8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"22" січня 2026 р.м. ХарківСправа № 922/4631/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шарко Л.В.
при секретарі судового засідання Колесніченко О.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг", м. Київ
до Комунального підприємство "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області, Харківська обл., Лозівський р-н, смт Краснопавлівка
про стягнення 739370,39 грн.
за участю представників учасників справи:
позивача - Кеміня В.В.;
відповідача - не з'явився;
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг", звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Комунального підприємства "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області, відповідач, в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь борг у сумі 739370,39 грн за договором постачання природного газу від 16.09.2024 №8864-ТКЕ(24)-19. Судові витрати позивач просить суд покласти на відповідача.
Ухвалою суду від 29.12.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено справу розглядати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін.
Процесуальний рух справи відображено у відповідних ухвалах суду.
08.01.2025 до суду від Комунального підприємства "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач КП "Тепловодосервіс" визнає позовні вимоги та не заперечує щодо стягнення основної заборгованості в сумі 739370,39 грн. Відповідач не заперечує щодо обставин та правової оцінки обставин, що були надані Позивачем у позовній заяві. Водночас КП "Тепловодосервіс" звертається до суду із проханням відстрочити виконання майбутнього судового рішення у порядку ст. 331 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) на один рік з дня ухвалення такого рішення.
13.01.2026 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій Позивач не погоджується з доводами відповідача у частині відстрочення виконання рішення, зазначає, що відповідач не надав доказів настання виняткових обставин, визначених ч. 4 ст. 331 ГПК України, які були б підставою для відстрочення виконання рішення щодо стягнення заборгованості саме за конкретним договором від 16.09.2024 №8864-ТКЕ(24)-19. Відповідач не надав жодних доказів наявності обставин непереборної сили, наприклад: сертифікат ТПП, які б вказували причинно наслідкові зв'язки щодо неможливості виконання саме цього судового рішення щодо стягнення коштів за конкретним договором. У даному випадку, якщо дослідити фінансову звітність позивача, яка наявна у відкритому доступі - то з неї вбачається, що з кожним роком дебіторська заборгованість за поставки газу зростає, що завдає значної фінансової шкоди позивачу.
22.01.2026 присутній в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити, в задоволенні клопотання відповідача про надання відстрочки виконання рішення просив суд відмовити.
Відповідач правом на участь представника у судовому засіданні 22.01.2026 не скористався, до суду надав клопотання про здійснення розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе вказане клопотання задовольнити, оскільки брати участь у судовому засіданні, відповідно до ст. 42 ГПК України, є правом учасника справи, а не обов'язком, а обов'язковість явки в судове засідання представника позивача судом не визнавалась.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані учасниками справи докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
16.09.2024 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (далі - позивач) та Комунальним підприємством "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області (далі - відповідач) укладено договір №8864-ТКЕ(24)-19 постачання природного газу (далі - договір).
Відповідно до п.1.1 договору постачальник зобов'язується поставити споживачеві, який є виробником теплової енергії в розумінні підпункту 1 пункту 4 Положення, природний газ, а споживач зобов'язується прийняти його та оплатити на умовах цього договору.
Відповідно до п.1.2., 1.3. договору споживач підтверджує та гарантує, що на момент підписання цього договору у споживача є в наявності укладений договір на розподіл природного газу між споживачем та оператором газорозподільної системи (надалі - оператор ГРМ) та присвоєний оператором ГРМ персональний EIC-код та/або укладений договір транспортування природного газу між споживачем та оператором газотранспортної системи (надалі - оператор ГТС) та присвоєний оператором ГТС персональний EIC-код (якщо об'єкти споживача безпосередньо приєднані до газотранспортної системи). Відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в цьому пункті, несе споживач. У разі якщо об'єкти споживача підключені до газорозподільної системи, розподіл природного газу, який постачається за цим договором, здійснює(ють) оператор(и) ГРМ, а саме: ГрМУ Харківська філія, з яким (якими) споживач уклав відповідний договір (договори). У разі, якщо об'єкти споживача безпосередньо приєднані до газотранспортної системи, транспортування природного газу, який постачається, здійснює оператор ГТС, з яким споживач уклав відповідний договір.
