про передачу адміністративної справи з
одного адміністративного суду до іншого
м. Вінниця
09 лютого 2026 р. Справа № 120/928/26
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали:
за позовом: Головного управління ДПС у Хмельницькій області
до: ОСОБА_1
про: стягнення податкового боргу
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Хмельницькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
При розгляді позовних матеріалів, з"ясовано , що дана справа не підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, виходячи з наступного.
Частиною першою статті 26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Так, позивачем зазначено місце проживання відповідача - фізтчної особи вул. Князів Коріатовичів, 142, м. Вінниця.
Однак, згідно відповіді відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС у Вінницькій області № 120/928/26/618/26 від 27.01.26 р. на території області ОСОБА_1 не значиться.
При цьому, місцезнаходженням відповідача є вул.Пилипчука, 17, м. Хмельницький. Отже жодна із сторін не зареєстрована у Вінницькій області.
Відтак, з огляду на те, що місце проживання позивачки на території Вінницької області не підтверджено, а відповідач зареєстрований у м. Хмельницькому, - територіально справа не підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду (за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням позивача).
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Відтак, порушення окружним адміністративним судом правил як предметної, так і територіальної підсудності є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Наведене дає підстави стверджувати, що процесуальний закон забороняє адміністративним судам розглядати справи, які йому територіально не підсудні, і зобов'язує суд направити таку справу на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Керуючись ст.ст. 29, 248, 256, 294 КАС України, -
адміністративну справу передати за підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна