Рішення від 29.01.2026 по справі 260/1158/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2026 рокум. Ужгород№ 260/1158/25

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Микуляк П.П., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції, яким просить суд:

- визнати дії Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції протиправними, визнати бездіяльність щодо не виключення з інформаційної підсистеми «Гарпун» відомостей про розшук (орієнтування) автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 ;

- зобов'язати Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції виключити з автоматизованої інформаційної підсистеми «Гарпун» орієнтування про залишення транспортним засобом місця вчинення іншого правопорушення автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 .

Позовна заява обґрунтована тим, що позивач в січні 2025 року про дорожньо-транспортну пригоду, яка мала місце 30.10.2024 р. в м. Київ за участі транспортного засобу, власником якого є він.

Як зазначає позивач, з листа Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції йому стало відомо, що інформація про транспортний засіб марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 внесена до інформаційного порталу (підсистеми) «Гарпун» інформаційно-комунікаційної системи Національної поліції України як «орієнтування зникнення транспортного засобу з місця скоєння ДТП».

Позивач стверджує, що він не був учасником ДТП, доказів про таку пригоду на запит йому не надано, а тому дії про внесення інформації до системи «Гарпун» є незаконними, грубо порушують його права.

Представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає заявлені вимоги безпідставними, необґрунтованими, а тому такими, що не підлягають задоволенню з огляду на те, що у відповідності до пункту 8 розділу VIII Інструкції № 1395 якщо при ДТП один з його учасників зник з місця пригоди, поліцейський оформляє схему місця ДТП, відбирає пояснення в потерпілого, свідків (у разі їх наявності), встановлює наявність засобів зовнішнього відео-, фотоспостереження та невідкладно повідомляє уповноважену особу підрозділу поліції, відповідальну за розшук осіб, що зникли з місця ДТП.

Згідно рапорту від 30.10.2024 інспектора встановлено, що екіпажом патрульної поліції «КОЛЬТ 309», отримано виклик про ДТП та встановлено, що транспортний засіб MAN номерний знак НОМЕР_1 здійснив наїзд на автомобіль заявника Volkswagen НОМЕР_2 .

У відповідності до Інструкції № 1395 при встановленні транспортного засобу, який зник з місця пригоди, проводяться його огляд на предмет наявності характерних пошкоджень та фотофіксації.

Тому, представник відповідача стверджує, що для виконання даної інструкції інспектором подано рапорт про внесення до підсистеми « Гарпун» ІПНП відомості про MAN ТGX 18.480 номерний знак НОМЕР_1 по категорії орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди.

Представник відповідача вважає, що позивач, розуміючи, що був учасником ДТП намагається уникнути адміністративної відповідальності.

Згідно ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши всі докази, які мають юридичне значення для вирішення справи і розгляду спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 транспортний засіб марки MAN (модель TGX 18.480) з реєстраційним номером НОМЕР_1 , 2016 року випуску, зареєстровано 01.12.2023 р. Особливі відмітки: спеціалізований вантажний сідловий тягач. Власник - ОСОБА_1 .

Відповідно до рапорту інспектора взводу № 3 роти № 2 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції капітана поліції Захарчука Ю.М від 30.10.2024 р., який адресований начальнику управління патрульної поліції у місті Києві, екіпаж патрульної поліції «КОЛЬТ 309» 30.10.2024 р. отримав виклик про ДТП без травмованих за адресою міст «Південний», м. Київ. Прибувши на місце події встановлено, що транспортний засіб MAN номерний знак НОМЕР_1 рухався в напрямку Південного мосту, позаду нього стояв транспортний засіб заявника ОСОБА_2 (потерпілої сторони) та з невідомих причин транспортний засіб MAN номерний знак НОМЕР_1 почав рухатись заднім ходом та здійснив наїзд на автомобіль заявника Volkswagen НОМЕР_2 , після чого зробивши лівий маневр поїхав в напрямку Столичного шосе.

