Ухвала від 04.02.2026 по справі 757/6181/26-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6181/26-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2026 року м. Київ

Печерський районний суд міста Києва у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - адвоката ОСОБА_4 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_5 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 та ч.7 ст.111-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_7 за погодженням прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_8 звернувся до слідчого судді з клопотанням в порядку ст. 297-1, 297-2, 297-3, 297-4 КПК України про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 та ч.7 ст.111-1 КК України.

Вказує, що слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчинені злочинів передбачених частиною першою статті 111 та частиною сьомою статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Суть підозри обгрунтовує наступним.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 року (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) ОСОБА_6 , маючи стаж роботи в правоохоронних органах понад 7 років, достовірно знала про збройний конфлікт на території України, під час якого збройні сили рф та інші незаконні збройні формування, підконтрольні російській федерації, застосовуючи зброю, незаконно, з метою зміни меж території України в порушення порядку встановленого Конституцією України, вторглись на її територію та здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народно-господарче та оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти.

Усвідомлюючи, що на тимчасово окупованій території м. Донецьк Донецької області органи державної влади, юрисдикція яких розповсюджується на всю територію України у міжнародно визнаних кордонах України, не діють, у громадянки України ОСОБА_6 , у 2014 році (більш точної дати досудовим розслідуванням не встановлено), виник злочинний умисел, спрямований на перехід на бік ворога в період збройного конфлікту та надані іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_6 маючи можливість виїхати з тимчасово окупованої території, у невстановлений досудовим розслідуваням час, в 2014 році, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Донецьк, Ленінський район, вул. Фізкультурна, 1, з метою надання безпосередньої допомоги у становленні та зміцненні окупаційної влади рф на території міст Донецької області та недопущення контролю України над цією територією, погодилась на пропозицію невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа окупаційної адміністрації рф та зайняла посаду так званого «старшего експерта экспертно-криминалистического центра» у незаконному окупаційному правоохоронному органі так званому «министерстве внутренних дел донецкой народной республики», отримала звання «старшего лейтенанта полиции днр».

Зайнявши вказану посаду та починаючи з 2014 року, і що найменше до 20 листопада 2022 року, ОСОБА_6 , виконуючи обов'язки представника незаконного окупаційного правоохоронного органу, займаючи посаду так званого «старшего експерта экспертно-криминалистического центра министерства внутренних дел донецкой народной республики» перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Донецьк, Ленінський район, вул. Фізкультурна, 1, надавала іноземній державі - рф та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, яка полягала у зміцненні та посиленні нею влади російської федерації на території м. Донецьк, зокрема у забезпеченні функціонування «экспертно-криминалистического центра министерства внутренних дел донецкой народной республики», криміналістичному забезпеченні діяльності «полиции днр», проведенні експертиз, здійснення листування з приводу проведення експертиз, здійснення доповідей за наслідками оглядів місць вибухів, вчиняючи таким чином дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.

Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_6 знижує рівень захищеності життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якого забезпечується сталий розвиток суспільства, її дії завдають шкоди верховенству державної влади її самостійності усередині країни; нерозривності взаємозв'язку всіх складових території держави, що характеризуються єдністю і не мають власного суверенітету; підготовленості держави до захисту від зовнішньої збройної агресії або збройного конфлікту; захищеності державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності України, її економічного, оборонного потенціалу, правопорядку, життєво важливої інфраструктури та населення від розвідувально-підривної діяльності від іноземних спеціальних служб; захищеності інтересів України у сфері економіки.

Крім цього, представники російської федерації, з метою створення приводів для ескалації конфлікту і спроби виправдання своєї агресії перед громадянами України, рф та світовою спільнотою, 21 лютого 2022 року рф визнано так звані «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку» незалежними державами.

22 лютого 2022 року президент російської федерації, реалізуючи злочинний план, направив до ради федерації звернення про використання збройних сил рф за межами рф, яке було задоволено.

24 лютого 2022 року о 5 годині президент російської федерації оголосив про рішення розпочати військову операцію в Україні.

У подальшому, в цей же день на виконання злочинного наказу вищого політичного керівництва рф військовослужбовці зс та інших воєнізованих формувань рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, Донецькій і Луганській областях, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, у тому числі шляхом застосування оперативно-тактичних ракет (включаючи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом) по позиціям ЗС України та об'єктах цивільної інфраструктури, здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

Окрім того, перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф 1997 р. та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжено та який безперервно триває по даний час.

Відповідно до п.п. 6, 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону № 1207-VII, окупаційна адміністрація рф - сукупність державних органів і структур рф, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних рф самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав.

Згідно з Резолюцію Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй "Агресія проти України" A/RES/ES-11/1 від 2 березня 2022 року, визнається, що Росія вчинила агресію проти України, порушивши базові норми ООН.

Проміжним рішенням Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй від 16 березня 2022 року, констатовано факт вторгнення Росії на територію України.

Крім того, преамбулою Закону встановлено, що збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, а 24 лютого 2022 року переросла в повномасштабне збройне вторгнення на суверенну територію України.