Відповідно до п. 2.1. договору постачальник передає споживачу на умовах цього договору замовлений споживачем обсяг (об'єм) природного газу у період з жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року (включно), в кількості 1 569,02086 тис. куб. метрів (один мільйон п'ятсот шістдесят дев'ять тисяч двадцять, 86 куб. м), в тому числі по місяцях (далі також - розрахункові періоди) згідно з замовленим обсягом, тис.куб.м - Обсяг І (фіксований) 1 273,30604, Обсяг ІІ 17,80300,Обсяг ІІІ (фіксований) 277,91182. Зобов'язання постачальника щодо постачання природного газу відповідно до даного пункту договору та реєстрації споживача в Реєстрі споживачів постачальника на інформаційній платформі оператора ГТС (надалі - Реєстр або Реєстр споживачів) для споживачів, які включені до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості згідно із Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" наступають після настання відкладальних обставин, а саме - після надання такими споживачами постачальнику довідки (у довільній формі) про відкриття небюджетного рахунка в органах Казначейства та оригіналу або копії укладеного договору /додаткової угоди (додаткового договору) про договірне перерахування грошових коштів з поточних банківських рахунків, що відповідає вимогам, зазначеним у пункті 3.3. цього договору. Постачання природного газу відповідно до даного пункту договору та реєстрація споживача в Реєстрі споживачів здійснюється до 30.04.2025 року, відповідно до пункту 3.3. цього договору.
Відповідно до п.2.2. договору споживач підтверджує, що замовлені ним обсяги природного газу, які зазначені в пункті 2.1 цього договору повністю покривають потреби споживача у відповідному розрахунковому періоді для потреб, визначених пунктом 1.2 цього договору.
Відповідно до п. 2.2.1. договору обсяг І (фіксований) природного газу використовується споживачем для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води населенню та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб. Обсяг ІІІ (фіксований) природного газу використовується споживачем для виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води бюджетним установам/організаціям та релігійним організаціям, закладам охорони здоров'я державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо), закладам охорони здоров'я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо), підприємствам, установам та організаціям, що перебувають в управлінні Державного управління справами, та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб. Обсяг ІІ природного газу використовується споживачем для потреб, відмінних від тих, що задовольняються за рахунок Обсягів І (фіксований) та ІІІ (фіксований).
Відповідно до п. 2.2.2. договору споживач самостійно зазначає в пункті 2.1 договору замовлені обсяги. При цьому, значення Обсягу І (фіксований) та Обсягу ІІІ (фіксований) розраховується ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" відповідно до Постанови №812 на період, визначений Постановою №812. Обсяг ІІ природного газу розраховується споживачем як різниця між загальним замовленим обсягом газу, визначеним споживачем на відповідний розрахунковий період, та сумою Обсягу І (фіксованого) та Обсягу ІІІ (фіксованого), зазначеним на відповідний розрахунковий період. Постачальник не несе відповідальності за достовірність та обґрунтованість обсягів, зазначених у пункті 2.1 договору.
Відповідно до п. 2.2.3. договору обсяг (об'єм) природного газу, що передається за договором в частині Обсягу І (фіксований) та Обсягу ІІІ (фіксований), може у відповідні розрахункові періоди (місяці постачання) перевищувати обсяг (об'єм), зазначений в пункті 2.1 договору, але загальний Обсяг І (фіксований) та Обсяг ІІІ (фіксований) природного газу відповідно до Постанови №812 на період, визначений Постановою №812, не може перевищувати Обсяг І (фіксований) та Обсяг ІІІ (фіксований), зазначені у рядку "Всього" таблиці пункту 2.1 цього договору. У разі отримання економії природного газу за Обсягом І (фіксованим) та/або за Обсягом ІІІ (фіксованим) у розрахунковому періоді (місяці) відповідний обсяг природного газу може бути використаний виробником теплової енергії в наступних розрахункових періодах (місяцях) в межах відповідного фіксованого обсягу. При цьому, додаткові угоди щодо коригування місячних фіксованих обсягів природного газу не укладаються.
Відповідно до п. 2.2.4. договору відповідальність за використання природного газу за цим договором у відповідності до призначення, визначеного підпунктом 2.2.1 договору та пунктом 2 додатку до Положення, несе виключно споживач.
Відповідно до п. 3.5. договору приймання-передача газу, переданого постачальником споживачеві у відповідному розрахунковому періоді, оформлюється актом приймання-передачі газу.
Відповідно до п. 3.5.4. договору постачальник протягом 3-х (трьох) робочих днів з дати одержання актів зобов'язується повернути споживачу по одному примірнику оригіналів актів, підписаних уповноваженим представником постачальника або надає обґрунтовану відмову від підписання акта. Після підписання сторонами актів приймання-передачі, замовлені обсяги природного газу за договором вважаються скоригованими.
Відповідно до п. 3.6. договору звірка фактично використаного обсягу газу за цим договором на певну дату чи протягом відповідного розрахункового періоду, ведеться сторонами на підставі даних комерційних вузлів обліку газу та інформації про фактично поставлений споживачу обсяг газу згідно з даними інформаційної платформи оператора ГТС.
Відповідно до п.4.1. договору ціна на природний газ, який постачається за цим договором, встановлюється наступним чином:
П. 4.1.1. Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього договору як Обсяг І (фіксований) за 1000 куб. м газу без ПДВ - 6183,33 грн., крім того ПДВ за ставкою 20%, всього з ПДВ - 7420,00 грн; крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м. Всього ціна газу для Обсягу І (фіксований) за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 7583,89 грн.
П. 4.1.2. Ціна природного газу для Обсягу ІІ визначається щомісяця для виробника теплової енергії за такою формулою: Р = Pueex х k1 х k2, де Р - ціна природного газу для виробника теплової енергії; Pueex - середньозважена ціна, що склалася на ресурс місяця, що передує місяцю постачання природного газу та склалася за результатами електронних біржових торгів на товарній біржі “Українська енергетична біржа» за всіма договорами, умовами оплати та базисами (в газотранспортній системі, газосховищах), та за всіма стандартизованими продуктами за напрямком “Природний газ», за період з 1 по 20 (включно) числа місяця за всі торгові дні місяця, з урахуванням податку на додану вартість, у гривнях за 1000 куб. метрів газу; k1 - коригуючий коефіцієнт, що враховує вартість грошей у часі за обліковою ставкою Національного банку, діючою на день розрахунку коригуючого коефіцієнта, та середнім очікуванням прострочення оплати виробників теплової енергії на рівні 80 календарних днів, за лінійними розрахунками; k2 - коригуючий коефіцієнт, націнка постачальника природного газу, що становить 1,050. Якщо протягом поточного місяця постачання природного газу не здійснювались електронні біржові торги на товарній біржі “Українська енергетична біржа» за всіма договорами, умовами оплати та базисами (в газотранспортній системі, газосховищах), ціна залишається на рівні попереднього місяця, розрахована згідно з наведеною формулою. Крім того податок на додану вартість за ставкою 20%, крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м. Постачальник щомісячно розміщує інформацію щодо зміни ціни газу за Обсягом ІІ на офіційному сайті постачальника naftogaztrading.com.ua або відповідна інформація надсилається постачальником споживачу листом на електронну адресу споживача, вказану у розділі 14 "Адреси та реквізити Сторін" цього договору. Така ціна є обов'язковою для застосування сторонами з 1 числа місяця, на який вона розрахована та не потребує окремого оформлення додатковою угодою. Сторони домовились, що ціна природного газу Обсягу ІІ буде вказана при документальному оформленні Обсягу ІІ у відповідному акті приймання передачі газу. Сторони підтверджують, що цілком погоджуються з порядком визначення та зміни ціни Обсягу II, зазначеним в даному пункті договору. При цьому, споживач вважається повідомленим про зміну ціни Обсягу II з моменту здійснення публікації відповідної інформації на офіційному сайті постачальника naftogaztrading.com.ua або з моменту відправлення відповідного повідомлення постачальником на електронну адресу споживача, зазначену у розділі 14 даного договору.
П. 4.1.3. Ціна обсягів газу, визначених в пункті 2.1 цього договору як Обсяг ІІІ (фіксований) за 1000 куб. м газу без ПДВ - 13658,33 грн., крім того ПДВ за ставкою 20%, всього з ПДВ - 16390,00 грн; крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи - 124,16 грн. без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом - 136,576 грн., крім того ПДВ 20% - 27,315 грн., всього з ПДВ - 163,89 грн. за 1000 куб. м. Всього ціна газу для Обсягу ІІІ (фіксований) за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 16553,89 грн.
Відповідно до п.4.2. договору у разі зміни тарифу на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи та/або коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді, вони є обов'язковими для сторін за цим договором з дати набрання чинності відповідних змін.
Відповідно до п. 4.3. договору загальна фактична вартість цього договору дорівнює вартості фактично використаного за цим договором природного газу з урахуванням вартості послуг його транспортування.
Відповідно до п.5.1. договору 5.1. споживач здійснює розрахунок за придбані обсяги природного газу в наступному порядку:
- 70 відсотків вартості фактично переданого відповідно до акта/актів приймання-передачі природного газу - до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено постачання газу;
- остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акта/актів приймання-передачі природний газ - до 15-го числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому споживач повинен був сплатити 70 відсотків грошових коштів за відповідний розрахунковий період. У разі відсутності акта/актів приймання-передачі, фактична вартість переданого споживачу природного газу розраховується відповідно до умов підпункту 3.5.3 пункту 3.5 цього договору.
Відповідно до п.5.3. договору сторони погоджуються, що під час перерахування коштів у призначенні платежу посилання на номер Договору є обов'язковим. Зміна споживачем призначення платежу здійснюється виключно листом, який надається постачальнику, але в будь-якому випадку не пізніше 10 днів з дня надходження відповідних коштів на рахунок постачальника.
