Рішення від 11.02.2026 по справі 925/1566/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2026 року м. Черкаси Справа № 925/1566/25

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Лисенко Р.М., за участі представників сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Черкаського обласного центру зайнятості (м. Черкаси) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (м. Черкаси) про стягнення 33 548, 38 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Черкаським обласним центром зайнятості заявлено позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 33 548,38 грн. через визнання помилковою довідки, виданої працівнику для виплати допомоги по безробіттю, ОСОБА_1 за період з 07.01.2025 по 12.05.2025.

Сторони мають власні зареєстровані електронні кабінети в системі "Електронний суд".

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 11 ст. 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.

Відзив на позов із запереченнями проти нього відповідачем суду не направлено.

Клопотання про відкладення засідання сторонами суду не подані.

З огляду на положення частини 9 статті 165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Представник позивача клопотанням від 11.02.2026 просить справу розглядати без своєї участі, позовні вимоги підтримує повністю і просить задовольнити.

У відповідності до ст. 13, 74 ГПК України кожна сторона повинна довести суду ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення, виходячи з наступного:

З матеріалів справи вбачається, що 26.09.2024 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 звернувся за реєстрацією до Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості для оформлення допомоги по безробіттю.

Згідно документів заявника встановлено, що він звільнений з військової служби у відповідності до підпункту «а» пункту 2 (за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі) частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Після отримання додаткових відомостей з територіального органу Пенсійного фонду України про наявний страховий стаж та дату з якої він матиме право на призначення пенсійної виплати за віком, 08.10.2024 ОСОБА_1 повторно звернувся до Черкаської філії позивача та надав довідку Головного управління ПФУ України в Черкаській області № 2874 від 08.10.2024 (а.с. 10) згідно якої він матиме право на призначення пенсійної виплати з 28.06.2025.

Наказом Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості № НТ 241008 від 08.10.2024 ОСОБА_1 на підставі поданої заяви ( а.с. 6) , надано статус безробітного у відповідності до статті 43 Закону України «Про зайнятість населення».

Наказом Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості від 09.10.2024 № НТ241009 на підставі частин 1, 3, 4 статті 22, частини 1 статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» ОСОБА_1 призначено виплату допомоги по безробіттю з 09.10.2024 тривалістю 360 календарних днів як особі передпенсійного віку, у відповідності до особливостей встановлених статтею 33 Розділу VIII Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» на період дії в Україні воєнного стану.

Наказом Черкаської філії № 2300250624 від 24.06.2025 припинено реєстрацію як безробітного та виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_1 у зв'язку з невідвідуванням (не підтвердженням наміру перебування у статусі зареєстрованого безробітного без поважних причин) центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дня, наступного за днем останнього відвідування на підставі пункту 7 частини 1 статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» з 13.05.2025.

При прийнятті рішення про припинення реєстрації та припинення виплати допомоги по безробіттю ОСОБА_1 до Єдиної інформаційно- аналітичної системи служби зайнятості надійшла інформація з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, згідно якої ОСОБА_1 матиме право на пенсійну виплату за віком з 29.06.2029.

З метою з'ясування причин розбіжностей між даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та даними довідки № 2874 від 08.10.2024 Черкаська філія направила запит від 15.07.2025 № 17.2/845 (а.с. 11) на адресу Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

В якості відповіді на запит 08.08.2025 на адресу Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості надійшла довідка №2300-0204-8/60365 ( а.с. 12) згідно якої ОСОБА_1 матиме право на пенсійну виплату за віком з 29.06.2029.

Отримавши вказану довідку Черкаська філія повторно звернулась до Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із запитом № 17.2/1077 від 22.08.2025 (а.с. 13) з проханням роз'яснити причини розбіжностей та однозначно вказати дату з якої ОСОБА_1 матиме право на пенсійну виплату за віком.

09.09.2025 на адресу Черкаської філії зайнятості надійшла відповідь Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області № 2300-0204-8/6853 3 від 03.09.2025 (а.с. 14) згідно якої Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області повідомило Черкаську філію, що ОСОБА_1 матиме право на пенсійну виплату по досягненню ним 65 років, тобто з 29.06.2029, а довідку від 08.10.2024 № 2874 (а.с. 10) просило вважати недійсною.

За доводами позивача, за період перебування на обліку в статусі безробітного ОСОБА_1 з 09.10.2024 по 24.06.2025 нараховано та виплачено допомогу по безробіттю на загальну суму 54 564 грн. 51 коп.

Позивач доводить, що оскільки згідно відповіді Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області ОСОБА_2 матиме право на пенсійну виплату по досягненню ним 65 років, тобто з 29.06.2029 він мав право на отримання допомоги по безробіттю протягом лише 90 календарних днів, а не як особа передпенсійного віку протягом 360 календарних днів.