Згідно з схемою місця ДТП транспортний засіб марки MAN, модель TGX 18.480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 з місця ДТП зник.

З матеріалів дорожньо-транспортних пригод, суд встановив, що 30.10.2024 р. до підсистеми «Гарпун» інформаційного порталу Національної поліції було внесено відомості про автомобіль MAN, модель TGX 18.480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 по категорії орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди.

Листом про запрошення до УПП у місті Києві ДПП від 20.01.2025 р. № 1678/41/11/5-2025 ОСОБА_1 був запрошений до управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції для встановлення обставин події котра мала місце 30.10.2024 р. за участю транспортного засобу MAN ТGX 18.480 номерний знак НОМЕР_1 , власником якого він є, з необхідністю з'явитись 27.01.2025 р. до управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції.

24.01.2024 р. позивачем було направлено запит у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якому просить надати інформацію про внесення відомостей про транспортний засіб марки МАN TGX18.480, державний номерний знак НОМЕР_1 до інформаційного порталу (підсистеми) «Гарпун» Національної поліції України, як такий, що розшукується, ким було внесено такі відомості, надати копію підтверджуючих документів, які слугували підставою для внесення таких відомостей та інформацію про ДТП 30.10.2024 р. за участі транспортного засобу марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 . Разом з тим, просив вжити заходів щодо виключення відомостей з вказаної підсистеми.

Листом про надання інформації на запит управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції від 12.02.2025 р. № 36-зі/41/11/5/02-2025 повідомлено позивача про запитувану інформацію щодо внесення відомостей про подію, яка мала місце 31.10.2024 р. та транспортний засіб MAN ТGX 18.480, номерний знак НОМЕР_1 , а також повідомлено що для встановлення всіх обставин ДТП позивачу необхідно прибути до управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції.

05.02.2025 р. позивачем направлено запит у порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якому запитує чи внесено відомості про транспортний засіб марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 , власником якого є позивач до інформаційного порталу (підсистеми) «Гарпун» Національної поліції України, або будь-якої іншої системи Національної поліції України, як такий, що розшукується або перебуває в орієнтуванні та повідомити, що слугувало підставою внесення відповідних відомостей та ким (яким органом, посадовою особою, тощо) було внесено до відповідної підсистеми.

Листом про надання інформації на запит управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції від 12.02.2025 р. № 39-зі/41/11/5/02-2025 позивачу надано запитувану інформацію та для вирішення питань по суті запропоновано 27.02.2025 р. прибути позивачу до управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції.

Станом на день розгляду справи у суду відсутні відомості про виключення з автоматизованої інформаційної підсистеми «Гарпун» орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди.

Позивач, вважаючи дії відповідача щодо невиключення з автоматизованої інформаційної підсистеми «Гарпун» орієнтування про залишення ТЗ, власником якого він є, місця дорожньо-транспортної пригоди протиправними та такими, що суперечать чинному законодавству України, звернувся з позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною другою статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Закон України від 02.07.2015 р. № 580-VIII «Про Національну поліцію» визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

Частиною першою статті 23 Закону № 580-VIII встановлено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення; здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

Відповідно до вимог статті 8 Закону № 580-VIII поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 23 Закону № 580-VIII поліція відповідно до покладених завдань:

- здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень;

- виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення;

- вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень; припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення;

- у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання;

- регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Статтею 25 Закону №580-VIIIвизначено, що поліція здійснює інформаційно-аналітичну діяльність виключно для реалізації своїх повноважень, визначених цим Законом. Поліція в рамках інформаційно-аналітичної діяльності:

1) формує бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України;

2) користується базами (банками) даних Міністерства внутрішніх справ України та інших органів державної влади;

3) здійснює інформаційно-пошукову та інформаційно-аналітичну роботу;

4) здійснює інформаційну взаємодію з іншими органами державної влади України, органами правопорядку іноземних держав та міжнародними організаціями.