Відповідно до п.5.4. договору оплата за природний газ здійснюється споживачем шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника, зазначений в розділі 14 цього договору. Споживач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі розрахуватися за поставлений природний газ відповідно до пункту 5.1 цього договору. Кошти, які надійшли від споживача, зараховуються як передоплата за умови відсутності заборгованості за попередні розрахункові періоди за цим договором.
Відповідно до п.5.5. договору у разі наявності заборгованості за минулі періоди та/або заборгованості із сплати пені, штрафів, інфляційних нарахувань, відсотків річних та судового збору сторони погоджуються, що грошова сума, яка надійшла від споживача, погашає вимоги постачальника у такій черговості незалежно від призначення платежу, визначеного Споживачем: 1) у першу чергу відшкодовуються витрати постачальника, пов'язані з одержанням виконання; 2) у другу - сплачуються інфляційні нарахування, відсотки річних, пені, штрафи; 3) у третю чергу - погашається основна сума заборгованості за використаний природний газ; 4) у четверту чергу - компенсація вартості робіт, пов'язаних з припиненням (обмеженням) газопостачання споживачу.
Відповідно до п. 5.6. договору звірка розрахунків та/або фактичного обсягу використання природного газу здійснюється сторонами протягом 10 днів з моменту письмової вимоги однієї із сторін, підписаної уповноваженою особою на підставі відомостей про фактичну оплату вартості використаного природного газу споживачем та актів його приймання-передачі.
Відповідно до п. 4 п.6.2 договору споживач зобов'язаний прийняти газ на умовах цього договору, своєчасно оплачувати вартість поставленого природного газу в розмірі та порядку, що передбачені цим договором та використовувати його відповідно до умов цього договору.
Відповідно до п. 13.1. договору, даний договір набуває чинності з дати його підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення підписів печаткою (за наявності) або з дати накладення уповноваженим представником однієї зі сторін останнього у часі КЕП/УЕП, та діє до "30" квітня 2025 р. включно, а в частині розрахунків - до повного їх виконання. Продовження або припинення договору можливе за взаємною згодою сторін шляхом підписання додаткової угоди до договору.
На виконання умов договору протягом жовтня-грудня 2024, січня-березня 2025 позивач передав у власність відповідача природний газ на загальну суму 14073909,11 грн згідно актів приймання - передачі природного газу:
Поставка жовтня 2024 - акт приймання-передачі природного газу від 31 жовтня 2024р., обсяг переданого газу: 0,66449 тис. куб. м, вартістю 12431,06 грн (обсяг ІІ).
Поставка листопада 2024 - акт приймання-передачі природного газу від 30 листопада 2024 р., обсяг переданого газу: 215,59271 тис. куб. м, вартістю: 1635030,79 грн (обсяг І), акт приймання-передачі природного газу від 30 листопада 2024 р., обсяг переданого газу 0,55964 тис. куб. м, вартістю: 10 675,45 грн (обсяг ІІ); акт приймання-передачі природного газу від 30 листопада 2024 р., обсяг переданого газу 66,88842 тис. куб. м, вартістю: 1107263,35 грн (обсяг ІІІ).
Поставка грудня 2024 - акт приймання-передачі природного газу від 31 грудня 2024 р., обсяг переданого газу: 260,66780 тис. куб. м, вартістю: 1976875,20 грн (обсяг 1), акт приймання-передачі природного газу від 31 грудня 2024 р., обсяг переданого газу: 0,93263 тис. куб. м, вартістю: 18080,02 грн (обсяг ІІІ), акт приймання-передачі природного газу від 31 грудня 2024 р., обсяг переданого газу: 81,91406 тис. куб. м, вартістю: 1355996,10 грн (обсяг ІІІ).
Поставка січня 2025 - акт приймання-передачі природного газу від 31 січня 2025 р., обсяг переданого газу: 243,49757 куб. м, вартістю: 1968092,58 грн (обсяг І), акт приймання-передачі природного газу від 31 січня 2025 р., обсяг переданого газу: 0,84017 тис. куб. м, вартістю: 18458,86грн (обсяг ІІ), акт приймання-передачі природного газу від 31 січня 2025 р., обсяг переданого газу: 78,38189 тис. куб. м, вартістю: 1336614,73грн (обсяг ІІІ).
Поставка лютого 2025 - акт приймання-передачі природного газу від 28 лютого 2025 р., обсяг переданого газу: 360,94209тис. куб. м, вартістю: 2917349,23 грн (обсяг І), акт приймання-передачі природного газу від 28 лютого 2025 р., обсяг переданого газу: 0,89104тис. куб. м, вартістю: 20080,55 грн (обсяг ІІ), акт приймання-передачі природного газу від 28 лютого 2025 р., обсяг переданого газу: 9,49872 тис. куб. м, вартістю: 161977,84 грн (обсяг ІІІ).
Поставка березня 2024 - акт приймання-передачі природного газу від 31 березня 2025 р., обсяг переданого газу: 189,91216тис. куб. м, вартістю: 1534983,35грн (обсяг І).
Отже, позивач зазначає, що передав у власність відповідача природний газ у період з жовтня-грудня 2024, січня-березня 2025 на загальну суму 14073909,11грн.
Втім, відповідачем сплачено позивачу вартість природного газу поставленого за спірний період лише частково на суму 13334538,72 грн.
Отже, сума боргу за спожитий природний газ за вказаним договором становить 739370,39 грн.
Вказані обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам справи, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них, суд виходить з наступного.
Згідно зіст.11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про ринок природного газу" постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із нормативно-правовими актами. Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставітипового договору, що затверджується Регулятором та оприлюднюється в установленому порядку. Договір постачання природного газу об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків для забезпечення опалення та постачання гарячої води до квартир співвласників (крім нежитлових приміщень) укладається на весь обсяг споживання природного газу для таких потреб та не може встановлювати різні ціни в межах цього обсягу. Постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ч.ч. 1,2 ст. 712 ЦК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
З урахуванням вищевикладеного, враховуючи положення ст. 204 ЦК України щодо презумпції правомірності правочину, який не був визнаний судом недійсним у встановленому порядку, договір поставки є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 525,526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Виконання зобов'язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов'язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов'язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін. Обставина поставки відповідачу природного газу, його обсяг та вартість відповідачем жодним чином не спростована. Прийняття відповідачем від позивача поставленого природного газу є підставою виникнення у відповідача зобов'язання здійснити оплату за поставлений газ.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
За приписами частини 1статті 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Крім того, пунктом 1 частини 2 статті 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що крім прав та обов'язків, визначених у статті 42 цього Кодексу, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.
Суд не приймає відмови від позову, зменшення розміру позовних вимог, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє (ч. 6 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України).
У суду відсутні підстави для висновку, що дії представника Комунального підприємства "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області з визнання позову суперечать інтересам особи відповідача, а, відтак, суд приймає заяву про визнання позову відповідачем, як таку, що відповідає вимогам діючого законодавства.
Оскільки заявлена позивачем сума заборгованості підтверджена наявними доказами у матеріалах справи в повному обсязі, за відсутності у матеріалах справи доказів сплати вказаної заборгованості, суд приходить до висновку, щодо наявності законних підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі та стягнення з відповідача суми заборгованості у розмірі 739370,39 грн.
Також, як було вже зазначено відповідач до суду подав клопотання про відстрочення виконання судового рішення на строк 1 (один) рік з дня ухвалення такого рішення.
В обґрунтування свого клопотання відповідач зазначає, що КП "Тепловодосервіс" є підприємством житлово-комунального господарства, яке надає послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення споживачам різних категорій: 8 котелень, що експлуатуються, забезпечують виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та надання послуг з постачання теплової енергії споживачам с-ща Краснопавлівка, с. Катеринівка, с. Миколаївка, с. Єлизаветівка Лозівської міської територіальної громади. Таким чином, постачається тепло до 2034 квартир багатоповерхових будинків, 2 лікувальних закладів, 2 дошкільних закладів, 4 шкіл, 3 бюджетних установ, які приєднані до теплових мереж підприємства. Підприємством надаються послуги централізованого водопостачання та водовідведення споживачам квартир багатоповерхових будинків та приватного сектору с-ща Краснопавлівка - 3075 абонентам. Підприємство також забезпечує централізованим водопостачаням с.Тихопілля, с.Мальцівське, с.Смирнівка, с.Благодатне, с.Браїлівка, с.Олександрівка, с.Н-Краснопавлівка, с.Нова Іванівка, с. Бунакове Лозівської міської територіальної громади - 1082 абонента. Підприємство надає послуги по утриманню багатоповерхових будинків та прибудинкової території с-ща Краснопавлівка та с-ща Орілька - 50 будинків. Виконуються роботи по обслуговуванню внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення, проводиться заміна пошкоджених каналізаційних та водопровідних труб у підвальних приміщенях будинків та квартирах абонентів. Також підприємством надається послуга з управління побутовими відходами по населеним пунктам смт Краснопавлівка, смт Орілька, с. Чернігівське, с. Садове, с. Перемога, с. Полтавське, с. Герсеванівка, с. Смирнівка, с. Браїлівка, с. Єлизаветівка Лозівської міської територіальної громади. Тобто КП "Тепловодосервіс" забезпечує всі категорії споживачів (населення, бюджетні установи, юридичні особи, фізичні особи-підприємці) багатьма видами житлово-комунальних послуг: централізоване теплопостачання, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, управління багатоквартирними будинками, управління побутовими відходами та здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії серії АВ №582541 на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії та ліцензії серії АВ № 582515 на провадження господарської діяльності господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення. 28.06.2015 року набрав чинності Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності", відповідно до п. 6 ст. 21, ст. 7 зазначеного закону ліцензії, що на день набрання чинності цим Законом є чинними, продовжують діяти. Ліцензії на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими), тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом, централізоване водопостачання та водовідведення, які є чинними на день набрання чинності цим Законом та мали обмежений термін дії, є безстроковими.
