Категорія №6.19
Іменем України
02 грудня 2010 року Справа № 2а-8414/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Лейбенко О.Д.,
в присутності сторін: від прокурора - не з'явився;
від позивача - Цілінченко Є.О.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Прокурора Жовтневого району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави по постанові від 10.11.2009 року № 588-ЛУ, -
08 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Жовтневого району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави по постанові від 10.11.2009 року № 588-ЛУ.
У позовній заяві зазначено, що Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР 03.09.2009 року було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 212-ЛУ, з терміном усунення порушень до 24.09.2009 року. Інформація щодо виконання розпорядження до Луганського територіального управління ДКЦПФР від Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» не надходило. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження, надано не було. У зв'язку з цим 10.11.09 року т.в.о. начальника ЛТУ ДКЦПФР у відношенні Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» була винесена постанова № 588-ЛУ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85 000,00 грн. На підставі цього позивач просив стягнути з Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» суму штрафної санкції у розмірі 85 000, 00 грн. в дохід Державного бюджету України - р/р 31111106700259 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046604, код бюджетної класифікації 21081100.
Представник позивача позов підтримав у повному обсязі.
Прокурор та відповідач у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджено поштовим повідомленням. Причини неявки прокурора до суду не відомі.
Від відповідача надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю. Крім того, ПАТ «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» просило надати розстрочку при виплаті суми штрафної санкції в термін на 12 місяців. В обґрунтування заяви відповідач посилався на те, що з 2006 року підприємство не здійснювало фінансово-господарської діяльності, що спричинило накопичення боргів по заробітній платі та платежам до бюджету. Однак, у січні 2010 року акції держави у статутному фонді підприємства були приватизовані, виробництво було налагоджено, а заборгованість, що утворилася - частково погашена. Відтак, підприємство на теперішній час знаходиться у важкому фінансовому стані та не в змозі відразу погасити заборгованість, що і зумовило звернення із заявою про розстрочення виплати суми штрафної санкції.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Публічне акціонерне товариство «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» в термін до 25.07.2009 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІІ квартал 2009 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та не подало її до Комісії, що передбачено ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 гл. 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державного комісії цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591.
Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР 03.09.2009 року було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 212-ЛУ, з терміном усунення порушень до 24.09.2009 року.
Відповідачем інформація щодо виконання розпорядження до Луганського територіального управління ДКЦПФР не надсилалася.
Обставина, що обтяжує відповідальність ВАТ «Попаснянська швейна фабрика «Елгант» є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення, саме 07.10.209 року вже було винесено постанову № 554-ЛУ про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі цього начальником Луганського територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку була винесена постанова № 588-ЛУ від 10.11.09 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів про застосування санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 85 000 грн.
Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 10, ст.8 та ст. 9 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства. Уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень.
Згідно п. 1 глави 3 розділу 4 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.
Згідно п. 3 глави 3 розділу 4 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року емітенти зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Судом встановлено, що відповідач, який відноситься до вказаних осіб, цей обов'язок не виконав, що було встановлено під час перевірки, внаслідок чого позивачем було складено акт № 588-ЛУ від 29.10.2009 про порушення відповідачем вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», повторне не розкриття квартальної інформації до 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її подання до Комісії .
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, але позивач своє право не використав, а тому штрафні санкції підлягають стягненню.
Судом встановлено, що постановою позивача 588-ЛУ від 10.11.2009 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів на відповідача було накладено штраф у сумі 85 000 грн. (5000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), який відповідач повинен був сплатити протягом 15 днів з дня отримання постанови, дана постанова була направлена відповідачеві 10.11.2009 р., але до теперішнього часу сума штрафу не сплачена. Постанова не оскаржена та не скасована у встановленому законом порядку, і на теперішній час є чинною.
Згідно ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строк і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання рішення.
Враховуючи матеріальні інтереси сторін, фінансовий стан відповідача відповідно до ст. 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що заява відповідача - Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про розстрочення виконання виплати суми штрафної санкції в термін на 12 місяців підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач - прокурор Жовтневого району міста Луганська, звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України „ Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов Прокурора Жовтневого району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави по постанові від 10.11.2009 року № 588-ЛУ задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» (код за ЄДРПОУ: 00308755, юридична адреса: вул. Комісарська, 2, м. Попасна, Луганська обл.) суму штрафної санкції у розмірі 85 000, 00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України - р/р 31111106700259 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046604, код бюджетної класифікації 21081100.
Розстрочити виконання постанови суду по справі № 2а-8414/10/1270 за адміністративним позовом Прокурора Жовтневого району міста Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Попаснянська швейна фабрика «Елегант» про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави по постанові від 10.11.2009 року № 588-ЛУ строком на 12 місяців, починаючи з 01.01.2011 року.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 07 грудня 2010 року.
СуддяЛ.С. Качуріна