03 лютого 2026 року м. Харків Справа № 905/972/25
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Слободін М.М., суддя Шутенко І.А.,
без участі представників сторін,
розглянувши у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області (вх.№2657Д) на рішення Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 (повне судове рішення складено 26.11.2025, суддя Ю.О. Паляниця) у справі №905/972/25
за позовом Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області, Донецька область, м. Покровськ,
до Громадської організації "Спортивний клуб "Нітен", Донецька область, м. Покровськ,
за участю третьої особи 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, Донецька область, м. Покровськ,
за участю третьої особи 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Покровської міської ради Донецької області, Донецька область, м. Покровськ,
про стягнення 58 459, 83грн
Житлово-комунальний відділ Покровської міської ради Донецької області звернувся до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Громадської організації "Спортивний клуб "Нітен" про стягнення заборгованості за оренду нерухомого майна, яка виникла за договором №110-1 від 10.06.2020, у розмірі 58 459, 83грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскільки відповідач встановлений договором №110-1 від 10.06.2020 обов'язок щодо оплати орендних платежів у визначений договором строк та у повному обсязі не виконав, Житлово-комунальним відділом Покровської міської ради Донецької області заявлено до стягнення 58 459, 83грн заборгованості по орендній платі.
Рішенням Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 позовні вимоги залишені без задоволення з тих підстав, що позивач правомірно здійснив нарахування орендної плати у січні 2022 року, жовтні-грудні 2022 року, січні-грудні 2023 року. Відповідно до розрахунку Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області, за ці періоди відповідач мав сплатити 115 138, 54грн. Водночас, як свідчить той же розрахунок, відповідач перерахував на користь позивача орендних платежів на суму 115 924, 40 грн, внаслідок чого у орендаря наявна переплата у розмірі 785, 86грн.
Не погодившись з рішенням місцевого господарського суду, позивач звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 скасувати і ухвалити нове рішення про задоволення позову. Судові витрати просить стягнути з відповідача.
Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції неправильно застосував постанову КМУ №634, розширивши коло пільгових територій всупереч її змісту.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.12.2025, для розгляду справи №905/972/25 визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Гребенюк Н.В., судді Слободін М.М., Шутенко І.А.
Колегія суддів апеляційного господарського суду зазначає, що у даному випадку апелянтом було подано апеляційну скаргу на рішення господарського суду у справі з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за таких підстав, відповідно до частини 10 статті 270 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга розглядається без повідомлення учасників справи.
Крім того, дана справа не відноситься до категорії справ, зазначених у частині 4 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, що не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного провадження.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 12.12.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області на рішення Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 у справі №905/972/25. Постановлено розпочати розгляд справи з 29.12.2025 без повідомлення учасників справи.
Копії ухвали апеляційного господарського суду про відкриття апеляційного провадження вручені позивачу та третім особам у справі у підсистемі "Електронний суд", користувачами якої вони є.
У зв'язку із тим, що відповідач не зареєстрований у підсистемі "Електронний суд", а його місцезнаходженням є місто Покровськ, Східним апеляційним господарським судом опубліковано повідомлення у справі №905/972/25 про розгляд справи апеляційним господарським судом на сайті "Судова влада України".
Відповідно до частини 4 статті 122 Господарського процесуального кодексу України, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Отже, відповідач вважається належним чином повідомленим про розгляд справи №905/972/25 апеляційним господарським судом.
23.12.2025 від Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області надійшов відзив на апеляційну скаргу, повідомляє, що підтримує апеляційну скаргу.
Заяв і клопотань від учасників справи не надійшло.
Відповідно до частини 2 статті 270 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справ у суді апеляційної інстанції починається з відкриття першого судового засідання або через п'ятнадцять днів з дня відкриття апеляційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи.
У силу статті 273 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції розглядається протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, які суд визнає достатніми для розгляду апеляційної скарги у спрощеному провадженні, викладені в апеляційній скарзі доводи апелянта, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також повноту встановлення обставин справи та відповідність їх наданим доказам, відповідно до статті 269 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з такого.
