Справа № 350/47/26
Номер провадження 1-кс/350/64/2026
про тимчасовий доступ до речей і документів
13 лютого 2026 року селище Рожнятів
Слідчий суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СД ВП №2 (селище Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12026096220000002 від 13.01.2026 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (далі за текстом КК України), -
Зазначене клопотання відповідає вимогам ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України (далі за текстом - КПК України).
У клопотанні дізнавач просить надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів медичних документів, а саме:
-карту амбулаторного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , а в разі її відсутності інформацію про звернення даного пацієнта до сімейного лікаря, поставлені йому діагнози за максимально можливий проміжок часу по даний час, яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Рожнятівської селищної ради, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Клопотання мотивовано тим, що сектором дізнання відділення поліції № 2 (селище Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12026096220000002 розпочатому по факту того, що у відділення поліції №2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області поступила заява ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_3 про те, що 12.01.2026 року близько 17:30 год. в АДРЕСА_3 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жит. АДРЕСА_4 вчинив із ним словесний конфлікт в ході якого спричинив йому тілесні ушкодження.
19.01.2026 по вказаному провадженні призначено судово-медичну експертизу, проведення якої доручено ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Для організації виконання судово-медичної експертизи, необхідно надати експерту медичні документи потерпілого ОСОБА_4 , а саме:
-карту амбулаторного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жит. АДРЕСА_1 , а в разі її відсутності інформацію про звернення даного пацієнта до сімейного лікаря, поставлені йому діагнози за максимально можливий проміжок часу по даний час, яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Рожнятівської селищної ради, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Виходячи з цього є необхідність вилучення медичних документів на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також враховуючи, що в разі будь-якого зволікання з вилученням даних документів будуть створені можливості для їх знищення або переховуванняУ судове засідання дізнавач не прибув, однак у поданому клопотанні просив здійснити розгляд клопотання без його участі.
У судове засідання представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Рожнятівської селищної ради, у володінні якого знаходяться відповідні документи, в судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив.
Зважаючи на те, що сторони даного кримінального провадження у судове засідання для розгляду даного клопотання не прибули, суд вважає за можливе розглянути подане клопотання у порядку визначеному ч.4 ст.107 КПК України - без фіксування судового провадження за допомогою технічних засобів.
Перевіривши наведені в клопотанні доводи та дослідивши подані матеріали, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст.160 КПК України, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як вбачається із відомостей, зазначених у самому клопотанні та матеріалів, поданих на його обгрунтування, існують достатні підстави вважати, що документи, до яких дізнавач просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення перебувають у володінні особи, зазначеної у клопотанні.
Судом встановлено, що документи, до яких дізнавач просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення, для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а також організації проведення судово-медичної експертизи.
Документи, до яких слідчий просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення не є документами, доступ до яких заборонено у розумінні ст.161 КПК України.
Проте, документи, до яких дізнавач просить надати доступ з можливістю їхнього вилучення становлять собою інформацію, яка містить охоронювану законом таємницю, оскільки п.2 ч.1 ст.162 КПК України передбачено, що до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю відносяться в тому числі відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно зі ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов'язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя, беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що зазначені документи, до яких дізнавач просить надати доступ мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12026096220000002 від 13.01.2026, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, для організації проведення судово-медичної експертизи, а також для забезпечення виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає клопотання підставним та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 107, 132, 159-165 КПК України, слідчий суддя -
клопотання начальника СД ВП №2 (селище Рожнятів) Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12026096220000002 від 13.01.2026 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України - задоволити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів медичних документів, а саме:
-карту амбулаторного хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , а в разі її відсутності інформацію про звернення даного пацієнта до сімейного лікаря, поставлені йому діагнози за максимально можливий проміжок часу по даний час, яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Рожнятівської селищної ради, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Дозвіл на вилучення підготовленої інформації наданої на підставі ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів покласти на: начальника сектору дізнання відділення поліції №2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 ; старшого дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_6 ; дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_7 .
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов'язана пред'явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Особа, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов'язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1