Відповідач зазначає, що має обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або взагалі роблять його неможливим. Основною причиною неможливості одразу виконати рішення є скрутне фінансове становище КП "Тепловодосервіс", зумовлене насамперед невідшкодуванням державою заборгованості з різниці в тарифах, яке водночас викликало і інші фактори, що істотно ускладнюють або унеможливлюють виконання майбутнього судового рішення. КП "Тепловодосервіс" не зможе виконати рішення та ним будуть спричинені лише ще більш негативні наслідки у вигляді блокування роботи критично важливого підприємства (відповідача) через арешти рахунків та майна. Тож обставинами, що істотно ускладнюють виконання рішення або взагалі роблять його неможливим, є таке:
Найголовнішою обставиною, яка безпосередньо вплинула на виконання договірних зобов'язань за договором постачання природного газу, є те, що у Відповідача наявна невідшкодована державою заборгованість з різниці в тарифах, яку на теперішній час затверджено у розмірі 20886545,00 грн, що підтверджується протоколами засідань територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах Харківської обласної військової адміністрації: протокол №1 від 04.11.2022; протокол №2 від 19.12.2022; протокол №3 від 23.03.2023; протокол №8 від 07.08.2023; протокол №9 від 13.11.2023; протокол №10 від 21.03.2024; протокол №12 від 15.08.2024; протокол №13 від 21.11.2024; протокол №1 від 18.03.2025; протокол №2 від 16.05.2025; протокол №3 від 19.08.2025; протокол №4 від 18.11.2025 та довідкою до розрахунку різниці в тарифах з постачання теплової енергії по КП "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області. Згiдно умов Постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2022 р. № 1403 дана сума першочергово пiде на погашення заборгованостi перед ТОВ "Газопостачальна компанiя "Нафтогаз Трейдинг". Законом України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування" (далі - Закон № 2479) встановлено мораторій, зокрема, на підвищення тарифів у сфері теплопостачання для населення протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано. Водночас, статтею 2 Закону № 2479 визначено гарантії, що надаються суб'єктам господарювання у сфері теплопостачання у частині компенсації заборгованості з різниці в тарифах на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, що підлягає врегулюванню на умовах та в порядку, визначених Законом України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" (далі - Закон № 1730). Фінансування компенсацій здійснюється за рахунок видатків державного бюджету за цільовим призначенням. За інформацією Міністерства фінансів України, в умовах воєнного стану та обмежених ресурсів державного бюджету пріоритетом залишається фінансування сектору безпеки та оборони країни. Відповідно до спільної із Міжнародним валютним фондом (далі - МВФ) програми "Механізм Розширеного Фінансування" (Extended Fund Facility - EFF) Україна взяла на себе зобов'язання у рамках Листа про наміри Уряду України та Національного банку України до МВФ та Меморандуму про економічну та фінансову політику від 04.10.2024 (далі - Меморандум) щодо реформування та стримування негативного впливу війни на енергетичний сектор. Згідно з Меморандумом передбачається вирішити питання компенсації різниці в тарифах комплексно, коли зменшиться тиск на бюджет, пов'язаний з війною. Продовження ситуації, коли комунальне підприємство як суб'єкт господарювання у сфері теплопостачання не може встановити економічно обґрунтований тариф на послугу з централізованого теплопостачання та відсутність компенсації державою різниці в тарифах викликає серйозне занепокоєння та погіршує платоспроможність підприємства. КП "Тепловодосервіс" на таку ситуацію не може вплинути і невиконання державою своїх зобов'язань породжує невиконання КП "Тепловодосервіс" своїх, хоча підприємство і робить все можливе для погашення заборгованостей, в тому числі і за договором постачання природного газу, що став предметом позову.
Водночас як ТОВ "ГК "Нафтогаз Трейдинг", так і ТОВ "Газорозподільні мережі України" входить до Групи Нафтогаз, інтереси яких співпадають з інтересами АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", засновником та єдиним акціонером якого є держава.