Російська федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань російської федерації, що складаються з регулярних з'єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони російської федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам російської федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих російською федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації російської федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні російській федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

30 вересня 2022 з метою посилення свого впливу на захопленні території України, російська федерація включила до свого складу території Донецької області, як суб'єкта російської федерації, після о чого розпочався процес створення так званих територіальних органів влади, які входили в систему загально федеральних структур влади.

Уже 12 листопада 2022 року наказом міністра внутрішніх справ російської федерації на тимчасово окупованій території Донецької області створено незаконний правоохоронний орган - «министерство внутренних дел по донецкой ародной республике», який підпорядковано міністерству внутрішніх справ російської федерації та який є незаконним правоохоронним органом, оскільки утворений у невідповідності до законодавства України.

14 грудня 2022 року наказом міністра внутрішніх справ російської федерації створено штатний розпис «органов внутренних дел мвд по донецкой народной республике».

В свою чергу ОСОБА_6 , у усвідомлюючи, що російська федерація є державою-агресором, та внаслідок агресивних воєнних дій окупувала частину території України, з метою укріплення своєї влади та анексій окупованих територій створила незаконні органи влади загально федерального підпорядкування, зокрема «министерство внутренних дел по донецкой народной республике», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не раніше 21 листопада 2022 року, вирішила зайняти посаду в незаконному правоохоронному органі - «министерство внутренних дел по донецкой народной республике», створеному на тимчасово окупованій території України.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_6 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не раніше 14 грудня 2022 року, перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Донецьк, Ленінський район, вул. Фізкультурна, 1, будучи громадянкою України, добровільно погодилась на пропозицію невстановленої досудовим розслідуванням особи з числа окупаційної адміністрації рф та зайняла посаду в так званого «старшего експерта экспертно-криминалистического центра» у незаконному окупаційному правоохоронному органі так званому «министерстве внутренних дел по донецкой народной республике», отримала звання «старшего лейтенанта полиции рф».

Зайнявши вказану посаду, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не раніше 14 грудня 2022 року і що найменше до 29 травня 2023 року, ОСОБА_6 , займаючи посаду так званого «старшего експерта экспертно-криминалистического центра министерства внутренних дел донецкой народной республики» перебуваючи за адресою: Донецька область, м. Донецьк, Ленінський район, вул. Фізкультурна, 1, виготовила так зване «заключение эксперта №191 от 29 мая 2023 года», щодо незаконного обвинувачення військовослужбовців Національної гвардії України.

У подальшому, виготовлені ОСОБА_6 документи використані окупаційною адміністрацією рф у незаконних обвинуваченнях військовослужбовців Національної гвардії України, які здійснювали захист міста Маріуполь, Донецької області.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: переході на бік ворога в умовах воєнного стану та в період збройного конфлікту, наданні іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (в редакції Закону №1183-VII від 08.04.2014), а також у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

26.06.2025 відповідно до вимог статей 276-278 КПК України відносно ОСОБА_6 складено письмове повідомлення про підозру, яке розміщено на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.06.2025 за посиланням: https://www.gp.gov.ua/ua/posts/povidomlennya-pro-pidozru-ta-povistki-pro-viklik-gacko-nk-na-02072025-03072025-04072025.

Повідомлення про підозру ОСОБА_6 , вручено в порядку, передбаченому ч. 2, 8 ст.135 КПК України, а саме шляхом публікації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, а також вручення захиснику підозрюваного.

Під час проведення досудового розслідування, відповідно до статті 135 КПК України повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістку про її виклик в якості підозрюваної на 10:00 год. 02.07.2025, 03.07.2025 та 04.07.2025 до старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу ОСОБА_5 та прокурора Офісу Генерального прокурора для проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій, опубліковано в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а саме: у газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» від 28.06.2025 №130 (стор.11).

Повістку про виклик аналогічного змісту та повідомлення про підозру ОСОБА_6 опубліковано на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.06.2025 за посиланням: https://www.gp.gov.ua/ua/posts/povidomlennya-pro-pidozru-ta-povistki-pro-viklik-gacko-nk-na-02072025-03072025-04072025.

У ході виконання доручення слідчого оперативними співробітниками встановлено, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованих російською федерацією територіях та подальша її доля не відома.

На вказані виклики підозрювана не з'явилася, про причини неявки не повідомила, що свідчить про умисні дії ОСОБА_6 , спрямовані на ухилення від органу досудового розслідування та прокуратури з метою уникнення кримінальної відповідальності, за вчинення особливо тяжкого злочину, а також про переховування останнього на території окупованою державою, визнаної Верховною Радою України державою-агресором - російською федерацією.

Будь-яких відомостей, щодо перебування ОСОБА_6 у полоні в представників так званих «лнр», «днр», або представників окупаційної адміністрації Російської Федерації у органу досудового розслідування немає.

Матеріалами кримінального провадження повністю підтверджується факт умисного переховування підозрюваної ОСОБА_6 від органів досудового розслідування, наявність можливостей знищити, сховати або спотворити будь-які із речей, документів, електронних носіїв інформації, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; можливостей з метою переховування від слідства та суду, використовувати майновий стан; а також з метою перешкодити спробам підозрюваної незаконно впливати на свідків, експертів та спеціалістів у цьому кримінальному провадженні, ураховуючи тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_6 у разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого вона підозрюється, та особу підозрюваної.

