Рішення від 16.02.2026 по справі 300/4162/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" лютого 2026 р. справа № 300/4162/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Шумея М.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо складення та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2024 року по справі № 300/1151/24 довідки від 19.06.2024 №10/1/4109 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, обчислених з окладів станом на 01.01.2018 та зменшення відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 243% до 10%;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 , на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2024 року по справі № 300/1151/24 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року із зазначенням: відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове звання та надбавки за вислугу років розрахованих шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 2023 рік на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1. 14 Постанови № 704; розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, які обчислені із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року; надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та премії у розмірі 243 % від посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії.

Позовні вимоги мотивовані протиправними діями ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо складення та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2024 року по справі № 300/1151/24 довідки від 19.06.2024 №10/1/4109 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, обчислених з окладів станом на 01.01.2018 та зменшення відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 243% до 10%.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.06.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

30.06.2025 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого заперечує проти позову з підстав викладених у відзиві та просить відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши позовну заяву в порядку визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах адміністративної справи, відзив на позов, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , військовий пенсіонер, отримує пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закону № 2262-Х1І). На пенсійному обліку знаходиться у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - ГУ ПФУ). Викладене підтверджується протоколом від 01.03.2023 року за пенсійною справою - 0901000125.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30.04.2024 року по справі № 300/1151/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготовити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб із визначенням посадового окладу та окладу за спеціальним (військовим) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023.

На виконання вказаного рішення суду ІНФОРМАЦІЯ_3 надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку від 19.06.2024 року № 10/1/4109 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Згідно із вказаною довідкою розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року за посадою нач. радіомаркерного пункту вузла зв'язку та радіотехнічного забезпечення авіаційної комендатури становить 9122,00 грн. із розрахунку:

посадовий оклад - 4430,00 грн.;

оклад за військове звання - ст. прапорщик - 1560,00 грн.;

надбавка за вислугу років - 45% - 2695,50 грн.;

таємність - 5% - 145,50 грн.;

класність - 5% - 145,50 грн.;

надбавка за особливості проходження служби - 0% - 0,00 грн,;

премія - 10% - 291,00 грн.

Вбачається, що у довідці зазначені розміри додаткових видів грошового забезпечення обчисленні з порушенням вимог закону та підзаконних нормативно-правових актів. Так, додаткові види грошового забезпечення обчислені не з посадового окладу станом на 01.01.2023 року (4430 грн.), а з посадового окладу станом на 01.01.2018 року (2910 грн.) та всупереч вимогам рішення Міністра оборони України від 01.02.2023 №2683/з зменшено розмір відсоткового значення таких складових грошового забезпечення, як надбавки за особливості проходження служби (указано 0% замість 65%) та премії (вказано 10% замість 243%).

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, в органах цивільного захисту, є Закон № 2262. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч. 3 ст. 51 Закону № 2262 , перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМ України.

Тобто законодавець делегував повноваження уряду в питаннях перерахунку та виплати пенсійного забезпечення пенсіонерам Міністерства оборони України.

Кабінетом Міністрів України, як вищим виконавчим органом в зв'язку з підвищенням грошового забезпечення та на виконання вимог вказаного Закону України № 2262-XII введено в дію постанову КМУ від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

В постанові КМУ від 30.08.2017 року №704 уряд встановлює лише порядок визначення окладів за посадою, званням, відсотки за вислугу років і деякі інші моменти, а от по додаткових видах, надбавках і премії встановлює лише відсоткові межі, а їх конкретне встановлення делегує керівникам силових відомств і міністерств, в тому числі Міністерству оборони України (постанова КМУ № 704), отже, в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України надано повноваження щодо обчислення та виплати додаткових видів грошового забезпечення Міністерству оборони України.

Уряд також встановив порядок згідно якого посадові оклади та оклади за військовим званням прив'язані до прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного (2023) року.

Тобто такий порядок передбачає автоматичний перерахунок пенсії без додаткових рішень уряду.

На виконання вимог п.3 постанови КМУ №704, реалізуючи надані повноваження Міністр оборони України своїм наказом від 07.06.2018 року №260 затверджує «Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам» (далі - Порядок №260), в якому в залежності від умов проходження служби встановлені додаткові види грошового забезпечення та порядок їх обчислення.