Як встановлено місцевим господарським судом, 10.06.2020 між Житлово-комунальним відділом Покровської міської ради Донецької області (орендодавець) та Громадською організацією "Спортивний клуб "Нітен" (орендар) був укладений договір №110-1 оренди нежитлового вбудованого приміщення, відповідно до пунктів 1.1, 1.2, 1.4 якого, орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нежитлове вбудоване приміщення, загальною площею 117, 2кв.м, що розташоване за адресою: Донецька область, м. Покровськ, м-н Шахтарський, 26а (перший поверх), об'єкт оренди відноситься до комунальної власності територіальної громади м. Покровська Донецької області і знаходиться на балансі Комунального підприємства "Покровський центр єдиного замовника Донецької області". Приміщення передається в оренду з метою розміщення спортивного клубу.
За змістом пунктів 2.1, 2.3 вказаного договору, орендар вступає у строкове платне користування майном з дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна. Передача майна в оренду не тягне за собою виникнення в орендаря права власності на це майно. У разі припинення цього договору майно повертається орендарем орендодавцю.
Пунктами 3.1, 3.2, 3.3 укладеного сторонами правочину передбачено, що орендна плата визначається згідно Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади, затвердженою рішенням Красноармійської міської ради від 27.06.2023 №6/19-5. Орендар зобов'язується щомісяця оплачувати орендодавцеві за використання приміщення на протязі встановленого строку в даному договорі орендну плату. Сума місячної орендної плати складає суму у розмірі 4 955, 53грн без ПДВ. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Сплата орендної плати здійснюється шляхом перерахування орендарем суми, яка підлягає оплаті, згідно наданого орендодавцем рахунку та акту наданих послуг на поточний рахунок орендодавця до 25 числа кожного місяця.
Пунктом 7.1 договору №110-1 від 10.06.2020 погоджено, що він набуває чинності з моменту підписання його сторонами і діє до 01.06.2025 та згідно з частиною 3 статті 631 Цивільного кодексу України сторони домовились, що всі умови цього договору розповсюджують свою дію на відносини, які виникли між сторонами з 01.06.2020.
Відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4.1 договору №110-1 від 10.06.2020, орендодавець зобов'язаний передати орендарю майно у відповідності з розділом 1 даного договору по акту приймання-передачі.
Як свідчать матеріали справи, передача об'єкту оренди в користування відповідачу відбулась 10.06.2020 за актом прийому-передачі.
На підставі рішення №8/1-4 від 17.12.2020 Покровської міської ради Донецької області було створено Департамент фінансово-економічної політики та управління активами Покровської міської ради Донецької області, на яке покладено обов'язок здійснювати повноваження орендодавця відносно цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого індивідуально визначеного майна (у тому числі нежитлових приміщень, будівель, споруд), що є міською комунальною власністю.
04.01.2021 Департаментом фінансово-економічної політики та управління активами Покровської міської ради Донецької області і Громадською організацією "Спортивний клуб "Нітен" була підписана додаткова угода до договору №110-1 від 10.06.2020, згідно з якою сторони дійшли згоди замінити у вказаному договорі сторону орендодавця на Департамент фінансово-економічної політики та управління активами Покровської міської ради Донецької області, а також викласти реквізити орендодавця у новій редакції.
Однак, у подальшому, розпорядженням №68рг від 18.01.2023 Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області обов'язки щодо розпорядження об'єктами права комунальної власності з 01.03.2023 покладено на Житлово-комунальний відділ Покровської міської ради Донецької області.
З огляду на наведене, саме вказаний відділ звернувся до суду з даним позовом.
За змістом позовної заяви, 02.03.2022 Покровською міською радою Донецької області було прийнято рішення №8/26-3 від 02.03.2022 "Про підтримку мешканців Покровської міської територіальної громади на період дії воєнного стану в Україні", згідно з яким звільнено платників орендної плати за користування нерухомим майном, що перебуває в комунальній власності.
Проте, 11.10.2022 начальником Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області було видано розпорядження №34рг, відповідно до якого вирішено поновити з 01.10.2022 платникам орендної плати таку плату за користування нерухомим майном, що перебуває в комунальній власності, а також визнано таким, що втратило силу рішення №8/26-3 від 02.03.2022 Покровської міської ради Донецької області.