Відповідач вказує, що застосування в опалювальному періоді 2025/2026 років механізму розщеплення коштів підприємства та їх використання через казначейські рахунки безпосередньо вплинуло на виникнення заборгованості КП "Тепловодосервіс" як перед ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" за попередній опалювальний період 2024/2025 років і неможливість її погасити, так і станом на 06.01.2026 за воду, що закупляється, перед КП "Харківводоканал" в сумі 3831794,01 грн, за електричну енергію перед ПрАТ "Харківенергозбут" в сумі 1106354,28 грн, за послугу з постачання природного газу перед ТОВ "Газопостачальна компанiя "Нафтогаз Трейдинг" в сумі 14478284,04грн, за послугу з постачання природного газу перед АТ НАК "Нафтогаз України" в сумі 3789592,59 грн. Додатково виникли борги і по іншим складовим тарифу.
КП "Тепловодосервіс" включено до реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за заборгованістю, утвореною станом на 01.06.2021, що підтверджується листом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України № 14570/25/10-23 від 31.08.2023 року. Укладено договори про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ із АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України": №303/1/1730-РЗ від 26.10.2024 на суму 5262000 грн шляхом розстрочення на 72 календарних місці з актом звіряння розрахунків та графіком погашення; №303/2/1730-РЗ від 26.10.2024 на суму 737196,99 грн шляхом розстрочення на 72 календарних місці з актом звіряння розрахунків та графіком погашення. Оскільки КП "Тепловодосервіс" не в змозі самостійно здійснювати погашення даних заборгованостей, Лозівською міською радою Харківської області частково надається допомога на погашення заборгованості шляхом спрямування фінансової підтримки на безповоротній основі на здійснення фінансово-господарської діяльності комунальному підприємству "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області на часткове погашення заборгованості за минулий бюджетний період, що виникла за спожитий природний газ перед АТ "НАК "Нафтогаз України", відшкодування якої не підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2022 № 977 "Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах", Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" та на наступні роки для погашення заборгованості з різниці в тарифах, за рахунок коштів бюджету Лозівської міської територіальної громади: в сумі 250000,00 грн - рішення Лозівської міської ради Харківської області від 08.09.2023 №1469 "Про спрямування фінансової підтримки КП "Тепловодосервіс" міської ради на безповоротній основі для здійснення фінансово - господарської діяльності» із сайту Лозівської міської ради; в сумі 239550,00 грн - рішення Лозівської міської ради Харківської області від 29.02.2024 №1730 "Про спрямування фінансової підтримки КП "Тепловодосервіс" міської ради на безповоротній основі для здійснення фінансово-господарської діяльності" із сайту Лозівської міської ради; в сумі 239550,00 грн - рішення Лозівської міської ради Харківської області від 20.06.2024 №1943 "Про спрямування фінансової підтримки КП "Тепловодосервіс" міської ради на безповоротній основі для здійснення фінансово-господарської діяльності» із сайту Лозівської міської ради; в сумі 479100,00 грн - рішення Лозівської міської ради Харківської області від 07.11.2024 №2237 "Про спрямування фінансової підтримки КП "Тепловодосервіс" на безповоротній основі для здійснення фінансово-господарської діяльності (погашення заборгованості за спожитий природний газ)" із сайту Лозівської міської ради.
Також відповідач зауважує, що відповідач винен незначну суму у порівнянні з загальною сумою за опалювальний період 2024/2025. Як зазначається позивачем у позовній заяві: "Позивач передав у власність відповідача природний газ у період з жовтня-грудня 2024р., січня-березень 2025р. на загальну суму 14073909,11грн. У свою чергу, відповідачем сплачено позивачу вартість природного газу поставленого за спірний період лише частково на суму 13334538,72 грн.
Щодо заявленого відповідачем клопотання про відстрочку виконання рішення суду у даній справі на строк 1 (один) рік з дня ухвалення такого рішення, суд зазначає таке.
У відповідності до ч.3 ст.331 ГПК України підставою, зокрема, для відстрочки або розстрочки виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відстрочення - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Відстрочення виконання рішення спрямоване на забезпечення повного виконання рішення суду та є допоміжним процесуальним актом реагування суду на перешкоди, які унеможливлюють або ускладнюють виконання його рішення.
Частиною 4 статті 331 ГПК України передбачено, що вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) стосовно фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Господарським процесуальним кодексом України не визначено переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнення його виконання, у зв'язку з чим суд оцінює докази, що підтверджують зазначені обставини і за наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення чи унеможливлюють його, господарський суд має право, зокрема, відстрочити виконання рішення, ухвали, постанови.