Отже матеріалами справи підтверджено, що Черкаська філія Черкаського обласного центру зайнятості визначила ОСОБА_1 як особу передпенсійного віку на підставі довідки Управління обслуговування громадян №1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області № 2874 від 08.10.2024 (а.с. 10) проте зазначена у вказаній довідці інформація в подальшому була спростована органом що її видав (а.с. 14).

Таким чином, ОСОБА_1 мав право на отримання допомоги по безробіттю лише з 09.10.2024 по 06.01.2025 і за вказаний період йому було нараховано та виплачено 21 016 грн. 13 коп.

Тому за період з 07.01.2025 по 12.05.2025 ОСОБА_1 безпідставно було нараховано та виплачено 33 548 грн. 38 коп. допомоги по безробіттю.

Позивач просить суд стягнути саме з відповідача безпідставно нараховані ОСОБА_1 кошти за період 07.01.2025 по 12.05.2025 в сумі 33 548,38 грн. згідно бухгалтерської довідки № 08/3211 від 04.12.2025 ( а.с. 17).

Частиною 1 ст. 16 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, цим Законом, Кодексом законів про працю України, Господарським та Цивільним кодексами України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», іншими актами законодавства.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна розпочати роботу.

Статтею 43 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що статус безробітного може набути, зокрема, особа працездатного віку, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи; статус безробітного надається особам за їх особистою заявою.

Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 198.

Згідно з п. 3 Порядку, реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні (далі - реєстрація), проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Під час проведення реєстрації працівник центру зайнятості заповнює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі державної служби зайнятості персональну картку, в якій зазначаються персональні дані безробітного (прізвище, ім'я та по батькові, зареєстроване місце проживання чи перебування, число, місяць та рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відповідну відмітку в паспорті), відомості про останнє місце роботи або вид діяльності згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про зайнятість населення», підстава для припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або іншого виду діяльності, що підтверджено документально. Форма персональної картки та додатки до неї затверджуються Мінсоцполітики. Реєстрація проводиться за умови пред'явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, облікової картки платника податків, трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує період зайнятості), а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Рішення про надання статусу безробітного чи відмову у наданні такого статусу приймається центром зайнятості не пізніше ніж протягом семи календарних днів з дня подання особою заяви про надання статусу безробітного (п. 6 Порядку).

Як свідчать матеріали справи, позивач, на підставі заяви ОСОБА_1 від 08.10.2024 (а.с.6), яким було дотримано положення п. 17 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та введення обліку осіб, які шукають роботу, надано статус безробітного відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

Статтею 44 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що зареєстровані безробітні мають право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та цього Закону.

Також нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено право застрахованих осіб на матеріальне забезпечення на випадок безробіття, види забезпечення, зокрема, допомогу по безробіттю.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи.

Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 7, ст. 8, п. 1 ч. 2 ст. 16 Закону Україні «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» виплата допомоги по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, кошти якого не включаються до складу Державного бюджету України.

Частиною 3 ст. 22 Закону визначено, що допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Аналогічні положення викладені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2015 № 613, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.07.2015 за № 821/27266 (далі - Порядок № 613), який регулював питання призначення допомоги по безробіттю на дату звернення ОСОБА_1 за її отриманням.

Розмір допомоги визначається на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування залежно від страхового стажу заробітної плати (доходу), а також довідок про грошове забезпечення, виданих особі військовим комісаріатами, де така особа перебувала на обліку, військовими частинами, органами, де особа проходила службу.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку - не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.

Згідно з п.2 розділу І Порядку № 613 передпенсійний вік - це вік особи за 2 роки до досягнення нею пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058).

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону № 1058 право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, у 2019 році - не менше ніж 26 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші, зокрема, які народилися з 01.10.1959 по 31.03.1960,- після досягнення ними віку 58 років 6 місяців; з 01.04.1960 по 30.09.1960- 59 років; з 01.10.1960 по 31.03.1961- 59,6 років.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою ст. 26 Закону №1058, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, у 2019 році - від 16 до 26 років.

Особи за наявності страхового стажу від 15 до 16 років у 2019 році мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 65 років.

З урахуванням зазначеного, питання визначення пенсійного віку або віку набуття права на пенсію вирішуються для кожної особи індивідуально та в цілях застосування Закону України «Про зайнятість населення» та Закону Україні «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» потребують підтвердження відповідними відомостями Пенсійного фонду України.

Згідно з частиною першою ст. 23 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу. Розмір цієї допомоги визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1266, залежно від страхового стажу: до двох років - 50%, від двох до шести років - 55, від шести до 10 - 60, понад 10 років - 70%.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100%, упродовж наступних 90 календарних днів - 80; у подальшому - 70%. Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого Законом.

