Постанова від 30.01.2026 по справі 314/159/26

Справа № 314/159/26

Провадження № 3/314/363/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.01.2026 м. Вільнянськ Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Швець О.В., секретар судового засідання Рясна А.В., за участю прокурора Онипка О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце роботи: адміністратор відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Вільнянської міської ради, інші відомості суду не відомі,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

05.01.2026 оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, майором поліції Гордійчуком М.В. було складено протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , які надійшли до суду 07.01.2026, а саме:

протокол №3 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 05.01.2026, відповідно до якого адміністратор відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Вільнянської міської ради ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ст. 45 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.1 ст. 45 п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подала без поважної причини щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме 08.02.2024. Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корпуцією, відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП є 08.12.2025;

протокол №4 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 05.01.2026, відповідно до якого адміністратор відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Вільнянської міської ради ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ст. 45 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.1 ст. 45 п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подала без поважної причини щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме 08.02.2024. Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корпуцією, відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП є 08.12.2025;

протокол №5 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 05.01.2026, відповідно до якого адміністратор відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Вільнянської міської ради ОСОБА_1 , будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3, ст. 45 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч.1 ст. 45 п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подала без поважної причини щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме 08.02.2024. Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов'язаного з корпуцією, відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП є 08.12.2025.

У зв'язку з тим, що вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, зазначені справи слід об'єднати в одне провадження, матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 3 від 05.01.2026 (справа №314/159/26), за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 4 від 05.01.2026 (справа № 314/160/26), протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 5 від 05.01.2026 (справа №314/161/26) та присвоїти єдиний номер справи № 314/159/26.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні зазначених правопорушень не визнала.

У судовому засіданні прокурор підтримав вказані протоколи про адміністративні правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за їх вчинення, просив призначити покарання у межах санкції статей.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справ, суд дійшов наступних висновків.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визнання порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.

Відповідно до викладеного, вбачається, що у ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 та 2023 рік, в термін не пізніше 31 січня 2024 року.

Провина ОСОБА_1 підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №3 від 05.01.2026, протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №4 від 05.01.2026, протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №5 від 05.01.2026 та доданими до них доказами.

Надаючи правову кваліфікацію діям ОСОБА_1 , суд вважає, що вони відповідають складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме - несвоєчасне подання, без поважних причин, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що зібрано достатньо доказів при складанні протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язаних з корупцією для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративні правопорушення накладається у межах, установлених КУпАП та іншими законами України. При накладенні стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, які б пом'якшували або обтяжували відповідальність у справі не встановлено. Підстав для звільнення від адміністративної відповідальності суд не вбачає.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.

Враховуючи вимоги ст.33 КУпАП, суд дійшов висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виправлення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.9, 23, 33, 36, 40-1, 172-6, 283-285, 294 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», Законом України «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження, матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 3 від 05.01.2026 (справа №314/159/26), за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 4 від 05.01.2026 (справа № 314/160/26), протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 5 від 05.01.2026 (справа №314/161/26) та присвоїти єдиний номер справи № 314/159/26.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок, отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Вільнянськ/21081100, код ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA578999980313040106000008473.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 665 гривень 60 копійок в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз'яснити, що згідно зі ст.307 КУпАП, штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч.1 ст.308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.

Суддя О.В. Швець

30.01.2026