Справа № 161/1670/26
Провадження № 3/161/1016/26
05 лютого 2026 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП, -
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 570798 від 20.01.2026 року, 27.09.2025 року о 21:10 год. в м. Луцьку по вул. Львівська 61, водій ОСОБА_1 керуючи ТЗ Mazda 3, д.н.з. НОМЕР_1 , під час руху не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою для відповідного реагування на її зміну, при виникненні небезпеки для руху, не вжив заходів для зменшення швидкості до зупинки ТЗ, внаслідок чого здійснив наїзд на неповнолітнього ОСОБА_2 , який перебігав проїздну частину дороги по регульованому пішохідному переходу зліва направо відносно руху автомобіля на червоний сигнал світлофора для пішоходів. В результаті ДТП ТЗ отримав механічні пошкодження, а пішохід тілесні ушкодження. Такі дії кваліфіковані поліцейським, як порушення п. 2.3 б, п. 12.3 ПДР, за що передбачена відповідальність ст.124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно рухався по смузі прямо на зелене світло, пішохід порушивши правила ПДР почав рух раптово на червоне світло для пішоходів.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку про відсутність в діях особи складу інкримінованого правопорушення, з огляду на наступне.
Як передбачено ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у даному випадку, передбаченого ст. 124 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
З матеріалів справи слідує, що постановою Луцького РУП ГУНП у Волинській області від 16.01.2026 року кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 було закрито, по причині відсутності в діях особи складу кримінального правопорушення.
Згідно ч. 11 ст. 38 КУпАП у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Зі змісту зазначеної постанови вбачається, що оглядом відеозапису події встановлено, що на місці події 21:11:18 год. на світлофорі для автомобілів загорівся зелений сигнал світлофору, транспортні засоби почали рух по дорозі. О 21:11:33 на світлофорі вже проїхало два автомобілі, в цей час на червоний сигнал світлофора для пішоходів дорогу почав перебігати пішохід. Наїзд на пішохода відбувся о 21:11:34 год. На момент ДТП на вулиці темна пора доби, проїзна частина дороги суха.
Суд зауважує, що з фактичних обставин та доказів наявних у справі слідує, що ДТП сталось за відсутності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, внаслідок порушення ПДР пішоходом, яких вибіг на проїжджу частину по якій рухався ТЗ Mazda 3, д.н.з. НОМЕР_1 , із дотриманням ПДР на зелений сигнал світлофора для автомобілів та за відсутності об'єктивної можливості як передбачити появу неповнолітнього ОСОБА_2 .
Стаття 62 Конституції України визначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Аналогічного роду положення закріплено і в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які зводяться до того, що кожен вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відтак, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене та беручи до уваги ту обставину, що в матеріалах справи не міститься достатніх доказів вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, провадження в справі слід закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 221, 247, 280, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , - закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк