Справа № 450/270/26 Провадження № 3/450/635/26
04 лютого 2026 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кукса Д.А., з участю прокурора Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони західного регіону Ваврин М., особи стосовно якої розглядається справа про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши в м. Пустомити справу про адміністративні правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 та ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
встановив:
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади сержанта з матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та примітки до статті 172-6 КУПАП суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинених правопорушеннях визнав.
Прокурор підтримав викладені в протоколах №180 та №181 обставини, вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його вина повністю доведена зібраними по справах доказами та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 100-та неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази та надавши їм належну оцінку, приходжу до наступного висновку.
Статтями 251, 280 КУпАП визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Так, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч.5 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» дія розділу VII цього Закону не поширюється на: посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук відповідно, керівників науково-дослідних інститутів та інших наукових установ).
Згідно з абзацом другим ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно п.27 розділу ХІІ «Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції», установлено , що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 27.02.2022 №47, прапорщика ОСОБА_1 призначено на посаду сержанта з матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 . Встановити оклад за посадою за 10 тарифним розрядом у розмірі 3260,00 гривень на місяць, шпк «старший сержант».
Так, згідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від від 17.01.2024 №16, штаб-сержанта ОСОБА_1 , сержанта з матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 звільнено з військової служби у запас.
Згідно протоколу №181 від 19.01.2026 ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, до 00:00 год. 01.04.2025.
Однак як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, лише 09.07.2025 о 19:40 год., тобто несвоєчасно.
Згідно протоколу №180 від 19.01.2026 ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, до 00:00 год 17.02.2024.
Однак як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, лише 16.12.2025 о 18:45 год., тобто несвоєчасно.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 , який порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколами про адміністративне правопорушення № 180 та № 181 від 19.01.2025; супровідними № 30.54/02-362вих-26 та № 30.54/02-361вих-26 від 14.01.2026; супровідними №145653-2025 та № 145652-2025 від 30.12.2025; скріншотами з офіційного сайту НАЗК від 26.12.2025 та від 17.12.2025; супровідним №49163/02-2025 від 09.12.2025; копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями від 09.12.2025; супровідним ДСР НПУ №139751-2025 від 12.12.2025; супровідним №31482 від 20.12.2025; копією витягу із наказу №47 від 27.02.2022; копією витягу із наказу № 16 від 17.01.2024; копією функціональних обов'язків сержанта з матеріального забезпечення; рапортом №18500 від 28.12.2023; рапортом відносно ОСОБА_1 від 30.12.2025; копією положеннями від 15.01.2026.
Враховуючи наведене, особу правопорушника, характер вчинених правопорушень, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 відповідно до ст. 36 КУпАП, слід накласти адміністративне стягнення в у вигляді штрафу.
Керуючись ст.36, 40-1, ч.1 ст.127-6, ст.283, 284 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. 00 коп. ( тисяча сімсот гривень 00 коп.) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665,50 гривень судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяД. А. Кукса