Виходячи зі змісту наданого до матеріалів справи розрахунку, позивач здійснював нарахування орендної плати у січні 2022 року та за період з жовтня 2022 року по серпень 2024 року. З огляду на рішення №8/26-3 від 02.03.2022 Покровської міської ради Донецької області в період з лютого 2022 року по вересень 2022 року орендна плата не нараховувалась.
Як вказує позивач, оскільки відповідач встановлений договором №110-1 від 10.06.2020 обов'язок щодо оплати орендних платежів у визначений договором строк та у повному обсязі не виконав, Житлово-комунальним відділом Покровської міської ради Донецької області заявлено до стягнення 58 459, 83грн заборгованості по орендній платі.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд апеляційної інстанції виходить з такого.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За змістом статті 509 вказаного Кодексу, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини 1 статті 759 та частини статті 762 зазначеного Кодексу, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. За найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634 "Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану" установлено, що:
на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31 грудня 2022 року, за договорами оренди державного і комунального майна, чинними станом на 24 лютого 2022 року або укладеними після цієї дати за результатами аукціонів, що відбулися 24 лютого 2022 року або раніше, звільняються від орендної плати орендарі державного і комунального майна:
фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану;
які використовують майно, розташоване в адміністративно-територіальних одиницях, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану (Донецька область; Запорізька область в межах Бердянського, Василівського, Мелітопольського, Пологівського районів; Луганська область; Миколаївська область в межах Баштанського, Вознесенського районів (крім селищ міського типу Доманівка, Братське, м. Южноукраїнська), Миколаївського району (крім м. Миколаєва); Харківська область в межах Богодухівського району (крім мм. Валків, Богодухова, смт Краснокутськ), Ізюмського району, Куп'янського і Харківського районів (крім м. Мерефи, смт Нова Водолага, м. Харкова), Чугуївського району (крім м. Змієва); Херсонська область; Автономна Республіка Крим; м. Севастополь) (далі - визначені території);
звільнення або перерахунок орендної плати відповідно до цього пункту здійснюється без окремого рішення орендодавця.
Отже, згідно із наведеною нормою, обов'язковою умовою для звільнення орендарів від орендної плати за користування державним і комунальним майном є його розташування в адміністративно-територіальних одиницях, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану.
При цьому, текстуальний вираз норми на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31 грудня 2022 року, означає встановлення присічного строку її дії саме до 31.12.2022 незалежно від інших наведених раніше подій або дій (припинення чи скасування воєнного стану).
Про те, що починаючи з 01.01.2023 орендарям, визначеним підпунктом 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634, орендна плата нараховується у розмірі 100 % без урахування знижки, також роз'яснено у листі Міністерства економіки України від 14.03.2023 № 3211-07/11185-09.
Тобто, підпунктом 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634 встановлено норму про звільнення від орендної плати, яка діє: 1) за колом осіб для орендарів державного та комунального майна; 2) у просторі на території адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану; 3) у часі з присічним строком (межею існування суб'єктивного права) до 31.12.2022.
Апелянт посилається на те, що місто Покровськ не було включено до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 01.04.2022 №1307/5.
Колегія суддів апеляційного господарського суду зазначає, що на момент прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №634 від 27.05.2022 діяв наказ Міністерства юстиції України від 01.04.2022 №1307/5 "Про затвердження Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану", згідно з яким, до переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, включено Донецьку область, в тому числі Покровський район (крім міст Добропілля, Красногорівка, Курахове, Новогродівка, Покровськ, Селидове).
Зазначений наказ прийнято на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану" №209 від 06.03.2022.
Наказ Міністерства юстиції України від 01.04.2022 №1307/5 "Про затвердження Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану" втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції України №5840/5 від 27.12.2022, який набрав чинності 13.01.2023.
