Справа № 461/8061/25 Головуючий у 1 інстанції: Зубачик Н. Б.
Провадження № 33/811/2051/25 Доповідач: Гончарук Л. Я.
29 січня 2026 року Львівський апеляційний суд у складі: судді Гончарук Л.Я., з участю представника Львівської митниці Держмитслужби України Зирянова Олега Юрійовича, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу захисника особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 адвоката Рущака Володимира Михайловича на постанову судді Галицького районного суду м. Львова від 02 грудня 2025 року,
встановив:
цією постановою, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 50 відсотків вартості товару, що становить 99166 (дев'яносто дев'ять тисяч сто шістдесят шість) грн. 02 коп., з конфіскацією вилученого згідно протоколу № 1092/UA209000/2025 від 25.07.2025 транспортного засобу, марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Львівської митниці 62629 (шістдесят дві тисячі шістсот двадцять дев'ять) грн. 92 коп. витрат за зберігання товару на складі митниці.
Відповідно до постанови, 17.07.2025 в зону митного контролю пункту пропуску «Угринів - Долгобичув» митного поста «Угринів» Львівської митниці у напрямку в'їзду в Україну по смузі руху «червоний коридор» під керуванням громадянина ОСОБА_2 в'їхав транспортний засіб з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , яким переміщувався товар: «транспортний засіб: автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску».
Як підставу для ввезення вказаних транспортних засобів на митну територію України ОСОБА_3 до митного контролю подав товаросупровідні документи, у тому числі: митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 15.07.2025; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 24.06.2004.
Відповідно до поданої митної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, на адресу Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (43023, м. Луцьк, вул. Мирослава Скорика, 2, код ЄДРПОУ 44806522), переміщується як гуманітарна допомога товар: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску», відправником (донором) якого заявлена фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) (Німеччина).
Декларування здійснив керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 15.07.2025 на поданій митній декларації.
Будь-які документи, які б підтверджували факт вивезення вказаного транспортного засобу з території Євросоюзу як гуманітарної допомоги до митного контролю водієм не надано.
Під час здійснення митного контролю, на вимогу посадової особи митниці Ювко В. надав: митну декларацію Республіки Польща (MRN) 25PL301010001ZСЕВ5.
Відповідно до виявленої митної декларації Республіки Польща товар: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску» експортовано з території Євросоюзу на адресу фізичної особи ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) ( АДРЕСА_1 ). Продавцем товару є фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ( ОСОБА_8 ), а його вартість становить 900 євро, що згідно з курсом Національного банку України на дату ввезення відповідає сумі 43667,73 грн.
Таким чином, заявлена у митній декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 15.07.2025, як донор фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ( ОСОБА_8 ) не відповідає фактичним даним (товаросупровідним документам), які виявлено в ході митного контролю. Оскільки, фактичним власником транспортного засобу є фізична особа ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) ( АДРЕСА_1 ), а ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) є продавцем товару, а вказаний автомобіль вивезено з території Євросоюзу як зовнішньоекономічний товар, а не як гуманітарна допомога.
Водій ОСОБА_3 від надання письмових пояснень відмовився.
Пунктом 3 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» (далі Порядок) визначено, що особа набуває статусу отримувача з моменту автоматичної реєстрації в Єдиному реєстрі, яка здійснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманітарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
Відповідно до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, Благодійній організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) присвоєно номер ЄР2154, дата включення до реєстру 02.12.2023.
Відповідно до пункту 4 Порядку, перед початком декларування товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, отримувач вносить інформацію про такі товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабінеті та/або завантаження в нього документів у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
За результатами внесення в автоматизовану систему інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, такому переліку товарів автоматично присвоюється унікальний код гуманітарної допомоги.
Внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до автоматизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визнання товарів, які зазначені в абзаці четвертому пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», гуманітарною допомогою.
Абзацом другим пункту 9 Порядку визначено, що з моменту прийняття митним органом декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.
Відповідно до частини 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частинами 6 та 8 статті 264 Митного кодексу України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
18.07.2025 Львівською митницею на адресу керівника Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) скеровано лист №20/20-01/14/18512 з метою встановлення факту очікування гуманітарної допомоги та обставин її переміщення. На лист митниці відповідь не надходила.
Листом Львівської митниці від 22.07.2025 №20/20-01/14/18842 викликався керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 , однак на виклик митниці останній не прибув та про причини неявки не повідомив.
Враховуючи викладене, на думку митного органу, керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 з метою ввезення на митну територію України зовнішньоекономічного товару: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску», подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, що містить неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу (під виглядом товару, який переміщується у митному режимі імпорт, заявлений як товар гуманітарної допомоги).
Таким чином, керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартість, а також характеру вантажу.
Зазначені дії мають ознаки порушень митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
На вказану постанову адвокат Рущак В.М. подав апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову скасувати та закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК.
Зауважує, що водієм ОСОБА_3 були надані до митного контролю товаросупровідні документи, у тому числі: митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 15.07.2025; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 24.06.2004, що визнаються гуманітарною допомогою, на адресу Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (43023, м. Луцьк, вул. Мирослава Скорика. 2, код ЄДРПОУ 44806522), переміщується як гуманітарна допомога товар: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску», відправником (донором) якого заявлена фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) (Німеччина).