Згідно Порядку №260 всі додаткові види грошового забезпечення являються похідними від посадового окладу та окладу за військовим званням, тобто обчислюються в відсотковому відношенні від актуального розміру посадового окладу та окладу за військовим званням чинному на день обчислення або перерахунку (в даному випадку станом на 01.01.2023 року).

Окремі додаткові види грошового забезпечення, зокрема розмір щомісячної премії не менше 10% посадового окладу для відповідних категорій військовослужбовців та розмір надбавки за особливості проходження служби для відповідних категорій військовослужбовців визначає Міністр оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов'язків.

З системного аналізу положень Постанови КМУ №704 та Порядку МОУ № 260 вбачається, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованого розміру спірної складової грошового зобов'язання, що враховується для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні її розміри.

При цьому, саме Міністром оборони наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Так, окремим дорученням Міністра оборони України від 01.02.2023 за № 2683/з, яким з метою забезпечення належного соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, організації виконання Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік в 2023 році встановлено, зокрема іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців Сил Спеціальних операцій Збройних Сил України): надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; щомісячну премію (в залежності від тарифного розряду) з 01.01.2023 - у розмірах згідно з Додатком 1 до цього доручення. Згідно з Додатком № 1 до доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 за № 2683/з, мінімальний розмір премії з 6 тарифним розрядом (наявним у позивача) складає 243%.

Інших рішень, якими встановлено у 2023 році надбавку за особливості проходження служби та щомісячну премію Міністром оборони України, не приймалося.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених на підставі Закону № 2262-XII визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 (надалі Порядок КМУ № 45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 5 Порядку КМУ № 45 (у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ № 103, яку рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 визнано протиправною та нечинною у відповідній частині) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання заслужений чи народний, службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах С, у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром Байконур, якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Аналізуючи вказаний пункт Порядку КМУ № 45, Велика Палата Верховного Суду в постанові від 23.05.2024 у зразковій справі № 380/19324/23 дійшла висновку, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору в цій справі) належить вказувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таку правову позицію щодо необхідності зазначення у відповідних довідках для перерахунку пенсій розміру премії, визначеного у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою, викладено також у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) (провадження № 11-308заі18).

Як встановлено судом, за посадою яку позивач обіймав на день звільнення зі служби, у січні 2023 року встановлено надбавку за особливості проходження служби та премію у середніх розмірах 65% та 243%, відповідно.

Вказане підтверджується Додатком № 1 до доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 за № 2683/з.

Також, за результатом розгляду зразкової справи № 380/19324/23 Верховний Суд дійшов висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові КМУ № 704, на 50% розміру мінімальної заробітної плати, установленого законом на 1 січня відповідного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таким чином, суд зазначає, що станом на 01.01.2023 за аналогічною (прирівняною) посадою, з якої був звільнений позивач надбавка за особливості проходження служби та премія у середніх розмірах становили 65% та 243% відповідно, розміри яких встановлено окремим дорученням Міністра оборони України від 01.02.2023 за № 2683/з.

Отже, розмір вказаних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до положень абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ № 45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ № 103, мав бути визначений у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у середніх розмірах, що фактично виплачена за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої позивача було звільнено на пенсію.

В свою чергу, ІНФОРМАЦІЯ_2 не доведено дотримання ним вимог абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ № 45 при оформленні довідки, на виконання судового рішення, про розмір грошового забезпечення станом 01.01.2023 для перерахунку пенсії та правомірності визначення у цій довідці відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби (65%) та премії (243%).

При цьому, суд враховує висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 05.03.2024 у зразковій справі № 380/19324/23, де суд зазначив, що розглядаючи справи щодо визначення розміру посадового окладу і окладу за військовим званням відповідно до Постанови КМУ № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, суд в резолютивній частині рішення має вказувати, в якому розмірі (відсоткове значення) мають бути зазначені у довідках щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія.

