Справа № 466/97/26
Провадження № 3/466/368/26
23 січня 2026 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Луців-Шумська Н.Л., за участі секретаря Марочканича В.В., правопорушника ОСОБА_1 , прокурора Бучко Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УСР у ЛО ДСР НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з незакінченою вищою освітою, неодруженого, працездатного, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6,
ОСОБА_1 , будучи оператором відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , суб'єктом відповідальності, згідно п. п."г" п.1 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції", примітки до ст. 172-6 КУпАП за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, скоївши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , суб'єкт відповідальності, згідно п. п."г" п.1 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції", примітки до ст.172-6 КУпАП за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, скоївши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, згідно протоколу №137, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , суб'єкт відповідальності, згідно п. п."г" п.1 ч.1 ст.3 ЗУ "Про запобігання корупції", примітки до ст.172-6 КУпАП за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (після звільнення), скоївши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 23.01.2026 вищевказані справи об'єднано в одне провадження.
На розгляді матеріалів справи в суді ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, дав показання про те, що на нетривалий час був переведений на посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебування на якій передбачало декларування. Він не знав про необхідність подання щорічної декларації, декларації після звільнення з посади. Заповнив такі декларації одразу після того, як з'ясував обов'язковість їх подання. Розуміє, що незнання відповідних правових норм не звільняє його від встановленої відповідальності. Щиро розкаявся та просив суворо його не карати.
Прокурор Бучко Р.В. при розгляді справи обставини, викладені у протоколах про скоєння адміністративних правопорушень, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП. Надав висновок та вказав на те, що відсутні поважні причини несвоєчасного подання декларацій. Просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Зазначив про те, що зважаючи на нетривалість перебування ОСОБА_1 посаді оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 , його щире каяття, відсутність вагомих негативних наслідків, призначення йому стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі буде необхідним і достатнім у даному випадку.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , висновок ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що в діяннях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ч.1 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п.1, п. п. "а", "в" - "ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно абз.1 ч.2 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п.1, п. п."а", "в" - "ґ" п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно абз.2 ч.2 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції", особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності, подати, в установленому ч.1 цієї статті порядку, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 з 03.10.2023р. по 12.04.2024р., зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік - до 01.04.2024 00:00год., за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - до 13.05.2024 00:00год., за 2024 рік - до 01.04.2025 00:00год.
Однак, як встановлено з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік лише 02.04.2025 о 16:31год., за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - 04.12.2025 о 20:10 год., за 2024 рік - 04.12.2025 о 20:24год., тобто несвоєчасно.
Місцем скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП: АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виник у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що останній обіймав посаду оператора відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Датою виявлення правопорушень є дата складання протоколів - 07.01.2026р.
Згідно п. 2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх, відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати декларацію вчасно у зв'язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Суддею встановлено відсутність у ОСОБА_1 поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій.
Нормою ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчинення вказаних правопорушень підтверджується: даними протоколів серії №135, №136, №137 про адміністративне правопорушення та іншими зібраними і долученими до них документами та доказами.
Протоколи серії №135, №136, №137, оформлено згідно положень ст. 256 КУпАП, складено та підписано уповноваженою на те особою, дані, що містяться у них, підтверджують подію і обставини правопорушень, узгоджуються з іншими доказами у справі, достовірність та допустимість яких не викликає сумнівів.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суддя вважає, що в діяннях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення слід враховувати характер вчиненого порушення, ступінь вини правопорушника, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшла висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 , запобігання вчинення ним нових правопорушень, зважаючи на те, що ОСОБА_1 усвідомив протиправність своїх дій, щиро розкаявся у вчиненому правопорушенні, на посаді, яка передбачала декларування працював нетривалий період часу (6 місяців), на даний час продовжує нести службу в органах ТЦК та СП, необхідним та достатнім є призначення адміністративного стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив кілька однакових адміністративних правопорушень, стягнення на нього слід накласти згідно з приписами ч.2 ст.36 КУпАП,
Відповідно до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 36, 40-1, 172-6, 245, 251, 256, 277, 279, 280, 283 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Львівській області 21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA268999980313070106000013933, Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп. (шістсот шістдесят п'ять гривень шістдесят копійок).
Реквізити для сплати судового збору: (Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя Н. Л. Луців-Шумська