Відповідно до пп. 1 п. 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №209 "Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану" (в редакції, чинній станом на січень 2023 року) установлено, що протягом дії воєнного стану припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в межах адміністративно-територіальних одиниць, що належать до територій, на яких ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих, інформація про які міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Надалі, на підставі постанови Кабінету Міністрів України №469 від 09.05.2023 пп. 1 п. 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №209 викладено в такій редакції "припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в межах адміністративно-територіальних одиниць, що належать до територій активних бойових дій (крім територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації".
Як вбачається з матеріалів справи, об'єкт оренди - нерухоме майно розташоване у м. Покровську Донецької області та відноситься до Покровської міської територіальної громади.
Відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022, Покровська міська територіальна громада з 24.02.2022 по 22.08.2024 була віднесена до територій можливих бойових дій, а з 23.08.2024 по теперішній час до територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
На підставі викладеного, беручи до уваги, що територія, на якій розташоване орендоване майно, з 24.02.2022 по 22.08.2024 була віднесена до територій можливих бойових дій, а з 23.08.2024 по теперішній час до територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, згідно з приписами постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №209, наказу Міністерства юстиції України від 01.04.2022 №1307/5, на такій території не припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, відповідно, судова колегія дійшла висновку, що на спірні правовідносини до 01.01.2024 дія пп. 1 пункту 1 Постанови №634 не розповсюджується.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2024 №512, яка набрала чинності 08.05.2024, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634 "Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану".
Зокрема, доповнено пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634 підпунктом 1-1, згідно із яким, орендарям державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - визначені території), не нараховується орендна плата за період з 1 числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку бойових дій або тимчасової окупації, по 1 число місяця, що настає через три місяці після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації, що визначаються відповідно до зазначеного переліку.
При цьому, пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 р. №634" від 07.05.2024 №512, установлено, що нарахування орендної плати орендарям, визначеним підпунктом 1-1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2022 року №634 "Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану", здійснюється з урахуванням змін, затверджених цією постановою, починаючи з 1 січня 2024 року. Надмірно сплачена зазначеними орендарями орендна плата підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів.
Відтак, судова колегія доходить висновку, що відповідач не був звільнений від сплати орендних платежів з 01.10.2022 до 01.01.2024; після 01.01.2024 нарахування позивачем орендної плати не відповідає положенням законодавства.
Доводи апелянта про зворотне базуються на вільному тлумаченні норм законодавства на свою користь.
При цьому, як вірно зазначено місцевим господарським судом, розпорядження №34рг від 11.10.2022 начальника Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області щодо поновлення з 01.10.2022 плати за користування нерухомим майном, що перебуває в комунальній власності, з 01.01.2024 року не підлягає застосуванню, оскільки наведені вище нормативні акти мають вищу юридичну силу.
Таким чином, місцевий господарський суд дійшов правильного висновку, що позивач правомірно здійснив нарахування орендної плати у січні 2022 року, жовтні-грудні 2022 року, січні-грудні 2023 року.
Відповідно до розрахунку Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області, за ці періоди відповідач мав сплатити 115 138, 54грн.
Водночас, як свідчить той же розрахунок, відповідач перерахував на користь позивача орендних платежів на суму 115 924, 40грн, внаслідок чого у орендаря наявна переплата у розмірі 785, 86грн.
Отже, суд першої інстанції вірно позов Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області до Громадської організації «Спортивний клуб "Нітен" залишив без задоволення.
З огляду на викладене, враховуючи, що місцевий господарський суд забезпечив дотримання вимог чинного законодавства щодо всебічного, повного та об'єктивного дослідження усіх фактичних обставин, що мають значення для справи, та дав належну правову оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області слід залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 у справі №905/972/25 - без змін.
Відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на апелянта.
Керуючись статтями 129, 256, 269-270, 273, п. 1 ч. 1 ст. 275, ст. 276, ст.ст. 282-284 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
Апеляційну скаргу Житлово-комунального відділу Покровської міської ради Донецької області залишити без задоволення.
Рішення Господарського суду Донецької області від 21.11.2025 у справі №905/972/25 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її ухвалення. Порядок і строки оскарження постанови передбачені статтями 286-289 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Н.В. Гребенюк
Суддя М.М. Слободін
Суддя І.А. Шутенко