Відповідно до ч.2 ст. 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків є завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі (пункт 3 частини 2 цієї статті).

Згідно ст. 1215 ЦК України не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Частинами 1 і 2 статті 22 Цивільного кодексу України визначено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам юридичної особи, а також шкода, завдана її майну відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала

Положеннями статті 1173 Цивільного кодексу України встановлено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

При цьому відповідальність за шкоду, завдану органом державної влади, органом влади Автономної республіки Крим або органом місцевого самоврядування, настає незалежно від вини цих органів, тобто і при випадковому завданні.

За таких обставин, необхідною підставою для притягнення органу державної влади до відповідальності у вигляді стягнення шкоди є неправомірні дії цього органу, наявність шкоди та причинний зв'язок між неправомірними діями і заподіяною шкодою. Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає відповідальність за заподіяну шкоду.

Суб'єктами відповідальності, відповідно до статті 1173 Цивільного кодексу України є органи державної влади або місцевого самоврядування.

Згідно статті 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року №280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією, та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства. .

Згідно із абзацем одинадцятим підпункту б пункту 4 Положення Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо надання страхувальникам та застрахованим особам інформації, визначеної законодавством.

Головне управління у своїй діяльності керується Положенням про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці, областях містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, основними завданнями Головного управління є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення, забезпечення ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, виконанню інших завдань, визначених Законом.

Особи, які звертаються до органів Пенсійного фонду мають право отримувати консультації, роз'яснення щодо застосування законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, пенсійне забезпечення та отримувати повідомлення (довідки), щодо наявного страхового стажу на дату звернення та дату виходу на пенсію.

Повідомлення (довідка) це документ інформаційного характеру, що містить опис та підтвердження юридичних фактів. Повідомлення (довідка) укладається посадовою особою або уповноваженим органом та видається на вимогу особи, підписується керівником та засвідчується печаткою.

Управління Пенсійного фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує, зокрема, ведення в районі (місті) реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі реєстр застрахованих осіб), своєчасне внесення відомостей до нього та їх використання, контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб, та автоматизовану обробку інформації; проводить за вимогою страхувальників звірення сум нарахування та сплати страхових внесків, інших платежів, надає їм інформацію, визначену законодавством.

За пунктом 7 цього Положення Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області є органом виконавчої влади, тобто суб'єктом відповідальності в розумінні статті 1173 Цивільного кодексу України.

З огляду на вищевикладене слідує, що саме Пенсійний фонд наділений повноваженнями щодо обчислення, нарахування пенсій особам за наявності відповідного страхового стажу. Тобто на підставі даних зазначеного органу вирішуються питання зокрема щодо виплати допомоги по безробіттю.

Приймаючи до уваги наведене, Черкаський обласний центр зайнятості правомірно прийняв довідку від 08.10.2024 № 2874 ( а.с. 10), як підтверджуючий документ про дату виходу на пенсію, що необхідна для визначення періоду виплати допомоги по безробіттю ОСОБА_1 , яка виявилася недостовірною.

Майнова шкода, завдана позивачу протиправною поведінкою Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області полягає у безпідстанвих витратах Черкаським обласним центром зайнятості на виплату ОСОБА_1 допомоги по безробіттю у сумі 33 548,38 грн. за період, коли вказана особа не мала такого права.

Отже відповідач у справі є належним.

Причинний зв'язок між завданою позивачу майновою шкодою і протиправною поведінкою Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області полягає у тому, що саме видача відповідачем недостовірної довідки від 08.10.2024 № 2874 призвела до безпідставної виплати допомоги по безробіттю ОСОБА_1 у сумі 33 548,38 грн.

Позивач надав суду докази виконання ним покладених чинним законодавством обов'язків щодо призначення та виплати допомоги особі по безробіттю на підставі наданих документів.

Зазначені обставини відповідачем не заперечені та не спростовані, доказів сплати боргу відповідачем суду також не надано. Розрахунок не проведено.

Таким чином позов підлягає до повного задоволення і до примусового стягнення з відповідача на користь позивача належить 33 548,38 грн. завданої матеріальної шкоди.

Заперечень проти доводів та розрахунків позивача відповідач суду не надав.

Відповідно до ст. 129 ГПК України, при задоволені позову, з відповідача на користь позивача слід стягнути 3 028,00 грн. судового збору повністю.

Керуючись ст. 238, 240 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код 21366538, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23) на користь Черкаського обласного центру зайнятості (код 02771598, м. Черкаси, вул. Володимира Ложешнікова, 56) -- 33 548,38 грн. грн. матеріальної шкоди та 3028,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору.

Наказ видати.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.

Повне судове рішення складено 13 лютого 2026 року

Суддя Н.М. Спаських