Категорія №6.6.4
Іменем України
02 грудня 2010 року Справа № 2а-8680/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача Бородіної Г.О.
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі до Комунального підприємства "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкової заборгованості ,-
16 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкової заборгованості у розмірі 11 143,38 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач Комунальне підприємство "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради зареєстровано у якості юридичної особи Слов'яносербською районною державною адміністрацією 29.04.1996, реєстраційний номер 1375 105 0001 000279.
Підприємство знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Слов'яносербському районі з 13.05.1996.
Станом на 01.10.2010 підприємство допустило податкову заборгованість у розмірі 11 143,38 грн., яка складається з податку на прибуток у розмірі 6840,00 грн., який виник на підставі наданих відповідачем податкових декларацій, та збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 4303,38 грн., який підтверджується розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища.
У зв'язку з несплатою боргу позивач звернувся з позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав заяву, у якій позов визнав повністю, просив розглянути справу без його участі.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Комунальне підприємство "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради зареєстровано у якості юридичної особи Слов'яносербською районною державною адміністрацією 29.04.1996, реєстраційний номер 1375 105 0001 000279 (а.с. 4).
Підприємство знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Слов'яносербському районі з 13.05.1996, що підтверджується довідкою №248 від 08.07.2004 (а.с. 7).
Станом на 01.10.2010 підприємство допустило податкову заборгованість у розмірі 11 143,38 грн., з яких:
- податок на прибуток складає 6840,00 грн., що підтверджується податковими деклараціями №8952 від 07.08.2010, №5268 від 11.05.2010 (а.с. 12-13);
- збір за забруднення навколишнього середовища у розмірі 4303,38 грн., який підтверджується розрахунком збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с. 14).
Згідно акту звірення між ДПІ в Слов'яносербському районі та КП "Слав"яносербське будинкоуправління", підписаного уповноваженими особами сторін та скріплених печатками, загальна сума податкового боргу складає 11 143,38 грн.
Відповідачу були вручені перша податкова вимога про стягнення боргу за №1/182 від 28.01.2002 (а.с. 10) та друга податкова вимога №2/281 від 05.03.2002 (а.с.11).
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За змістом п.1.3. ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 податковий борг (недоїмка)- це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно ч. 2 п. 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю, податкові декларації подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно пп. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 вказаного Закону для подання податкової декларації.
У п. п. 5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.6.2.1 ст.6 Закону №2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає платнику податків податкові вимоги.
Як встановлено в судовому засіданні, податковий борг у розмірі 11 143,38 грн. є узгодженим та відповідачем до теперішнього часу не сплачений. Крім того, відповідач визнав позов у повному обсязі, про що виклав у письмовому зверненні до суду.
Частинами 1, 2 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд вважає, що підстави для неприйняття визнання позову відсутні, позовні вимоги позивачем доведені, тому позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі до Комунального підприємства "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкової заборгованості у розмірі 11 143,38 грн. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.19,67 Конституції України, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування”, п.1.3. ст.1, п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3, п.п. п.5.1, п.5.3 ст.5, п.6.2.1 ст.6, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181, суд -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі до Комунального підприємства "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкової заборгованості у розмірі 11 143,38 грн., яка виникла станом на 01.10.2010, задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Слав"яносербське будинкоуправління" Слов"яносербської селищної ради в доход Державного бюджету України суму податкового боргу по податку на прибуток у розмірі 6840,00 грн. (на р/р 33216806700300, код казначейства 24046691, одержувач УДК в Слов"яносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області) та збір за забруднення навколишнього середовища у розмірі 4303,38 грн. (на р/р 33113329700300, код казначейства 24046691, одержувач УДК в Слов"яносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 07 грудня 2010 року.
СуддяВ.В. Матвєєва