Підставами для задоволення заяви про відстрочку, розстрочку виконання рішення можуть бути обставини, якими його виконання ускладнюється чи видається неможливим. Відстрочка або розстрочка виконання рішення, ухвали, постанови, зміна способу та порядку їх виконання допускаються у виняткових випадках і залежно від обставин справи.
Винятковість обставин, які повинні бути встановлені судом щодо надання відстрочки виконання судового рішення, повинні бути підтверджені відповідними засобами доказування.
Особа, яка подала заяву про розстрочку або відстрочку виконання рішення, повинна довести наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення господарського суду у даній справі.
Питання про відстрочення виконання рішення суду повинно вирішуватися із дотриманням балансу інтересів сторін. Необхідною умовою задоволення заяви про відстрочення виконання рішення суду є з'ясування питання щодо дотримання балансу інтересів сторін, а тому повинні досліджуватися та оцінюватися доводи та заперечення як позивача, так і відповідача.
Суд зазначає, що відстрочення виконання рішення суду має здійснюватися з метою недопущення погіршення економічної ситуації боржника, а також з метою недопущення невиконання рішення суду на користь кредитора. Тобто, важливим є досягти балансу інтересів сторін.
Згідно із статті 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
З урахуванням майнового стану та балансу інтересів обох сторін, враховуючи специфіку діяльності підприємства боржника, а також той факт, що у разі блокування рахунків боржника, останнім не можливо буде здійснити забезпечення життєво важливих потреб держави, суд дійшов висновку, що відстрочення виконання рішення надасть змогу вирішити наявні фінансові проблеми, а також сприятиме нормальному функціонуванню підприємства боржника та реальній можливості виконання рішення суду.
Оцінивши наведені заявником посилання на обставини, які ускладнюють виконання рішення суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення суду у справі № 922/4631/25 згідно статті 331 Господарського процесуального кодексу України на 2 місяці, оскільки в даному випадку відстрочення виконання рішення суду не порушить інтереси сторін, забезпечить їх баланс, буде співмірним можливості поновлення порушеного права стягувача з можливістю відповідача забезпечити таке поновлення. Відстрочення матиме наслідком дотримання балансу інтересів сторін і унеможливить надмірне обтяження фінансової спроможності відповідача. В іншій частині клопотання слід відмовити.
За наведених обставин, суд задовольняє частково клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення у справі № 922/4631/25, а саме на 6 (шість) місяців.
Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України). Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Підсумовуючи викладене, враховуючи фактичні обставини справи та наведені норми законодавства, суд дійшов висновку про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог як обґрунтованих, підтверджених доданими до матеріалів справи доказами та не спростованих відповідачем.
Щодо інших аргументів сторін, суд зазначає, що вони були досліджені у судовому засіданні та не наводяться в рішенні суду, позаяк не покладаються судом в основу цього судового рішення, тоді як Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа Серявін проти України, рішення від 10.02.2010).
За приписами ст. 130 ГПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Аналогічні приписи щодо повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті за відповідною ухвалою чи рішенням суду містяться у ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".
Враховуючи вищевикладене, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, суд дійшов висновку, що судовий збір у сумі 4436,22 грн (50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні майнового позову) підлягає поверненню заявнику з Державного бюджету України відповідно до ч. 1 ст. 130 ГПК України та ч. 3 ст.7 Закону України "Про судовий збір" ухвалою суду після набрання даного рішення законної сили.
Судовий збір, відповідно до ст.ст.129, 130 ГПК України, покладається на відповідача в сумі 4436,22 грн (50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову).
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 525, 526, 530, 610, 612 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 73, 74, 76-79, 91, 129, 130, 232, 233, 236 - 241, 331 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області (64621, Україна, Харківська обл., Лозівський р-н, селище міського типу Краснопавлівка, Мікрорайон, будинок 16, код ЄДРПОУ 37346355) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 1, код ЄДРПОУ 42399676) борг у сумі 739370,39 грн, витрати по сплаті судового збору за подання позовної заяви у розмірі 4436,22 грн.
Видати наказ після набрання рішення законної сили.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" (04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, будинок 1, код ЄДРПОУ 42399676) з Державного бюджету України 50% судового збору у розмірі 4436,22 грн, сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 0000029793 від 17.12.2025 на загальну суму 8872,44 грн, про що постановити відповідну ухвалу після набрання рішенням законної сили.
Клопотання Комунального підприємства "Тепловодосервіс" Лозівської міської ради Харківської області про відстрочення виконання рішення задовольнити частково.
Відстрочити виконання рішення суду у справі № 922/4631/25 строком на 6 (шість) місяців з дня ухвалення цього рішення - до 22 липня 2026 року.
Відповідно до ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно ст.ст. 256, 257 ГПК України, рішення може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення.
Повне рішення складено "29" січня 2026 р.
СуддяЛ.В. Шарко