Іменем України
03 лютого 2026 рокум. ДніпроСправа № 360/2161/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України, військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу про призначення та зарахування до списків особового складу військової частини,
07.11.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України, в якому позивач просить:
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо включення ОСОБА_1 до складу військової команди, як військовозобов'язаного, який придатний до військової служби за станом здоров'я та не має права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації;
- визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини в особі Міністерства оборони України про призначення та зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу військової частини.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є діючим лікарем - інтерном та працює в КНП «Дубенська міська лікарня» на посаді лікаря-інтерна зі спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та перебував на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки постійно проживав як внутрішньо-переміщена особа за адресою: АДРЕСА_1 . 07 жовтня 2025 року позивача було взято на облік до ІНФОРМАЦІЯ_1 , знято цього ж дня у зв'язку із мобілізацією до Збройних Сил України.
23.06.2018 позивач закінчив Комунальний заклад «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8 Лисичанської міської ради Луганської області» та здобув атестат про повну загальну середню освіту серії НОМЕР_2 .
30.08.2019 позивач вступив до Одеського національного медичного університету на денну форму освіти за спеціальністю 222 Медицина, звідки 25.09.2019 року був переведений до іншого закладу вищої освіти - Державного закладу «Луганський державний медичний університет». Здобув диплом магістра 28.06.2024, закінчивши Державний заклад «Луганський державний медичний університет», про що було видано диплом про освіту серії НОМЕР_3 (реєстраційний номер додатка - 1135322).
Після завершення навчання позивача було зараховано на посаду лікаря-інтерна за спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія» для проходження інтернатури за спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія» в КНП «Пологовий будинок» Дубенської міської ради і Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького згідно з календарним планом терміном на 3 роки з 01 серпня 2024 року до 31 липня 2027 року включно відповідно до наказу №85-к від 01 липня 2024 року, виданого директором Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної державної адміністрації.
З 1 жовтня 2025 року на підставі наказу № 449-ос від 29.09.2025 позивача було переведено з КНП «Пологовий будинок» ДМР до КНП «Дубенська міська лікарня», що підтверджується довідкою №1348/01-17 від 14.10.2025. На даний момент позивач числиться на посаді лікаря-інтерна на 1.0 посади.
07 жовтня, перебуваючи на вокзалі міста Львова, до позивача підійшли представники ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою перевірки документів, зокрема, військово-облікових даних. Позивачем було пред'явлено документи, що посвідчують особу, військово-обліковий документ у паперовій формі та документи про проходження інтернатури.
Після перевірки документів, без законних на те підстав позивача було доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 нібито з метою уточнення даних та проходження військово-лікарської комісії.
Прибувши до ТЦК та СП, позивач пред'являв документи, котрі посвідчували факт перебування на посаді лікаря-інтерна, проте відповідачем не було взято цього до уваги та направлено на огляд військово-лікарською комісією.
Позивач не мав порушень правил військового обліку та після переїзду став на облік за новим місцем проживання, як призовник, до ІНФОРМАЦІЯ_3 та відвідував ТЦК для уточнення даних.
З витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, сформованого у додатку «Резерв+» від 08 жовтня 2025 року вбачається, що дані було уточнено вчасно (16.06.2024), що за постановою ВЛК від 07.10.2025 позивача було визнано придатним до військової служби та він перебуває на обліку, як військовозобов'язаний у ІНФОРМАЦІЯ_4 за ВОС 879962 - Молодших спеціалістів з медичною освітою, Фельдшер. При цьому у витязі не міститься жодної інформації про порушення правил військового обліку (розшук), як і немає відомостей про відстрочку, як лікарю-інтерну.
З витягу, сформованого в додатку «Резерв+» наступного дня, 09 жовтня 2025 року вже вбачається, що позивача було знято з військового обліку військовозобов'язаних як військовослужбовця.
Таким чином, відповідачем без законних підстав було затримано позивача та доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_1 , поставлено на облік військовозобов'язаних, проведено медичний огляд із суттєвими процедурними порушеннями та порядком ознайомлення із результатами огляду, вилучено паперовий військово-обліковий документ та видано військовий квиток серії НОМЕР_4 від 07.10.2025 із помилками. У зв'язку із сукупністю неправомірних дій відповідача щодо позивача було прийнято рішення про мобілізацію, оформлене відповідним наказом, копії якого позивачу надано не було.
З вищевикладеного, на думку позивача, слідує, що його було протиправно включено до складу військової команди, оскільки він мав право на відстрочку, передбаченого пунктом 1 частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 12.11.2025 відкрито провадження в справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_5 та Міністерство оборони України протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду докази.
01.12.2025 від ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому, зокрема, зазначено таке.
