ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"08" грудня 2010 р. cправа № 2a-3767/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Чуприни О.В.
за участю секретаря судового засідання Галімурки Т.Є.
представника позивача: Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області -не з'явився
відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 -не з'явилася
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 2 658,50 грн., -
27.10.2010 року Коломийська об'єднана державна податкова інспекція Івано-Франківської області (далі -позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 2 658,50 грн.
Заявлені позовні вимоги мотивовано тим, що при проведенні Коломийською об'єднаною державною податковою інспекцією Івано-Франківської області у вересні 2010 року перевірки дотримання порядку здійснення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій виявлено порушення відповідачем вимог Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг''та встановлено не відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, у господарській одиниці торгівлі, яка належить відповідачу. За наслідками встановленого порушення рішенням за № 0006022320/0 від 20.09.2010 року до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2 658,50 грн., які відповідачем не сплачені до бюджету.
В судовому засіданні представник позивача не з'явився, подав суду заяву, в якій вказав, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить справу розглядати без його участі.
Відповідач в судове засідання також не з'явилася, подала суду заяву про те, що позовні вимоги визнає частково, у зв'язку із тим, що дохід, який дає магазин, є недостатнім для погашення нарахованої санкції, просить справу розглядати без її участі та при постановленні судового рішення розстрочити сплату боргу по штрафних санкціях.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши і оцінивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів.
Судом встановлено, що на виконання плану перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у сфері готівкового обігу та на підставі направлення №182 від 07.09.2010 року, працівниками Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області здійснено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину, що належить відповідачу, розташований по вул. Шахтарська, 34а в с. Ковалівка Коломийського району Івано-Франківської області.
При здійсненні перевірки встановлено порушення вимог пункту 13 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'', а саме: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями з початку робочого дня на суму 531,70 грн. Дані порушення зафіксовані в акті перевірки за №907990 (2692/09/07/23/НОМЕР_1) від 13.09.2010 року, з яким відповідача було ознайомлено, зауважень до даного акту щодо встановлених податковим органом порушень не подала (а.с. 6-8).
На підставі акта перевірки за №907990 від 13.09.2010 року Коломийською об'єднаною державною податковою інспекцією Івано-Франківської області 20.09.2010 року прийнято рішення за №0006022320/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2 658,50 грн., яке відповідачем отримано 20.09.2010 року, про що свідчить її особистий підпис (а.с. 9).
Як вбачається з матеріалів справи, на момент розгляду справи відповідач не сплатив застосовані до нього штрафні (фінансові) санкції, що підтверджується довідкою про недоїмку відповідача станом на 11.10.2010 року, наявної у матеріалах справи (а.с. 10).
Закон України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до абзацу 4 статті 2 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''розрахункова операція -це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки -оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Згідно з наведеним в абзаці 15 статті 2 вказаного Закону визначенням, розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 2, 5 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. У разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках визначених законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення.
Крім цього, у відповідності до вимог пункту 13 статті 3 вказаного Закону суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка відповідає загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за невиконання суб'єктами господарювання пункту 13 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''передбачена статтею 22 Закону, згідно вимог якої за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Як вбачається з акта податкової перевірки невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідача складає 531,70 грн., відтак у відповідності до статті 22 вищезазначеного Закону, до відповідача застосовано фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 2 658,50 грн. Вказаний розмір санкції також підтверджується розрахунком до акта перевірки від 20.09.2010 року (а.с. 8).
Враховуючи, що відповідачем не дотримані вимоги пункту 13 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'', позивачем правомірно застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2 658,50 грн.
Приписами статті 25 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Судом встановлено, що відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження рішення податкового органу №0006022320/0 від 20.09.2010 року на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2 658,50 грн., сума штрафу не сплачена до бюджету, тому суд вважає дане рішення податкового органу чинним, а штрафні (фінансові) санкції такими, що підлягають стягненню в дохід бюджету.
Розглядаючи заяву відповідача про розстрочення сплату боргу по штрафних санкціях суд зазначає, що відповідачем до суду не подано будь-яких доказів, які б вказували на його неспроможність погашення заборгованості, стягнення якої є предметом даного судового розгляду. Крім того, у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні суди наділені правом відстрочувати і розстрочувати, змінювати чи встановлювати спосіб і порядок виконання судових рішень, які набрали законної сили у відповідності до вимог статті 254 вказаного Кодексу.
Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход бюджету штрафні санкції у розмірі -2 658 (дві тисячі шістсот п'ятдесят вісім) гривень 50 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.
Постанова в повному обсязі складена 13.12.2010 року.