Зазначає, що про існування митної декларації Республіки Польща (MRN) 25PL301010001ZCEB5 йому відомо не було, як і не було відомо ОСОБА_1 , а тому вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
У судове засідання апеляційної інстанції особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисник адвокат Рущак В.М. не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового розгляду. Натомість захисник адвокат Рущак В.М. подав клопотання, у якому зазначив що апеляційну скаргу підтримує в повному обсязі та просить розгляд такої проводити у його відсутності та відсутності особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 6 ст. 294 КУпАП за таких обставин неявка вказаних осіб в судове засідання апеляційного суду не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши виступ представника Львівської митниці Держмитслужби України Зирянова О.Ю., який заперечив проти апеляційних вимог, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням (ч. 1 ст. 486 МК).
Крім того, згідно зі ст. 489 МК посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 7 ст. 294 КУпАП апеляційний суд переглядає справу у межах апеляційної скарги.
Згідно із вимогами ст. 487 МК, провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 486 МК, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.
Частиною 1 статті 458 МК передбачено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 489 МК при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення; чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності; чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність; чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції доходить висновку, що суд першої інстанції належним чином виконав вказані вимоги закону, його висновки є обґрунтованими і з правильним застосуванням норм матеріального закону, з огляду на наступне.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, підтверджується зібраними та перевіреними у суді першої інстанції доказами, а саме: даними, що містяться в протоколі про порушення митних правил №1092/UA209000/2025 від 25.07.2025; декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, поданою ОСОБА_1 ; копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; митною декларацією Республіки Польща (MRN) 25PL301010001ZСЕВ5 з перекладом; копією паспорта ОСОБА_3 та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; описом предметів від 28.07.2025; листом митниці №20/20-01/14/18512 від 18.07.2025; листом митниці №20/20-01/14/18842 від 22.07.2025; листом митниці №20/20-01/14/19228 від 28.07.2025; листом митниці №7.4-5/20-06/4/19666 від 31.07.2025; листом Держмитслужби №26/26-04/7/1829 від 14.08.2025 з перекладом; висновком № 1420003400-0655 від 07.08.2025; доповідною та службовою записками.
Вищенаведені докази доводять факт вчинення правопорушення, є належними та допустимими, зокрема, з них вбачається факт вчинення дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом поданням митному органу, як підстави для його переміщення, документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартість, а також характеру вантажу.
Протокол про порушення митних правил відповідає вимогам ст. 494 МК України щодо його змісту.
Диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Основним безпосереднім об'єктом правопорушення за даною нормою закону є встановлений національним законодавством порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.
Об'єктивною стороною вказаного адміністративного правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України.
Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю, серед іншого, це їх переміщення через митний кордон з поданням до митного органу України як підстави для переміщення предметів підроблених документів або таких, що одержані незаконним шляхом, містять неправдиві дані чи є підставою для переміщення інших предметів.
Суб'єктивна сторона, враховуючи приписи ч. 1 ст. 458 МК України, передбачає наявність умислу чи необережності. При цьому, для кваліфікації дій за ст. 483 МК України не мають значення мотив і мета їх учинення, а також те, чи настали від цього шкідливі наслідки.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що 17.07.2025 в зону митного контролю пункту пропуску «Угринів - Долгобичув» митного поста «Угринів» Львівської митниці у напрямку в'їзду в Україну по смузі руху «червоний коридор» під керуванням громадянина ОСОБА_2 в'їхав транспортний засіб з реєстраційним номером НОМЕР_2 / НОМЕР_3 , яким переміщувався товар: «транспортний засіб: автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску».
Як підставу для ввезення вказаних транспортних засобів на митну територію України ОСОБА_3 до митного контролю подав товаросупровідні документи, у тому числі: митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 15.07.2025; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 24.06.2004.
Відповідно до поданої митної декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, на адресу Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (43023, м. Луцьк, вул. Мирослава Скорика, 2, код ЄДРПОУ 44806522), переміщується як гуманітарна допомога товар: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску», відправником (донором) якого заявлена фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) (Німеччина).
Декларування здійснив керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 , про що свідчить наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП) від 15.07.2025 на поданій митній декларації.
Будь-які документи, які б підтверджували факт вивезення вказаного транспортного засобу з території Євросоюзу як гуманітарної допомоги до митного контролю водієм не надано.
Під час здійснення митного контролю, на вимогу посадової особи митниці Ювко В. надав: митну декларацію Республіки Польща (MRN) 25PL301010001ZСЕВ5.
Відповідно до виявленої митної декларації Республіки Польща товар: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску» експортовано з території Євросоюзу на адресу фізичної особи ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) ( АДРЕСА_1 ). Продавцем товару є фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ( ОСОБА_8 ), а його вартість становить 900 євро, що згідно з курсом Національного банку України на дату ввезення відповідає сумі 43667,73 грн.
