Ухвала від 02.02.2026 по справі 759/2454/26

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/828/26

ун. № 759/2454/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2026 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025110000000307 від 18.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва 02.02.2026 року надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025110000000307 від 18.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що СУ ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025110000000307 від 18.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Так, посадові особи Васильківської міської ради (Начальник Департаменту ЖКГ, будівництва та благоустрою ОСОБА_4 ) діючи у співучасті з ТОВ «УК «ТРОЯНДА» (42138164) розробили та реалізували незаконну схему заволодіння бюджетними коштами.

Департаменту ЖКГ (як головний розпорядник бюджетних коштів) в особі начальника ОСОБА_4 делегує повноваження щодо розпорядження бюджетними коштами суб?єкту господарювання ТОВ «УК «ТРОЯНДА», яке у подальшому у порушення вимог п.3 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» виступає як Замовник товарів та послуг за бюджетні кошти.

При цьому, отримані бюджетні кошти «УК «ТРОЯНДА» скеровує підконтрольним ФОПам за роботи, які повинні виконуватися самою «УК «ТРОЯНДА», як управляючого компанією з обслуговування багатоквартирних будинків за рахунок сплачених мешканцями таких будинків щомісячних платежів або шляхом завищення вартості виконаних робіт з подальшим розподілом незаконного заробітку між учасниками злочинної схеми.

Таким чином, роботи та послуги оплачуються за рахунок мешканців багатоквартирних будинків, а бюджетні кошти привласнюються шляхом їх обготівковування з рахунків підконтрольних ФОПів або шляхом завищення вартості робіт.

Порушення: п. 3 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» імперативно регламентовано, що Замовником робіт та послуг за бюджетні кошти можуть бути лише ті юридичні особи, які свою діяльність не здійснюють на промисловій чи комерційній основі.

«УК «ТРОЯНДА» є суб?єктом господарювання, метою якого є отримання прибутку (між Департаментом ЖКГ, будівництва та благоустрою Васильківської міської ради та «УК «ТРОЯНДА», укладено договір про надання послуг з управління багатоквартирними будинками, який є суто комерційним, оскільки має Додаток з кошторисом, який містить розділ «Винагорода управителя»).

ТОВ «УК «ТРОЯНДА» не є ані балансоутримувачем, ані власником багатоквартирних будинків, а тому не відноситься до категорії СГ, які забезпечують потреби держави або територіальної громади.

Бюджетні грошові кошти скеровуються нібито на оплату робіт та послуг, які повинні здійснюватися за рахунок грошових коштів ТОВ «УК «ТРОЯНДА», які отримує від громадян як сплату за послуги з управління багатоквартирними будинками, зокрема: «поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв та елементів зовнішнього упорядження, що розміщенні на прибудинковій території».

Тобто, вартість робіт та послуг вже включено до тарифу плати ТОВ «УК «ТРОЯНДА» за послугу з управління багатоквартирними будинками.

Завищення вартості наданих послуг із подальшим обготівкуванням різниці завищеної суми та фактичної вартості послуг з подальшим розподілом «заробітку» між учасниками схеми.

Так 10.11.2023 між ТОВ «Управляюча компанія ТРОЯНДА» в особі директора ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ПП «СІОН» в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду № 40 з поточного ремонту з облаштування, вимощення аварійного житлового будинку по вул. Грушевського, 31 в м. Василькові, Київської області.

Окрім цього 01.06.2023 між ТОВ «Управляюча компанія ТРОЯНДА» в особі директора ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ПП «СІОН» в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду № 23 з виготовлення та монтаж захисної огорожі біля житлового будинку № 6 по вул. Грушевського в м. Василькові, Київської області.

Окрім цього 09.05.2023 між ТОВ «Управляюча компанія ТРОЯНДА» в особі директора ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ПП «СІОН» в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду № 18 з Поточного ремонту покрівлі житлового будинку № 2 по вул. Мира м. Василькові, Київської області.

В подальшому, будівельні роботи за вищевказаним договорами підряду проводилися не в повному обсязі та неналежної якості, із використанням більш дешевих будівельних матеріалів, ніж ті, які вказані в актах приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, що в результаті призвело до неякісного виконання будівельних робіт та суттєвого зменшення строків експлуатації об'єкту.

04.11.2025 постановою слідчого було призначено судову будівельно - технічну експертизу до Київського НДЕКЦ МВС України, з метою встановлення обсягів виконаних будівельних робіт за договором та фактично виконаних будівельних.

12.11.2025 до СУ ГУНП в Київській області надійшло клопотання № СЕ-19/111-25/67719-БТ, в якому експерт просить надати безперешкодний та безпечний доступ, а саме просить забезпечити прибуття, безпечний та безперешкодний доступ, належні умови праці судовому експерту для проведення натурного обстеження об'єкта дослідження та повідомити зацікавлених осіб. Точну дату та час проведення натурного обстеження повинно бути погоджено із заступником завідувача відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності ОСОБА_7 завчасно по телефону та оформлено письмово на ім'я директора Київського НДЕКЦ МВС.

З метою фіксації фактичних обсягів та вартості виконаних підрядних робіт, відповідності вказаних робіт інформації, зазначеної в актах виконаних робіт форми КБ-2, КБ-3, які мають суттєве значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні огляду будівлі за адресою: АДРЕСА_1 із залученням спеціаліста(ів) в галузі будівництва при застосуванні технічних засобів огляду.

Крім того, з метою виявлення та фіксації фактів порушення бюджетного законодавства України, є необхідність у залученні до проведення огляду вказаного багатоповерхового будинку спеціалістів, з метою здобуття відомостей, які будуть використанні у проведенні криміналістичних експертиз.

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження, інакше як у спосіб проведення огляду будівлі за адресою: АДРЕСА_1 не представляється можливим.

Відповідно до відповіді наданої Київським обласним бюро технічної інвентаризації станом на 31.12.2012 за адресою: Київська область, Обухівський (колишній Васильківський) район, м. Васильків, вул. Миру, буд. № 2 (два) та по Грушевського, 31 відповідно до архівів інвентаризаційної справи ці будинки являються багатоквартирними, право власності зареєстровані за фізичними особами поквартирно. Технічну документацію на ці будинки замовляв Васильківський ЖЕК.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити, посилаючись на обставини викладені у клопотанні.

Дослідивши клопотання і додатки до нього, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Правові підстави надання обшуку регламентовані ст. 234 КПК України.

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Тому, згідно з цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду.

Згідно із ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених Кодексом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Частиною 2 ст. 234 КПК України визначено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Відповідно до ч. 5 ст. 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов'язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.

Під час розгляду клопотання слідчий суддя вважає, що прокурором доведено наявність достатніх підстав для надання дозволу на проведення огляду житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

З клопотання та долучених до нього документів вбачається, що огляд потрібен для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, які неможливо отримати іншим шляхом, тому, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на проведення огляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 235, 237 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого управління ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025110000000307 від 18.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 , іншим слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні, за участю працівників УСР в Київській області ДСР НП України, на проведення огляду житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що відповідно до відповіді наданої Київським обласним бюро технічної інвентаризації станом на 31.12.2012 за адресою: АДРЕСА_1 відповідно до архівів інвентаризаційної справи цей будинок являє собою багатоквартирний, право власності зареєстровано за фізичними особами поквартирно.

Строк дії зазначеної ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на огляд надає право проникнути до володіння особи лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1