Поліція може створювати власні бази даних, необхідні для забезпечення щоденної діяльності органів (закладів, установ) поліції у сфері трудових, фінансових, управлінських відносин, відносин документообігу, а також міжвідомчі інформаційно-аналітичні системи, необхідні для виконання покладених на неї повноважень.

Статтею 26 Закону № 580-VIII передбачено, що поліція наповнює та підтримує в актуальному стані бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, стосовно, зокрема, виявлених кримінальних та адміністративних правопорушень, осіб, які їх учинили, руху кримінальних проваджень; обвинувачених, обвинувальний акт щодо яких направлено до суду; викрадених транспортних засобів, які розшукуються у зв'язку з безвісним зникненням особи, виявлених безгосподарних транспортних засобів, а також викрадених, втрачених номерних знаків; бази даних, що формуються в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до закону.

Структуру, загальні засади функціонування єдиної інформаційної системи МВС, регулює порядок її формування та використання визначає Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, яке затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 р. № 1024.

Відповідно до абз.1 п.2 вказаного Положення єдина інформаційна система МВС - це багатофункціональна інтегрована автоматизована система, що безпосередньо забезпечує реалізацію функцій її суб'єктів, інформаційну підтримку та супроводження їх діяльності і становить сукупність взаємозв'язаних функціональних підсистем, програмно-інформаційних комплексів, програмно-технічних та технічних засобів телекомунікації, які забезпечують логічне поєднання визначених інформаційних ресурсів, обробку та захист інформації, внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію.

Абзацами 2 та 3 п.12 Положення № 1024 встановлено, що функціональними підсистемами єдиної інформаційної системи МВС є, зокрема інформаційний портал Національної поліції України та Єдиний державний реєстр транспортних засобів.

Структура та порядок роботи функціональних підсистем єдиної інформаційної системи МВС визначаються положеннями про ці підсистеми, які розробляються суб'єктами єдиної інформаційної системи МВС з урахуванням затвердженого МВС Типового положення про функціональну підсистему єдиної інформаційної системи МВС та затверджуються в установленому законодавством порядку.

Наказом Міністерства внутрішніх справі України від 13.06.2018 р. № 497 було затверджено Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми «Гарпун» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.07.2018 р. за № 787/32239).

Відповідно до п. 1 розділу І вказаної Інструкції вона визначає порядок формування та ведення інформаційної підсистеми «Гарпун», інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», призначеної для обробки відомостей про транспортні засоби усіх типів (автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них ТЗ та мопеди) та номерні знаки ТЗ, що розшукуються у рамках кримінального, виконавчого проваджень, проваджень у справах про адміністративні правопорушення, оперативно-розшукової діяльності, а також за ухвалою слідчого судді, суду.

Пунктом 3 розділу І Інструкції встановлено, що метою ІП «Гарпун» є:

- об'єднання інформації про розшук ТЗ та номерних знаків в єдиному інформаційному просторі з використанням сучасних інформаційних технологій, комп'ютерного та телекомунікаційного обладнання;

- забезпечення оперативного реагування та прийняття управлінських рішень посадовими особами органів (підрозділів) поліції щодо розшуку ТЗ та номерних знаків;

- моніторинг тимчасових потоків даних про номерні знаки, що надходять із систем відеофіксації, на предмет їх розшуку, одночасного перебування на різних ТЗ (номерні знаки - двійники), використання номерних знаків, що за даними Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України знищено;

- забезпечення взаємодії з державними та приватними виконавцями під час розшуку ТЗ боржника у виконавчому провадженні.

Відповідно до п. 5 розділу І Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми «Гарпун» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» облік об'єктів в ІП «Гарпун» ведеться за такими категоріями: орієнтування про незаконне заволодіння ТЗ; орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди; орієнтування про залишення ТЗ місця вчинення іншого правопорушення; орієнтування оперативне про ТЗ; евакуйовані ТЗ; розшук ТЗ у зв'язку із незаконним заволодінням; розшук ТЗ, що залишив місце дорожньо-транспортної пригоди; розшук ТЗ за іншими кримінальними правопорушеннями; розшук ТЗ боржника державним виконавцем; розшук ТЗ боржника приватним виконавцем; розшук викраденого номерного знака; розшук втраченого номерного знака; знищені номерні знаки.

Пунктом 1 розділу ІІ вказаної Інструкції визначено, що орієнтування - це доведення до особового складу органів (підрозділів) поліції інформації про можливу причетність водія або пасажирів ТЗ до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення або інформації, яка свідчить про те, що ТЗ чи вантаж можуть бути об'єктом чи знаряддям учинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення.

Метою орієнтування є забезпечення оперативного реагування та прийняття ефективних управлінських рішень посадовими особами органів (підрозділів) поліції щодо розшуку ТЗ.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Інструкції, обліку в ІП «Гарпун» за категоріями «орієнтування про незаконне заволодіння ТЗ», «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди», «орієнтування про залишення ТЗ місця вчинення іншого правопорушення» та «орієнтування оперативне про ТЗ» підлягають відомості про розшук ТЗ, які стали засобом, предметом кримінального чи адміністративного правопорушення або місцезнаходження яких встановлюється під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Відповідно до п. 1 розділу ІV Інструкції, обліку в ІП «Гарпун» за категоріями «розшук ТЗ у зв'язку із незаконним заволодінням» та «розшук ТЗ, що залишив місце ДТП» підлягають відомості про розшук ТЗ у зв'язку із незаконним заволодінням, у тому числі про ТЗ, які розшукуються у зв'язку зі зникненням безвісти особи, про розшук ТЗ, водії, власники (співвласники) яких залишили місце ДТП, унаслідок яких загинули або травмовані люди та за фактом подій розпочато кримінальні провадження.

Відповідно до п. 1 розділу V Інструкції, обліку за категорією «розшук ТЗ за іншими кримінальними правопорушеннямип» в ІП «Гарпун» підлягають відомості про розшук ТЗ, інформація щодо яких надходить до підрозділів інформаційно-аналітичної підтримки Національної поліції України з органів досудового розслідування України у рамках кримінального провадження.

Під час внесення інформації до ІП «Гарпун» зазначаються: підстава внесення інформації до обліку; номер і дата реєстрації заяви (повідомлення, рапорту); номер і дата реєстрації кримінального провадження; найменування органу (підрозділу) поліції; реєстраційний номер, вид, марка, модель, колір та рік випуску ТЗ; найменування та номери агрегатів ТЗ; дата, місце, час та обставини події; відомості про водія, власника (співвласника) ТЗ (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання та реєстрації, для юридичної особи зазначаються її найменування, код за ЄДРПОУ, місцезнаходження); підстава та дата зняття інформації з обліку.

Підставою для внесення відомостей, зазначених у пункті 1 цього розділу, до ІП «Гарпун» є заява (повідомлення) особи про вчинене кримінальне правопорушення чи іншу подію або рапорт поліцейського, що надійшли до органу (підрозділу) поліції, із зазначенням інформації про ТЗ (пункт 2 розділу ІV Інструкції № 497).

У разі отримання відповідної заяви (повідомлення, рапорту) оперативний черговий перевіряє ідентифікаційні номери ТЗ за обліком ЄДР МВС, після чого невідкладно вносить відомості до ІП «Гарпун».

Інформація за категоріями «розшук ТЗ у зв'язку із незаконним заволодінням» та «розшук ТЗ, що залишив місце ДТП» зберігається в ІП «Гарпун» протягом одного року з дати її зняття, після чого автоматично знищується (пункт 6 розділу ІV Інструкції № 497).

Як встановлено судом, автомобіль марки MAN, модель TGX 18.480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 внесено до ІП «Гарпун» за категорією «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди» через дорожньо-транспортну пригоду 30.10.2024 р.