07.10.2025 група оповіщення у складі представників ІНФОРМАЦІЯ_6 і поліції, перебуваючи на території залізничного вокзалу м. Львова, перевірила військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Позивач на вимогу представників групи оповіщення пред'явив паспорт громадянина України та посвідчення про приписку до призовної дільниці.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» взяттю на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України на військовий облік військовозобов'язаних, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
Таким чином, 03.10.2025 позивач був знятий з військового обліку призовників та взятий на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_8 в зв'язку з досягненням 25 річного віку, що підтверджується обліковою карткою з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Так як на момент проведення перевірки представниками ІНФОРМАЦІЯ_6 документів позивача 07.10.2025 категорія, виявлена в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військовозобов'язаний, не співпадала із категорією зазначеною у паперовому військово-обліковому документі - призовник, то йому було запропоновано прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів, на що він погодився.
Отже, аргументи позивача про те, що він був затриманий та примусово доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_6 , не відповідають дійсності та не підтверджені будь-якими доказами.
Позивач 07.10.2025 був направлений для проходження медичного огляду військово-лікарською комісією з метою визначення придатності до військової служби. Згідно довідки ВЛК №2025-1007-1742-3170-7 від 07.10.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , визнаний придатним до військової служби. З постановою ВЛК позивач був ознайомлений 07.10.2025, про що свідчить його особистий підпис.
Направлення та проходження медичного огляду ВЛК позивачем відбувалось із дотриманням вимог чинного законодавства, про що свідчать довідка ВЛК, картка обстеження та медичного огляду (форма 13).
Позивач 07.10.2025 взятий на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_6 , відомості про взяття його на військовий облік внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів перед його направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
В подальшому начальником ІНФОРМАЦІЯ_6 видано наказ № 259 від 08.10.2025 про призов ОСОБА_1 в день відправлення військової команди до військової частини.
В ІНФОРМАЦІЯ_6 на позивача було оформлено військово-обліковий документ - військовий квиток серія НОМЕР_4 від 07.10.2025, облікова картка, довідка ВЛК №2025-1007-1742-3170-7 від 07.10.2025. Також на його ім'я видана повістка щодо призову на військову службу під час мобілізації від 07.10.2025, від отримання якої він відмовився, що підтверджується відповідним актом.
07.10.2025 в ІНФОРМАЦІЯ_6 сформований поіменний список, до якого включений позивач, про відправку у складі команди НОМЕР_1 . Згідно даного поіменного списку визначений старший команди, який супроводжував призваних осіб до військової частини. 08.10.2025 позивач прийнятий до складу в/ч НОМЕР_1 , про що свідчить підпис відповідальної особи.
Щодо доводів позивача про наявність у нього відстрочки відповідач зазначає таке.
На час призову позивача в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів була відсутня діюча відстрочка згідно п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також інші відомості, що свідчили б про наявність у позивача права на відстрочку. Також ним не надано підтверджуючих документів, які б підтверджували зарахування його на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.
Крім цього, позивачем не подавалася заява за формою згідно з додатком 4 до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Таким чином, дії ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо призову та включення позивача до складу військової команди під час мобілізації відповідають вимогам законодавства.
Також від Міністерства оборони України до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач вважає позовні вимоги безпідставними та такими, що не належать до задоволення. Міноборони здійснює політичне та адміністративне керівництво ЗСУ, а Генеральний штаб ЗСУ - безпосереднє військове управління. Позивач до структури Міноборони не зараховувався. Військові частини не є структурними підрозділами Міноборони. Вони підпорядковуються Генеральному штабу Збройних Сил України, який є частиною системи військового управління, а не безпосередньо адміністративної структури Міноборони. Таким чином, Міністерство оборони України у даній справі не є належним відповідачем.
Ухвалою суду від 08.12.2025 залучено до участі у справі як другого відповідача військову частину НОМЕР_1 .
Військова частина НОМЕР_1 правом подачі відзиву на позовну заяву не скористалася.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов такого.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , згідно з наказом Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної державної адміністрації від 01.07.2024 № 85-к був зарахований в КНП «Пологовий будинок» Дубенської міської ради на посаду лікаря-інтерна за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія», направлений для проходження інтернатури за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» в КНП «Пологовий будинок» Дубенської міської ради і Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького згідно з календарним планом терміном на 3 роки з 01 серпня 2024 року по 31 липня 2027 року включно.
Згідно з довідкою ДНП «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького» від 07.10.2025 № 18/636 ОСОБА_1 дійсно проходить програму підготовки в інтернатурі в ЛНП «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького» денної форми з 01.08.2024 відповідно до наказу Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної державної адміністрації від 01.07.2024 № 85-к по теперішній час.
Відповідно до довідки КНП «Дубенська міська лікарня» від 14.10.2025 № 1348/01-17 ОСОБА_1 дійсно працює на 1,0 посади лікаря-інтерна зі спеціальності «Анестезіологія та інтенсивна терапія» в порядку переведення з КНП «Пологовий будинок» ДМР з 01 жовтня 2025 року (наказ № 419-ос від 29.09.2025) по теперішній час.
Згідно з військово-обліковим документом, сформованим 08.10.2025 у застосунку “Резерв+», позивач перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_6 , придатний, постанова ВЛК 07.10.2025.
