Ухвала від 16.02.2026 по справі 420/13379/23

Справа № 420/13379/23

УХВАЛА

16 лютого 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Потоцької Н.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України в письмовому провадженні) матеріали звіту Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» за вхід. №10220/26 від 28.01.2026 року щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року у справі №420/13379/23,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання нарахувати та виплатити додаткову винагороду.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року адміністративний позов задоволено повністю.

Визнно протиправною бездіяльність Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022 у розмірі 30000 грн. щомісячно.

Зобов'язано Державну установу «Одеська виправна колонія (№14)» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022, з урахуванням фактично виплачених сум.

Стягнуто з Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму сплаченого позивачем судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 858,88 грн.

Повернуто через Управління державної казначейської служби України в м. Одесі Одеської області, ОСОБА_1 надмірно сплачений судовий збір у розмірі 215,72 грн. відповідно до квитанції №5016-2198-1124-2662 від 08.06.2023 року за подання адміністративного позову у даній справі.

Рішення набрало законної сили 20.12.2023 року.

Ухвалою суду від 10.12.2025 року задоволено заяву представника ОСОБА_1 в порядку ст. 382 КАС України за вхід. №124964/25 від 26.11.2025 року та встановлено судовий контроль за виконанням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року по справі №420/13379/23 шляхом зобов'язання Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» подати до суду у шістдесятиденний строк звіт про виконання судового рішення по справі №420/13379/23 з дня отримання копії ухвали.

Ухвалою суду від 10.12.2025 року задоволено заяву представника Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) за вхід. №122885/25 від 20.11.2025 року про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення суду. Змінено спосіб і порядок виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року по справі №420/13379/23 шляхом стягнення з Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» (вул. Краснова, 2-а, м. Одеса, Одеська обл., 65059, ЄДРПОУ 08564127) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) нарахованої додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022 в сумі 45773,17 грн (сорок п'ять тисяч сімсот сімдесят три гривні 17 копійок).

28.01.2026 року надійшла заява Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» про надання на виконання рішення суду звіту, в якій зазначено:

«…Так, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року по справі №420/13379/23 державною установою «Одеська виправна колонія (№14)» підготовлено довідку-розрахунок додаткової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 (зі змінами), відповідно до якої загальна сума коштів для виплати з ПДФО складає: 45773, 17 грн.

Після набрання законної сили судового рішення по справі 420/13379/23, а саме 20.12.2023 року, з метою виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду Державною установою «Одеська виправна колонія (№14)» підготовлено та направлено до Департаменту з питань виконання покарань лист від 08.01.2024 року №1/09/1-79 щодо розгляду можливості надання додаткового виділення бюджетних асигнувань та кошторисних призначень по КПКВ-3601020 «Виконання покарань установами і організаціями Державної кримінально-виконавчої служби України», КЕКВ-2800 «Інші поточні видатки» для виплати зазначеної суми ОСОБА_1 про, що також було повідомлено адвоката заявника ОСОБА_2 листами від 03.01.2024 вих.№1/12/1-16 та від 05.04.2024 року №1/12-1979 та зазначено, що після отримання від Департаменту з питань виконання покарань додаткового виділених бюджетних асигнувань та кошторисних призначень по КПКВ-3601020 «Виконання покарань установами і організаціями Державної кримінально-виконавчої служби України», КЕКВ-2800 «Інші поточні видатки» невідкладно на виконання рішення суду буде здійснено нарахування та виплата ОСОБА_1 належної йому додаткової винагороди про що його буде додатково проінформовано.

Оскільки Департаментом кошти установі виділено не було, установа звернулася з подібними листами 14.05.2024 року вих..№1/9/1-2720, від 08.08.2024 року вих..№1/9/1-5235, від 19.11.2024 року №1/9/1-7724, від 07.03.2025 року вих..№1/9/1-1433, від 06.02.2025 року вих№1/9/1-856, 07.11.2025 року №1/6880. Всі листи були направленні на адресу Департаменту з питань виконання кримінальних покарань через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Станом на дату подання до суду вказаного звіту Департаментом поки що не вирішено питання про виділення установі додаткових бюджетних асигнувань та кошторисних призначень по КПКВ-3601020 «Виконання покарань установами і організаціями Державної кримінально-виконавчої служби України», КЕКВ-2800 «Інші поточні видатки» для виконання рішення суду.

… ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та її фінансове забезпечення здійснюється за рахунок коштів державного бюджету через Департамент з питань виконання кримінальних покарань згідно положення про установу…

Окрім цього просимо суд врахувати, що ухвалою суду від 10.12.2025 року змінено спосіб виконання рішення суду зі зобов'язання державну установу «Одеська виправна колонія (№14)» нарахувати та виплатити додаткову винагороду на новий - шляхом стягнення з Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» на користь ОСОБА_1 нарахованої додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022 в сумі 45773,17 грн (сорок п'ять тисяч сімсот сімдесят три гривні 17 копійок) у порядку ч.3 ст. 378 КАС України.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, регламентовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845.

Відповідно п. 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Отже, подальше виконання судового рішення у повному обсязі не залежить від дій установи, у зв'язку із чим остання просить суд прийняти звіт установи та завершити процедуру судового контролю.»

Відповідно до ч. 1 ст. 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглянувши заяву представника відповідача, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Частинами 2 та 3 статті 382-2 КАС України визначено, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення;

5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання;

6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення;

7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

До звіту додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися;

2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

Якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з резолютивної частини рішення, судом Державну установу «Одеська виправна колонія (№14)» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022, з урахуванням фактично виплачених сум.

Судом встановлено, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року по справі №420/13379/23 державною установою «Одеська виправна колонія (№14)» підготовлено довідку-розрахунок додаткової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 (зі змінами), відповідно до якої загальна сума коштів для виплати з ПДФО складає: 45773, 17 грн.

ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та її фінансове забезпечення здійснюється за рахунок коштів державного бюджету через Департамент з питань виконання кримінальних покарань згідно положення про установу.

Після набрання законної сили судового рішення по справі 420/13379/23, а саме 20.12.2023 року, з його виконання Державною установою «Одеська виправна колонія (№14)» підготовлено та направлено до Департаменту з питань виконання покарань лист від 08.01.2024 року №1/09/1-79 щодо розгляду можливості надання додаткового виділення бюджетних асигнувань та кошторисних призначень.

Оскільки Департаментом кошти установі виділено не було, установа звернулася з подібними листами 14.05.2024 року вих..№1/9/1-2720, від 08.08.2024 року вих..№1/9/1-5235, від 19.11.2024 року №1/9/1-7724, від 07.03.2025 року вих..№1/9/1-1433, від 06.02.2025 року вих№1/9/1-856, 07.11.2025 року №1/6880. Всі листи були направленні на адресу Департаменту з питань виконання кримінальних покарань через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Судом також наголошується, що зауважень щодо розрахунку суми доплати на виконання рішення заявником та його представником до суду не надходили. Підставою звернення Позивача для встановлення судового контролю було передусім невиплата нарахованої суми.

Разом з тим, ухвалою суду від 10.12.2025 року задоволено заяву представника Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) за вхід. №122885/25 від 20.11.2025 року про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення суду.

Змінено спосіб і порядок виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року по справі №420/13379/23 шляхом стягнення з Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» (вул. Краснова, 2-а, м. Одеса, Одеська обл., 65059, ЄДРПОУ 08564127) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) нарахованої додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період з 11.03.2022 до 31.05.2022 в сумі 45773,17 грн (сорок п'ять тисяч сімсот сімдесят три гривні 17 копійок).

Ухвала є виконавчим документом та є обов'язковою до виконання.

Стягувачем за ухвалою Одеського окружного адміністративного суд від 10.12.2025 у справі №420/13379/23 є:

ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Боржником за ухвалою Одеського окружного адміністративного суд від 10.12.2025 у справі №420/13379/23 є:

Державна установа «Одеська виправна колонія (№14)» (адреса: вул. Краснова, 2-а, м. Одеса, Одеська обл., 65059, ЄДРПОУ 08564127, електронна пошта: vk14@od.kvs.gov.ua)

Строк пред'явлення ухвали до виконання ОСОБА_1 становить три роки з дня набрання ухвалою законної сили.

Таким чином, з аналізу наданих доказів судом встановлено, що Відповідачем проведені відповідні перерахунки додаткової винагороди, що заявником по суті не оскаржено, а в частині виплати нарахованих сум судом прийнято рішення про їх примусове стягнення.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, регламентовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845.

Відповідно п. 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Отже, подальше виконання судового рішення у повному обсязі не залежить від дій установи, у зв'язку із чим остання просить суд прийняти звіт установи та завершити процедуру судового контролю.

На підставі викладеного, суд, приходить до висновку про задоволення заяви Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)», шляхом прийняття звіту.

Керуючись статтями 2-9, 167, 241-245, 248, 256, 293-297, 382-382-3Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Державної установи «Одеська виправна колонія (№14)» за вхід. №10220/26 від 28.01.2026 року щодо виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2023 року у справі №420/13379/23.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 293-297 КАС України.

Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА