06 січня 2026 рокуСправа № 495/8817/25
Номер провадження 2-а/495/7/2026
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючої судді Братків І.І.,
за участю секретаря судового засідання Трофімчук О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород- Дністровському Одеської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Садовський Василь Євгенович до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання до вчинення дій,
18.11.2025 позивач ОСОБА_1 звернувся до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області з адміністративним позовом, відповідно до якого просить визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо внесення відомостей про порушення правил військового обліку з боку гр. ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виключити відомості про порушення правил військового обліку з боку гр. ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повідомити органи Національної поліції України про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення гр. ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стислий виклад позиції позивача
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 (солдат). З часу взяття на облік Позивач не отримував від ІНФОРМАЦІЯ_1 жодних сповіщень, повідомлень, викликів, так само позивач не викликався для складання протоколів про адміністративні правопорушення, не отримав постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку.
Натомість 15 листопада 2025 року позивач після оновлення застосунку «Резерв +» дізнався про включення відомостей про порушення правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів,наявність підстав для адміністративного затримання та доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На думку Позивача відсутність обставин притягнення його до адміністративної відповідальності у встановленому законодавством порядку свідчать про безпідставність застосування заходів адміністративного примусу, а відтак такі дії відповідача підлягають визнанню судом протиправними.
Враховуючи викладені обставини позивач просить суд визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_1 протиправними та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинити дії.
Відзив на позовну заяву
09.12.2025 від відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 на адресу Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшов відзив на позовну заяву з якого вбачається наступне.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов?язком громадян України.
Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до пункту 20 статті 109 Конституції України Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
Так, у зв?язку з військовою агресією російської федерації проти України, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб (із подальшим продовженням такого строку, який діє по теперішній час). Окрім того, Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» №65/2022 від 24.02.2022 року оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв?язку з виконанням ними конституційного обов?язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов?язок і військову службу», частиною 1 статті 1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов?язком громадян України.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв?язку з виконанням ними конституційного обов?язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України «Про військовий обов?язок і військову службу».
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов?язком громадян України.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов?язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов?язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Серед повноважень Відповідача є повноваження щодо організації та ведення військового обліку на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що слідує із положень пункту 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов?язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ N? 1487 від 30.12.2022.
В свою чергу, відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» персонально-якісний облік призовників і військовозобов?язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров'я, результати співбесіди тощо) щодо призовників та військовозобов?язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або облікових картках військовозобов?язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов?язаних та резервістів.
Згідно п. 45 Положення про Державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки та оборони, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №879 від 30.07.2024 електронний кабінет призовника, військовозобов?язаного та резервіста функціонує у формі персоніфікованої вебсторінки та/або мобільного додатку Резерв+ та призначений для отримання персональних та службових даних суб?єкта отримання послуг, уточнення облікових даних, подання заяви (звернення, запиту) та інших документів на реєстрацію в системі електронної черги, а також отримання інших електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони.
Із зазначених норм законодавства слідує, що у мобільному додатку Резерв+ може відображатись не тільки інформація про наявність постанови (протоколу) у справі про адміністративне правопорушення, (згідно пункту 20-1 частини 1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов?язаних та резервістів») а й інформація про вчинення певних дій з боку територіальних центів комплектування та соціальної підтримки, направлених на забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення і вказана інформація фактично є публічною електронною послугою для призовника, військовозобов?язаного та резервіста, оскільки надає можливість останньому бути проінформованим про вчинення певних дій з боку територіального центру комплектування та соціальної підтримки, спрямованих на забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
При цьому, наявність у застосунку Резерв+ відмітки (позначки) про порушення особою правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізацію та мобілізаційну підготовку не є беззаперечною підставою вважати про наявність такого порушення, а є свідченням того, що при обробці інформації відносно певної особи, в тому числі шляхом інформаційної взаємодії із іншими володільцями чи розпорядниками певної інформації, виявлені ознаки, що свідчать про можливе порушення законодавства.
