Постанова від 13.01.2026 по справі 757/61344/25-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/61344/25-п

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2026 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Прокопова О.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП Українипро притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює головним спеціалістом в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Управління цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Департаменту інформаційних технологій та безпеки Секретаріату Кабінету Міністрів України, 11.04.2025 о 09:22 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік, за наступних обставин.

Так, відповідно до наказу державного секретаря КМУ від 21.03.2025 № 137-К

«Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду головного

спеціаліста відділу цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Управління цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Департаменту інформаційних технологій та безпеки Секретаріат КМУ з 24.03.2025.

Присягу державного службовця ОСОБА_1 склав 24.03.2025.

Відповідно до наказу державного секретаря КМУ від 23.04.2025 № 171-K «Про закінчення випробування та присвоєння рангу ОСОБА_1 » ОСОБА_1 , головному спеціалісту відділу цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Управління цифрового розвитку, захисту інформації та критичної інфраструктури Департаменту інформаційних технологій та безпеки Секретаріат КМУ присвоєно 9 ранг державного службовця з 25.04.2025.

Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем є суб?єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією та суб?єктом декларування.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації на виконання функцій самоврядування, держави або місцевого затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті

45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин

00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.

Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2024 рік становить не пізніше 31 березня 2025 року включно.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав Декларацію (ідентифікатор документа - e55b1e08-a56f-4bb3-8ea9-b2f11a7c2a72), лише 11.04.2025 о 09:22, а отже несвоєчасно.

Вказане правопорушення вчинено 11.04.2025.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні визнав, підтримав письмові пояснення від 13.01.2026, згідно яких просив закрити провадження у зв'язку із малозначністю на підставі ст. 22 КУпАП. Зазначив, що пропустив термін подання щорічної декларації через відсутність попереднього досвіду роботи на державній службі та відповідних знань у сфері електронного декларування. Зазначене порушення було допущене без умислу та було усунуто ним самостійно у найкоротший строк.

Прокурор Прокопов О.Е. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, долучив письмовий висновок та просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення і застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення сторони захисту та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 1148 від 27.11.2025, письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 , висновком прокурора від 13.01.2026, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поважних причин несвоєчасного подання декларації у ОСОБА_1 не було, а його позиція щодо малозначності правопорушення розцінюється судом як безпідставна, нічим не підтверджена і яка спростовується доказами, наявними у матеріалах справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38004897, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова