Постанова від 08.12.2010 по справі 2а-4005/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" грудня 2010 р. cправа № 2a-4005/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Чуприни О.В.

за участю секретаря судового засідання Галімурки Т.Є.

представника позивача: Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області -Урядко Р.Я.

відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 -не з'явилася

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 051,20 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11.11.2010 року Долинська об'єднана державна податкова інспекція Івано-Франківської області (далі -позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 051,20 грн.

Заявлені позовні вимоги мотивовано тим, що при проведенні Долинською об'єднаною державною податковою інспекцією Івано-Франківської області у липні 2010 року перевірки дотримання порядку здійснення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій виявлено порушення відповідачем вимог Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг''та встановлено невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки і не відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, у господарській одиниці торгівлі, яка належить відповідачу. За наслідками встановленого порушення рішенням за №0001562330 від 12.07.2010 року до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1 901,24 грн., які відповідачем не сплачені до бюджету в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та пояснив, що із виявленими порушеннями податкового законодавства відповідач погодився про, що в акті перевірки міститься відповідний його запис, застосовані до нього санкції частково сплачені на час подання адміністративного позову і заборгованість по фінансових санкціях становить 1 051,20 грн.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив. Своїм правом на подання заперечення на адміністративний позов не скористався. Судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши і оцінивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів.

Судом встановлено, що на виконання плану перевірок суб'єктів підприємницької діяльності у сфері готівкового обігу та на підставі направлення №203 від 06.07.2010 року, працівниками Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області здійснено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину, що належить відповідачу, розташований по вул. Нова, 12 в с. Рахиня Долинського району Івано-Франківської області.

При здійсненні перевірки встановлено порушення вимог пунктів 2, 5, 13 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'', а саме: невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки, не видано розрахункову квитанцію встановленого зразка на загальну суму 22,00 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями з початку робочого дня на суму 312,24 грн. Дані порушення зафіксовані в акті перевірки за №905601 (1444/09/05/23/НОМЕР_1) від 06.07.2010 року, з яким відповідача було ознайомлено, зауважень до даного акту щодо встановлених податковим органом порушень не подала (а.с. 6-7).

На підставі акта перевірки за №905601 від 06.07.2010 року Долинською об'єднаною державною податковою інспекцією Івано-Франківської області 12.07.2010 року прийнято рішення за №0001562330 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 901,24 грн., яке відповідачем отримано 12.07.2010 року, про що свідчить її особистий підпис (а.с. 8).

На момент проведення перевірки відповідач була суб'єктом підприємницької діяльності, про що свідчить витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії НОМЕР_2 від 22.10.2010 року та перебувала на податкову обліку як платник податків (а.с. 5, 9).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач частково сплатила застосовані до неї штрафні (фінансові) санкції (а.с. 21), не сплачена сума боргу, що підтверджується довідкою про податкові зобов'язання відповідача, наявної у матеріалах справи, становить 1 051,20 грн. (а.с. 10).

Закон України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до абзацу 4 статті 2 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''розрахункова операція -це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки -оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно з наведеним в абзаці 15 статті 2 вказаного Закону визначенням, розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до пунктів 2, 5 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. У разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках визначених законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення.

Крім цього, у відповідності до вимог пункту 13 статті 3 вказаного Закону суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка відповідає загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за невиконання обов'язку, визначеного пунктами 2, 5 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'', передбачена пунктом 3 статті 17 даного Закону у вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскільки відповідачем не були виконані вимоги пунктів 2, 5 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'', позивач правомірно застосував до неї фінансову санкцію у розмірі 340,00 грн.

У відповідності до статті 22 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Як вбачається з акта податкової перевірки за №905601 невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідача складає 312,24 грн., відтак у відповідності до статті 22 вищезазначеного Закону, до відповідача застосовано фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 1 561,20 грн.

З урахуванням вказаного, суд дійшов до переконання про підставність застосування позивачем до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1 561,20 грн. за не дотримані останньою вимог пункту 13 статті 3 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''.

Приписами статті 25 Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Судом встановлено, що відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження рішення податкового органу за №0001562330 від 12.07.2010 року на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 901,24 грн., сума штрафу в повному обсязі до бюджету не сплачена, тому суд вважає дане рішення податкового органу чинним, а не сплачений розмір штрафних (фінансових) санкцій такими, що підлягають стягненню в дохід бюджету.

Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход бюджету фінансові санкції у розмірі 1 051 (одна тисяча п'ятдесят одна) гривня 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.

Постанова в повному обсязі складена 13.12.2010 року.