Таким чином, заявлена у митній декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 15.07.2025, як донор фізична особа ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) ( ОСОБА_8 ) не відповідає фактичним даним (товаросупровідним документам), які виявлено в ході митного контролю. Оскільки, фактичним власником транспортного засобу є фізична особа ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) ( АДРЕСА_1 ), а ОСОБА_4 ( ОСОБА_5 ) є продавцем товару, а вказаний автомобіль вивезено з території Євросоюзу як зовнішньоекономічний товар, а не як гуманітарна допомога.
Водій ОСОБА_3 від надання письмових пояснень відмовився.
Пунктом 3 Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану» (далі Порядок) визначено, що особа набуває статусу отримувача з моменту автоматичної реєстрації в Єдиному реєстрі, яка здійснюється шляхом присвоєння отримувачу номера отримувача гуманітарної допомоги в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
Відповідно до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, Благодійній організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) присвоєно номер ЄР2154, дата включення до реєстру 02.12.2023.
Відповідно до пункту 4 Порядку, перед початком декларування товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, отримувач вносить інформацію про такі товари до автоматизованої системи шляхом заповнення електронних форм в електронному кабінеті та/або завантаження в нього документів у порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему.
За результатами внесення в автоматизовану систему інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, такому переліку товарів автоматично присвоюється унікальний код гуманітарної допомоги.
Внесення інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, до автоматизованої системи та присвоєння унікального коду гуманітарної допомоги засвідчує факт визнання товарів, які зазначені в абзаці четвертому пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», гуманітарною допомогою.
Абзацом другим пункту 9 Порядку визначено, що з моменту прийняття митним органом декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.
Відповідно до частини 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частинами 6 та 8 статті 264 Митного кодексу України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
18.07.2025 Львівською митницею на адресу керівника Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) скеровано лист №20/20-01/14/18512 з метою встановлення факту очікування гуманітарної допомоги та обставин її переміщення. На лист митниці відповідь не надходила.
Листом Львівської митниці від 22.07.2025 №20/20-01/14/18842 викликався керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 , однак на виклик митниці останній не прибув та про причини неявки не повідомив.
Враховуючи викладене, на думку митного органу, керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 з метою ввезення на митну територію України зовнішньоекономічного товару: «автомобіль марки Volkswagen, модель Touran, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , 2003 року випуску», подав митному органу до митного контролю митну декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, що містить неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартості, а також характеру вантажу (під виглядом товару, який переміщується у митному режимі імпорт, заявлений як товар гуманітарної допомоги).
Таким чином, керівник Благодійної організації «Благодійний фонд «ЕДЕРА» (код ЄДРПОУ 44806522) ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартість, а також характеру вантажу.
Зазначені дії мають ознаки порушень митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України.
Вказані обставини свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 складу порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, оскільки ним вчинено дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митним органам як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості.
Відтак, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Апеляційний суд погоджується з висновком судді першої інстанції, що вина ОСОБА_1 підтверджена належними, допустимими та достовірними доказами, та ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять його винуватість у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, а саме останній вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товару його вартість, а також характеру вантажу.
Вказані висновки суду відповідають зібраним у справі доказам, яким судом надана належна оцінка, правильно визначена юридична природа правовідносин, що виникли, і закон, який їх регулює, а доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, обґрунтовано викладених в мотивувальній частині оскаржуваного рішення.
При цьому, посилання апелянта про незаконність та необґрунтованість оскаржуваної постанови зводяться до його незгоди з висновками суду, особистого тлумачення норм матеріального і процесуального права та не впливають на фактичні обставини справи, які встановлені судом відповідно до законодавства та на законність судового рішення.
Враховуючи наведене, суд першої інстанції в межах наданих йому матеріалів справи про адміністративне правопорушення провів судовий розгляд, дослідив надані йому докази, з'ясував обставини, що підлягали з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, ухвалив законну та обґрунтовану постанову про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Тому підстав для скасування постанови судді Галицького районного суду м. Львова від 02 грудня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України суд апеляційної інстанції не вбачає.
Суд апеляційної інстанції враховує положення практики Європейського Суду з прав людини про те, що право на обґрунтоване рішення не вимагає детальної відповіді судового рішення на всі доводи висловлені сторонами. Крім того, воно дозволяє вищим судам просто підтверджувати мотиви, надані нижчими судами, не повторюючи їх (справа «Гірвісаарі проти Фінляндії», п.32).
Істотних порушень законодавства, що тягнуть зміну чи скасування постанови судді першої інстанції, при розгляді апеляційної скарги не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя місцевого суду врахував характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника та застосував таке згідно з вимогами ст. 33 КУпАП у межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення нових правопорушень.
За таких обставин, апеляційний суд визнає подану апеляційну скаргу необґрунтованою, та не вбачає підстав для скасування постанови судді Галицького районного суду м. Львова від 02 грудня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та закриття провадження у даній справі.
Враховуючи вищенаведене, оскаржувана постанова судді є законною та обґрунтованою, й підстав для її зміни чи скасування не вбачається.
Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд, -
постановив:
апеляційну скаргу захисника особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 адвоката Рущака Володимира Михайловича залишити без задоволення, а постанову судді Галицького районного суду м. Львова від 02 грудня 2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України - без змін.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Я. Гончарук