони одночасно відповідають двом умовам: - складені по операціях, які звільнені від оподаткування ПДВ, та не надаються отримувачу.

Досліджуючи податкові накладні суд встановив, що у відповідній графі містяться вказані позначки, та в даних накладних також заповнено графу V Розділу А щодо обсягів постачання за основною ставкою «код 20».

З приводу викладеного суд зазначає, що позивач здійснює види діяльності, які звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.2 п. 197.1 ст. 197 ПК України, а саме здійснює операції з постачання послуг із здобуття фахової передвищої освіти.

Із матеріалів справи вбачається, що в податкових накладних вказані пільгові обсяги постачання, що відображені в Розділі А 8 графі ІХ з позначкою коду ставки « 903», що свідчить про те, що позивач здійснює операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та графі Х, де вказано код ставки « 902».

Також, суд звертає увагу, що податкові накладні, які зареєстровані позивачем з порушенням граничного строку, встановленого пунктом 201.10 статті 201 ПК України, містять у розділі VІ зазначення код ставки ПДВ - "20", що свідчить про те, що такі податкові накладні складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються ПДВ, а рядки Х "Усього обсяги постачання на митній території України за ставкою 0% (код ставки 902)" та ХІ "Усього обсяги операцій, звільнених від оподаткування містить позначку з кодом ставки 903.

Ураховуючи зазначене, суд вважає, що відповідач не надав переконливих доказів та не навів обґрунтованих доводів на підтвердження вказаних ним тверджень для обґрунтування правомірності прийняття спірного податкового повідомлення-рішення, якими обґрунтовується застосування до позивача штрафних санкцій.

Таким чином, позивач підпадає під сукупність умов, за якими платник звільняється від відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, оскільки складені зведені ПН/РК, відносно яких встановлено порушення є такими, що складені за наслідками операцій, звільнених від оподаткування.

Отже, суд дійшов висновку, що застосування відповідачем штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних, які не надаються покупцю (отримувачу), на основі яких було винесено податкове повідомлення-рішення від 08.09.2025 № 0163380403 є протиправним та підлягає скасуванню.

Також суд вважає за необхідне щодо доводів представника позивача стосовно пропуску відповідачем строку на подання відзиву на позовну заяву зазначити, що оскільки копію ухвали було доставлено до Електронного кабінету відповідача у вихідний день - 27.12.2025 (субота), то відповідно до положень процесуального законодавства щодо обчислення строків (ст. 120 КАС України) та роз'яснень щодо роботи системи «Електронний суд», перебіг строку для подання відзиву розпочався з першого наступного робочого дня - 29.12.2025 (понеділок). З огляду на те, що відзив було подано саме 29.12.2025, тобто у перший день процесуального строку, Відповідач діяв у межах закону, а строк подання документа вважається таким, що не пропущений.

Статтею 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Надаючи оцінку доказам, які були дослідженні судом у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ГУ ДПС у Черкаській області, як суб'єктом владних повноважень, всупереч положенням статті 77 КАС України, не доведено правомірності винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а тому позовні вимоги Черкаського державного фахового бізнес-коледжу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08.09.2025 № 0163380403 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме податкове повідомлення-рішення - скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при поданні позову сплачений судовий збір в розмірі 2 422,40, який, згідно ч. 1 ст. 139 КАС України, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Черкаській області від 08.09.2025 № 0163380403.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (код ЄДРПОУ 44131663) на користь Черкаського державного фахового бізнес-коледжу (код ЄДРПОУ 02548593) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 коп.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.

Суддя Віталіна ГАЙДАШ