Вказана відмітка (позначка) у застосунку Резерв+ має інформаційний характер і слугує, в першу чергу, для інформування особи про необхідність звернення до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки і ця інформація не є відомостями у розумінні статтей 7 та 8 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов?язаних та резервістів», а отже її коригування (видалення) ніяким чином не впливає на формування Реєстру.
Так, Позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 з 17.04.2025, військово-облікова спеціальність 956 647А, ІІ категорії обліку рядового складу, військове звання - солдат, являється порушником правил військового обліку з 25.05.2025.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин та з огляду на приписи норм законодавства, вважаємо позовні вимоги необгрунтованими, відповідно підстави для їх задоволення відсутні.
Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
20 листопада 2025 року ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області відкрито провадження у справі та надано Відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
Позивач правом на подання заперечення на відзив не скористався. Представник позивача надав суду письмову заяву про розгляд справи без участі позивача. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд їх задовольнити.
Відповідач надав суду письмову заяву про розгляд справи без його участі та просить суд в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.
У зв'язку з розглядом справи за відсутності всіх учасників справи в порядку спрощеного провадження, відповідно до положень ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження на підставі доказів, які містяться в матеріалах справи.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Фактичні обставини, встановлені судом.
ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 з 17.04.2025 року, військове звання - солдат.
Як вбачається із наданого позивачем скріншоту із застосунку "Резерв +" з 25.05.2025 позивач є порушником правил військового обліку, про що включено відомості про порушення правил військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Як зазначає позивач та не заперечувалось відповідачем з часу взяття на облік Позивач не отримував від ІНФОРМАЦІЯ_1 жодних сповіщень, повідомлень, викликів, так само позивач не викликався для складання протоколів про адміністративні правопорушення, не отримав постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку. Наявність відповідних постанов про притягнення Позивача до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку не підтверджена відповідачем. Так само відповідачем не надано відомостей, яке саме порушення правил військового обліку допустив позивач із зазначенням часу, місця вчинення порушення, тощо.
Нормативне обґрунтування, оцінка аргументів сторін, висновки суду
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:
1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до абзацу 10 ст.2 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані, відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
Отож відомості про порушення військовозобов'язаним правил військового обліку відносяться до персональних даних.
Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про захист персональних даних» особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невід'ємними і непорушними.
Згідно з п.6 ч.2 ст.8 Закону України «Про захист персональних даних» суб'єкт персональних даних має право пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконного чи є недостовірними.
Статтею 276 Цивільного кодексу України встановлено, що орган державної влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, фізична особа або юридична особа, рішеннями, діями або бездіяльністю яких порушено особисте немайнове право фізичної особи, зобов'язані вчинити необхідні дії для його негайного поновлення.
Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушенного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.
Відповідно до пункту 8 частини другої статті 8 Закону України «Про персональні дані» суб'єкт персональних даних має право звертатися із скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого або до суду.
Володільці чи розпорядники персональних даних зобов'язані вносити зміни до персональних даних також за зверненням інших суб'єктів відносин, пов'язаних із персональними даними, якщо на це є згода суб'єкта персональних даних чи відповідна зміна здійснюється згідно з приписом Уповноваженого або визначених ним посадових осіб секретаріату Уповноваженого чи за рішенням суду, що набрало законної сили (частина друга статті 20 Закону України «Про захист персональних даних»).
Таким чином, позовні вимоги про внесення змін до Реєстру стосовно позивача шляхом виключення даних про порушення ним правил військового обліку підлягають судовому захисту.
Відповідно до абзацу 1 ч.4 ст.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» порядок проходження військової служби, права та обов'язки військовослужбовців визначаються цим та іншими законами, відповідними положеннями про проходження військової служби, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
Частиною 3 ст.33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено, що військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Згідно з ч.1 ст.34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використанняданих про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Частинами 8 та 9 ст.5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» встановлено, що органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Згідно з ч.1 ст.14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;
3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Відповідно до абзацу 21 п.79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487, районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Абзацом 18 п.11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року №154, встановлено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього положення забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони.