На даний час у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі, а також негласні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх суттєвих обставин та доведення вини ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого їй злочину.

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_6 переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території з метою ухилення від кримінальної відповідальності та за вчинення вказаного правопорушення, оголошена у розшук - чинним КПК України дозволяється здійснення спеціального досудового розслідування стосовно останньої у даному кримінальному провадженні.

Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання в повному обсязі, просив його задовольнити з підстав у ньому зазначених.

Захисник підозрюваного заперечив щодо задоволення клопотання, просив відмовити, оскільки відомості щодо належного повідомлення особи про підозру наразі відсутні, а отже і підстав для задоволення вказаного клопотання немає.

Слідчий суддя, заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, дійшов таких висновків.

Під час розгляду клопотання встановлено, слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчинені злочинів передбачених частиною першою статті 111 та частиною сьомою статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Згідно з ч. 1 ст. 42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок невстановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Водночас, положеннями ст. 297-5 КПК України передбачено, що повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційних веб-сайтах органів, що здійснюють досудове розслідування. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.

Так, в рамках вказаного кримінального провадження, ОСОБА_6 підозрюється у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: переході на бік ворога в умовах воєнного стану та в період збройного конфлікту, наданні іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (в редакції Закону №1183-VII від 08.04.2014), а також у добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_6 , вручено в порядку, передбаченому ч. 2, 8 ст.135 КПК України, а саме шляхом публікації в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, а також вручення захиснику підозрюваного.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 , у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними у кримінальному провадженнями доказами у їх сукупності, зокрема: рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 21.01.2025; рапортом ГОУ ДБР №97/10-3-03/12/25 від 22.04.2025; відповіддю на запит Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України від 30.05.2025 №19617/22-2025; відповіддю на запит Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України від 23.06.2025 №13628/22-2025; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 24.03.2025.

Підозрювана ОСОБА_6 неодноразово викликалась прокурором для допиту в якості підозрюваної та участі в інших процесуальних діях, однак остання на виклики не з'явилася.

Під час проведення досудового розслідування, відповідно до статті 135 КПК України повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістку про її виклик в якості підозрюваної на 10:00 год. 02.07.2025, 03.07.2025 та 04.07.2025 до старшого слідчого в особливо важливих справах другого відділу ОСОБА_5 та прокурора Офісу Генерального прокурора для проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій, опубліковано в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а саме: у газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» від 28.06.2025 №130 (стор.11).

Повістку про виклик аналогічного змісту та повідомлення про підозру ОСОБА_6 опубліковано на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.06.2025 за посиланням: https://www.gp.gov.ua/ua/posts/povidomlennya-pro-pidozru-ta-povistki-pro-viklik-gacko-nk-na-02072025-03072025-04072025.

У ході виконання доручення слідчого оперативними співробітниками встановлено, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованих російською федерацією територіях та подальша її доля не відома.

На вказані виклики підозрювана не з'явилася, про причини неявки не повідомила, що свідчить про умисні дії ОСОБА_6 , спрямовані на ухилення від органу досудового розслідування та прокуратури з метою уникнення кримінальної відповідальності, за вчинення особливо тяжкого злочину, а також про переховування останнього на території окупованою державою, визнаної Верховною Радою України державою-агресором - російською федерацією.

Будь-яких відомостей, щодо перебування ОСОБА_6 у полоні в представників так званих «лнр», «днр», або представників окупаційної адміністрації Російської Федерації у органу досудового розслідування немає.

Враховуючи викладене, у слідчого судді є достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 умисно переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Перевіряючи достатність доказів для такого висновку, слідчий суддя, поряд з положеннями ч. 2 ст. 297-4 КПК України, враховує практику Європейського суду з прав людини. Зокрема, рішення Нечипорук та Йонкало проти України від 21 квітня 2011 року термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (також рішення від 30 серпня 1990 р. у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» (Fox, Campbell and Hartley v. the United Kingdom), п. 32, Series А, № 182). Натомість, не будучи наділеним повноваженнями щодо оцінки доказів на даній стадії кримінального судочинства, слідчий суддя позбавлений можливості надати перевагу одним доказам перед іншими шляхом їх оцінки та аналізу в сукупності. Питання щодо доведеності вини особи та правильності кваліфікації її дій відповідно до закону про кримінальну відповідальність підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду кримінального провадження по суті.

Отже, вищевказані обставини дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрювана умисно перебуває на тимчасово окупованих територіях та переховується від органу досудового розслідування, з метою уникнення кримінальної відповідальності за вчинення ним особливо тяжкого злочину.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання слідчого про здійснення спеціального досудового розслідування в кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025 за підозрою ОСОБА_6 , у вчинені злочинів передбачених частиною першою статті 111 та частиною сьомою статті 111-1 Кримінального кодексу України.

Керуючись ст. 297-1, 297-3, 297-4, 376 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62025000000001180 від 03.12.2025, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Донецьк Донецької області, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 та ч.7 ст.111-1 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1