Підставою для внесення відповідних відомостей до ІП «Гарпун» були рапорт інспектора взводу № 3 роти № 2 батальйону із забезпечення супроводження Департаменту патрульної поліції капітана поліції Захарчука Ю.М від 30.10.2024 р. про вчинення ДТП за участю транспортного засобу MAN номерний знак НОМЕР_1 , який зник з місця ДТП, витяг з Інформаційного порталу Національної поліції України про реєстраційну картку ТЗ, відповідно до якого власником транспортного засобу MAN ТGX 18.480 номерний знак НОМЕР_1 є ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 5 Розділу ІІ Інструкції Інформація за категоріями «орієнтування про незаконне заволодіння ТЗ», «орієнтування про залишення ТЗ місця вчинення іншого правопорушення» знімається з обліку ІП «Гарпун» автоматично через 24 години з часу її внесення до ІП «Гарпун». Інформація за категорією «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди» та «орієнтування про неправомірну експлуатацію ТЗ з номерним знаком, що йому не належить» знімається автоматично з обліку ІП «Гарпун» через три місяці з дати її внесення. Інформація за категорією «орієнтування оперативне про ТЗ» знімається з обліку ІП «Гарпун» автоматично через 30 діб з дати її внесення до ІП «Гарпун».

У разі припинення розшуку ТЗ до закінчення терміну його перебування на обліку зняття інформації з ІП «Гарпун» здійснюється працівником структурного підрозділу органу (підрозділу) поліції, яким її було внесено до ІП «Гарпун».

Враховуючи, що ДТП мало місце 30.10.2024 р., а станом на день розгляду (більше ніж через 3 місяці) у суду відсутні відомості про зняття транспортного засобу марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 з обліку ІП «Гарпун», суд дійшов висновку, що Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції протиправно не виключило з автоматизованої інформаційної підсистеми «Гарпун» орієнтування про залишення транспортним засобом місця дорожньо-транспортної пригоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З позовних вимог вбачається, що позивач оскаржує дії Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції протиправними.

З цього приводу суд зазначає, що дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм, а бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб'єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов'язаний був і міг вчинити.

Разом з тим, за результатами розгляду даної справи судом встановлено, що має місце протиправна бездіяльність відповідача щодо не виключення з ІП «Гарпун» відомостей про «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди».

З урахуванням викладеного, та встановлених судом обставини, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції щодо не виключення з інформаційної підсистеми «Гарпун» відомостей про розшук автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_4 категорією «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди» та зобов'язання Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції виключити з автоматизованої інформаційної підсистеми «Гарпун» відомостей про розшук автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_4 категорією «орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди».

Разом з тим, суд звертає увагу, що предметом розгляду в даній справі є виключно правомірність дій відповідача щодо не виключення відомостей про розшук (орієнтування) автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 з інформаційної підсистеми «Гарпун». При цьому суд не досліджує та не надає оцінку доказам, пов'язаним з обставинами дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 30.10.2024 р. за участю автомобіля марки МАN TGX18.480 державний номерний знак НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_1 , а також не надає правових висновків щодо факту її вчинення власником транспортного засобу, оскільки такі питання не є предметом даної адміністративної справи.

Згідно із ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

На підставі наведеного та керуючись ст. 5, 9, 19, 77, 78, 243, 246, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції щодо не виключення з інформаційної підсистеми «Гарпун» відомостей про розшук транспортний засіб марки MAN модель TGX 18.480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 по категорії орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди.

Зобов'язати Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції виключити з інформаційної підсистеми «Гарпун» відомості про розшук транспортний засіб марки MAN модель TGX 18.480 з реєстраційним номером НОМЕР_1 по категорії орієнтування про залишення ТЗ місця дорожньо-транспортної пригоди.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції (код ЄДРПОУ - 40108646) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_5 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).

Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяП.П.Микуляк