Окрім цього, суд звертає увагу, що приписами вищевказаних нормативно-правових актів чітко передбачено, що додаткові види грошового забезпечення обраховуються на підставі сум основних видів грошового забезпечення.

Розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії визначається на дату фактичної зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, в даному випадку 01.01.2023 відбулася зміна розмір посадового окладу, оскільки прожитковий мінімуму для працездатних осіб, з якого обраховується посадовий оклад, збільшився.

Додаткові види грошового забезпечення визначаються у розмірах, що фактично виплачені за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсі. При цьому такі додаткові види грошового забезпечення та премія, як складові даного грошового забезпечення обраховуються з суми посадового окладу (окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) розмір яких збільшився. Отже додаткові види визначають саме з фактичної суми посадового окладу на одну і ту саму календарну дату.

Суд звертає увагу, що чинним законодавством, в тому числі про пенсійне забезпечення, не передбачено право чи обов'язок відповідного органу надавати довідки для перерахунку пенсії, виходячи із розміру посадового окладу, окладу за спеціальне звання і надбавки за вислугу років одного періоду на певну календарну дату, а додаткових видів грошового забезпечення чи їх середньомісячного значення у відсотках та премії за інший період.

Такі відомості, з різним підходом щодо визначення складових грошового забезпечення не можуть міститися в одному документі про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оскільки нормами діючого законодавства такий обрахунок не передбачено.

При складанні довідок для перерахунку пенсій відповідним компетентним органам необхідно враховувати як підвищені оклади основного грошового забезпечення у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення діючих військовослужбовців, так і розміри відповідних додаткових видів грошового забезпечення та премії, які прямо залежать та розраховуються з даних підвищених окладів на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Отже, формуючи нову довідку про розмір грошового забезпечення із розрахунку прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, відповідач повинен був застосовувати розміри додаткових видів грошового забезпечення та щомісячної премії обчислених виключно з врахуванням підвищених основних видів грошового забезпечення, тобто окладів станом на 01.01.2023, як місяць у якому виникло право на перерахунок пенсії.

Також суд зазначає, що додаткові види не можуть обчислюватись жодним іншим чином, аніж шляхом застосування величин, які містяться в цій же довідці. Тож, відповідач мав обчислювати розміри додаткових видів грошового забезпечення на підставі самостійно зазначених ним у довідці основних видів грошового забезпечення, станом на момент їх зміни, жодного іншого правомірного способу обчислення даних величин чинне законодавство не містить.

Як встановлено судом, відповідно до змісту довідки від 19.06.2024 №10/1/4109 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, додаткові види грошового забезпечення - надбавка за таємність, класність, надбавка за особливості проходження служби, премія, розраховані з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років станом на 01.01.2018 (1762 грн.), а не відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2023 року.

Враховуючи вищенаведене, оскільки розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії при обрахунку грошового забезпечення станом на 01.01.2023 повинен розраховуватися відповідно до посадового окладу (окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років) - із застосуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на цю ж дату - 01.01.2023, та не можуть визначатися із врахуванням прожиткового мінімуму на інший рік, то дії відповідача щодо визначення додаткових видів грошового забезпечення та премії, розрахованих із посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років станом на 01.01.2018, тобто із урахуванням прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 є протиправними.

З метою запобігання порушення права позивача та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав, суд вважає необхідним зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року із зазначенням: відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове звання та надбавки за вислугу років розрахованих шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 2023 рік на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1. 14 Постанови № 704; розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, які обчислені із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року; надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та премії у розмірі 243 % від посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії.

За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким що підлягає задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, наступне.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином з урахування задоволення позовних вимог, суд приходить висновку про необхідність стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо складення та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2024 року по справі № 300/1151/24 довідки від 19.06.2024 №10/1/4109 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, обчислених з окладів станом на 01.01.2018 та зменшення відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 0% та премії з 243% до 10%;

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 , на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2024 року по справі № 300/1151/24 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року із зазначенням: відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове звання та надбавки за вислугу років розрахованих шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 2023 рік на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1. 14 Постанови № 704; розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, які обчислені із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року; надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та премії у розмірі 243 % від посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Шумей М.В.