04 лютого 2026 року м. ДніпроСправа № 360/959/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О. розглянувши звіт Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24 за позовом ОСОБА_1 до Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду,
Ухвалою суду від 02.12.2025 задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду. Зобов'язано Сіверськодонецьку районну державну адміністрацію Луганської області протягом двох місяців з дня отримання цієї ухвали подати суду звіт про фактичне виконання в повному обсязі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2024 у справі № 360/959/24 за позовом ОСОБА_1 до Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду.
До відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярії) Луганського окружного адміністративного суду від Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області надійшов звіт про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24.
У звіті зазначено, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24 Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація протягом 2025 року здійснила часткову оплату боргу у сумі 14262 грн в межах затверджених кошторисних призначень на 2025 рік за відповідним кодом економічної класифікації видатків, а саме, за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки».
У зв'язку з відсутністю кошторисних призначень на 2025 рік за відповідним кодом економічної класифікації видатків, для повного виконання рішення суду, Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація звернулась до Луганської обласної державної (військової) адміністрації з проханням врахувати потребу на зазначені цілі у сумі 431586 грн при розподілі кошторисних призначень на 2026 рік.
Потреба врахована частково, кошторисні призначення Сіверськодонецької районної державної адміністрації - районної військової адміністрації на 2026 рік за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 7821010 «Здійснення виконавчої влади у Луганській області», за відповідним кодом економічної класифікації видатків, а саме, за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» затверджені у сумі 60000 грн, в тому числі: на січень - 10000 грн, лютий - 14200 грн, березень - 11200 грн, квітень - 10000 грн, травень - 9300 грн, червень - 5300 грн (копія кошторису на 2026 рік та плану асигнувань загального фонду бюджету додаються).
В межах затверджених кошторисних призначень на 2026 рік, затвердженого плану асигнувань загального фонду бюджету, в межах відкритих асигнувань у січні 2026 року, з метою виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом від 27.05.2025 по справі №360/959/24, для подальшого виконання рішення суду у встановленому законодавством порядку, Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація надіслала до Сіверськодонецького УДКСУ Луганської області розрахунок та реквізити для списання коштів у сумі 10000 грн.
Враховуючи, що відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про виконавче впровадження» та частини першої статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, рішення суду від 09 грудня 2024 по справі №360/959/24 одночасно знаходиться на виконанні в Сіверськодонецькому УДКСУ Луганської області за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» та в Сіверськодонецькій районній державній адміністрації - районній військовій адміністрації Луганської області за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 7821010 «Здійснення виконавчої влади у Луганській області».
Вирішуючи питання про прийняття звіту, суд враховує наступне.
Відповідно до частин першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Згідно частини першої статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Частинами першою-другою статті 382-3 КАС України визначено, що наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Відповідно до частин третьої - п'ятої цієї статті у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.
Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Згідно частини одинадцятої статті 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Розглянувши звіт Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24, судом встановлено, що Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація протягом 2025 року здійснила часткову оплату боргу у сумі 14262 грн в межах затверджених кошторисних призначень на 2025 рік за відповідним кодом економічної класифікації видатків, а саме, за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки».
У зв'язку з відсутністю кошторисних призначень на 2025 рік за відповідним кодом економічної класифікації видатків, для повного виконання рішення суду, Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація звернулась до Луганської обласної державної (військової) адміністрації з проханням врахувати потребу на зазначені цілі у сумі 431586 грн при розподілі кошторисних призначень на 2026 рік.
Потреба врахована частково, кошторисні призначення Сіверськодонецької районної державної адміністрації - районної військової адміністрації на 2026 рік за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 7821010 «Здійснення виконавчої влади у Луганській області», за відповідним кодом економічної класифікації видатків, а саме, за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» затверджені у сумі 60000 грн, в тому числі: на січень - 10000 грн, лютий - 14200 грн, березень - 11200 грн, квітень - 10000 грн, травень - 9300 грн, червень - 5300 грн (копія кошторису на 2026 рік та плану асигнувань загального фонду бюджету додаються).
В межах затверджених кошторисних призначень на 2026 рік, затвердженого плану асигнувань загального фонду бюджету, в межах відкритих асигнувань у січні 2026 року, з метою виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом від 27.05.2025 по справі №360/959/24, для подальшого виконання рішення суду у встановленому законодавством порядку, Сіверськодонецька районна державна адміністрація - районна військова адміністрація надіслала до Сіверськодонецького УДКСУ Луганської області розрахунок та реквізити для списання коштів у сумі 10000 грн.
Враховуючи, що відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про виконавче впровадження» та частини першої статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, рішення суду від 09 грудня 2024 по справі №360/959/24 одночасно знаходиться на виконанні в Сіверськодонецькому УДКСУ Луганської області за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» та в Сіверськодонецькій районній державній адміністрації - районній військовій адміністрації Луганської області за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою за кодом програмної класифікації видатків КПКВК 7821010 «Здійснення виконавчої влади у Луганській області».
Враховуючи викладене, на час подання цього звіту бюджетні асигнування для виплати коштів за рішенням суду по справі № 360/959/24 відсутні.
При цьому, суд вважає, що Сіверськодонецька районна державна адміністрація Луганської області з поважних причин не виконує рішення суду.
Оскільки виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, суд дійшов висновку, що Сіверськодонецька районна державна адміністрація Луганської області з поважних причин не виконує рішення суду, тому в наявності підстави для відмови у прийнятті звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24 та встановлення нового строку для подання звіту.
Враховуючи, що судове рішення стосується здійснення виплат на виконання рішення суду, суд вважає за необхідне звільнити від сплати штрафу, оскільки Сіверськодонецькою районною державною адміністрацією Луганської області надано докази, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на час розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Керуючись статями 241, 243, 256, 294, 382 КАС України, суд
Відмовити Сіверськодонецькій районній державній адміністрації Луганської області у прийнятті звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24.
Встановити новий строк для подання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі № 360/959/24.
Сіверськодонецькій районній державній адміністрації Луганської області подати звіт про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/959/24 за позовом ОСОБА_1 до Сіверськодонецької районної державної адміністрації Луганській області про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду протягом 3 (трьох) місяців з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду в частині встановлення строку для надання звіту про виконання рішення суду може бути оскаржена. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.О. Кисельова