Згідно з військово-обліковим документом, сформованим 09.10.2025 у застосунку “Резерв+», позивач знятий з військового обліку як військовослужбовець.
Відповідно до військового квитка ОСОБА_1 від 07.10.2025 серії НОМЕР_4 призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_9 зарахований в запас 04.10.2025. 07.10.2025 медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_10 визнаний придатним до військової служби.
Згідно з витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 08.10.2025 № 287: «38. солдата ОСОБА_1 , призвати на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України “Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 №65/2022, призначити на посаду СОЛДАТА РЕЗЕРВУ 23 ЗАПАСНОЇ РОТИ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ НОМЕР_1 , за штатом воєнного часу, ВОС - 143803Д, та присвоїти військові звання відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
З 08 жовтня 2025 року зарахувати до списків особового складу, на всі види забезпечення, на котлове в частині - з вечері 08 жовтня 2025 року, та вважати таким, що 08 жовтня 2025 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою. Встановити оклад за посадою 2470 гривень на місяць».
Позивач не погоджується з діями відповідача щодо включення його до складу військової команди, як військовозобов'язаного, а також з наказом командира військової частини в особі Міністерства оборони України про призначення та зарахування його до списків особового складу військової частини, оскільки він має право на відстрочку від військової служби як лікар-інтерн.
Вирішуючи спір по суті, суд керується таким.
Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 (далі - Закон № 2232-XII) (тут і далі в редакції на дату виникнення спірних правовідносин) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. (частина третя статті 1 Закону № 2232-XII).
Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (частина п'ята статті 1 Закону № 2232-XII).
Згідно з частиною шостою статті 2 Закону № 2232-XII одним із видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
За приписами статті 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 № 1932-XII (тут і далі в редакції на дату виникнення спірних правовідносин) особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022, введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та на цей час триває.
Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» № 69/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України № 2105-ІХ від 03.03.2022, постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.
Відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (далі - Закон № 3543-ХІІ) громадяни зобов'язані, серед іншого:
з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;
проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів Служби зовнішньої розвідки України - відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов'язаних Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту) (абз. 1 частини п'ятої статті 22 Закону № 3543-ХІІ).
Аналіз наведених положень законодавства свідчить, що громадяни проходять військову службу у Збройних Силах України в добровільному порядку або за призовом.
Статтею 23 Закону № 3543-ХІІ передбачені підстави відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Так, згідно з пунктом 1 частини третьої статті 23 Закону № 3543-ХІІ призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають, зокрема, здобувачі професійної, фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.
Відповідно до частини сьомої статті 23 Закону № 3543-ХІІ перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, який, зокрема, визначає процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення (далі - Порядок № 560).
Відповідно до пункту 56 Порядку № 560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно з пунктом 57 Порядку № 560 для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Згідно з пунктом 58 Порядку № 560, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації відповідним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (Центральним управлінням або регіональним органом СБУ чи відповідним підрозділом розвідувального органу) не пізніше ніж протягом одного робочого дня з дня її отримання.
Пунктом 59 Порядку № 560 передбачено, що за наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично у разі створення запиту на її оформлення військовозобов'язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно з положеннями пункту 60 Порядку № 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Отже, для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації позивач мав звернутися до відповідного ТЦК та СП із заявою та документами, що підтверджують право на відстрочку.
Вищенаведене також узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, що викладена у постанові від 11.04.2024 по справі № 520/7954/22, де зазначено, що право на відстрочку від призову на військову службу повинно бути реалізоване військовозобов'язаним шляхом вчинення ним активних дій та оформлення його у відповідний спосіб уповноваженим органом, зокрема, районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. При цьому реалізація такого права може бути здійснена лише до моменту набуття ним статусу військовослужбовця.
Позивач не надав до суду доказів на підтвердження того, що він звертався до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, та що йому було надано відстрочку від призову на військову служу у встановлений законодавством спосіб.
Наявність у позивача права на відстрочку не є безумовним свідченням того, що таке право ним було реалізовано та що він не підлягає призову під час мобілізації.
Відповідно до пункту 81 Порядку № 560 призов громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період оформляється наказом керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, командира військової частини, керівника розвідувального органу або визначеного ним керівника відповідного підрозділу, Голови СБУ, його заступників чи керівника підрозділу, органу, закладу, установи СБУ.
З огляду на встановлені обставини суд доходить висновку, що позивача правомірно включено до складу військової команди, як військовозобов'язаного, який придатний до військової служби за станом здоров'я та не має права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, а також видано наказ командира військової частини про зарахування позивача до списків особового складу військової частини.
Посилання позивача на те, що його протиправно було затримано і доставлено до ТЦК та СП не підтверджуються належними та допустимими доказами, як то звернення до поліції тощо.
За таких обставин суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог.
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позову судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 9, 72, 77, 90, 94, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), Міністерства оборони України (місцезнаходження: 03168, м. Київ, пр. Повітряних Сил, буд. 6, код ЄДРПОУ 00034022), військової частини НОМЕР_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу про призначення та зарахування до списків особового складу військової частини відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.О. Свергун