Отже, до компетенції районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки належить ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які проживають на відповідній території, та внесення відповідних відомостей про них до Реєстру.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» держатель та адміністратори Реєстру, органи адміністрування та ведення Реєстру під час ведення Реєстру забезпечують його захист, зокрема захист цілісності бази даних Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних, відповідно до цього Закону, законівУкраїни «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних» та міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною 2 ст.6 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що персональні дані мають бути точними, достовірними та оновлюватися в міру потреби, визначеної метою їх обробки.
Відповідно до ч.3 ст.12 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» персональні та службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів вносяться до бази даних Реєстру у формі запису сукупності всіх даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передбачених статтями 7 і 8 цього Закону.
Статтею 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» визначено виключний перелік персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста, які можуть бути внесені в Реєстр, а статтею 8 вказаного закону службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста.
Зокрема, п.20-1 ч.1 ст.7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» передбачено внесення до Реєстру відомостей про притягнення призовника, військовозобов'язаного та резервіста до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 2101 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).
Враховуючи наведене та погоджуючись з позицією позивача, суд вважає, що будь-яких інших відомостей, щодо порушення призовником, військовозобов'язаним та резервістом дотримання правил військового обліку, що підлягають внесенню до Реєстру, статтями 7 і 8 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» не передбачено.
У військово-обліковому документі, що сформований через мобільний застосунок «РЕЗЕРВ+», відомості про порушення призовником, військовозобов'язаним і резервістом правил військового обліку, зокрема шляхом розміщення інформації про розшук особи територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, можуть відображатися лише в тому випадку, коли до Реєстру стосовно відповідної особи введено дані про її притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 КУпАП, а саме: дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення.
Згідно з даними, сформованими через мобільний застосунок «РЕЗЕРВ+», позивач є військовозобов'язаним, придатний до військової служби з відміткою «Порушення правил військового обліку».
Відповідач у відзиві на позовну заяву лише зазначив, що позивач являється порушником правил військового обліку, а тому відповідна інформація про порушення правил військового обліку була направлена в органи Національної поліції України. Протокол стосовно позивача не складався, постанова не виносилась.
В обліковій картці позивача відсутні відомості про дату, номер, короткий зміст протоколу та / або постанови про адміністративне правопорушення за статтями 210, 210-1 КУпАП стосовно позивача. До неї внесено інформація про номер справи: F3490041 з 15 листопада 2025року по статті 210-1 КУпАП.
Враховуючи наведені норми та обставини справи, з матеріалів справи вбачається, що відповідачем до Реєстру було внесено дані про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 КУпАП, без складення відповідного протоколу та / або постанови про адміністративне правопорушення.
Відповідач такі обставини не спростовує.
Таким чином на думку суду відповідачем протиправно внесено до Реєстру недостовірні персональні дані про позивача, чим порушено вимоги ч.2 ст.6 Закону України «Про захист персональних даних» та вимоги статей 6, 7 і 10 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Також суд вважає за необхідне звернути вкотре увагу на те, що сам факт недотримання позивачем правил військовогообліку (непроходження у встановлені строки ВЛК, повідомлення недостовірних даних про місцесвого фактичного проживання тощо) без складання протоколу та / або постанови про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 КУпАП, не є підставою для введення до Реєстру відповідних відомостей.
Отже, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні, дотримуючись принципів розумності, добросовісності та справедливості, з огляду на обраний позивачем спосіб захисту, конкретні обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задовольнити.
Розподіл судових витрат.
Згідно з абзацом першим частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Квитанцією від 17.11.2025 №2.406149709.1 підтверджується понесення позивачем судових витрат у розмірі 969 грн. на сплату судового збору за подачу адміністративного позову. Тому ця сума підлягає відшкодуванню шляхом стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 22, 139, 241-246, 255, 295, 297 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання дій протиправними та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинити дії - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо внесення відомостей про порушення правил військового обліку з боку гр. ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити відомості про порушення правил військового обліку з боку гр. ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та повідомити органи Національної поліції України про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення гр. ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень ІНФОРМАЦІЯ_3 сплачений судовий збір у розмірі 969 (дев'ятсот шістдесят дев'ять) гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
Представник позивача: Садовський Василь Євгенович, адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ;
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Суддя Ірина БРАТКІВ