Рішення від 28.01.2026 по справі 280/6567/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2026 року Справа № 280/6567/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., розглянувши в порядку письмового за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС» (вул. Крива Бухта, буд. 2, офіс 216, м. Запоріжжя, 69002) до Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116) про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС» (далі - позивач, ТОВ «ОПТ-СИСТЕМС») до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 250304 №460 «Про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності».

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Єдиний реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах не містить інформації про місця зберігання алкогольних напоїв ліцензіатами, що здійснюють оптову торгівлю алкогольними напоями. Тобто вказана податковим органом адреса позивача не є елементом Єдиного реєстру ліцензіатів, а відтак відсутність представника позивача за цією адресою не утворює підстави для припинення ліцензії. Таким чином на момент здійснення фактичної перевірки означена відповідачем адреса (м. Житомир, вул. Кооперативна, 12) не була ані адресою місцезнаходження позивача, ані адресою ведення господарської діяльності позивачем. Отже, відповідач спірним рішенням фактично звинуватив позивача в тому, що він не знаходиться і не веде господарську діяльність в приміщенні, на яке не має жодного титульного права. В зв'язку з чим вважає, що рішення від 250304 №460 «Про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності» є протиправним та підлягає скасуванню

Ухвалою від 04.08.2025 відкрито провадження у справі №280/6567/25, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в порядку письмового провадження).

29.08.2025 засобами системи «Електронний суд» від відповідача до суду надійшов відзив на позов. У наданому відзиві відповідач заперечив проти заявлених позовних вимог з посиланням на те, що співробітниками Головного управління ДПС у Житомирській області встановлено відсутність уповноваженої особи за місцем зберігання ТОВ «УТДК» (нова назва підприємства - ТОВ «ОПТ-СИСТЕМС») за адресою, яка внесена до Єдиного реєстру місць зберігання за договорами про надання послуг із складського зберігання, внаслідок чого було складено Акт про неможливість проведення перевірки ТОВ «Українська Торгова Дистрибуційна Компанія» за місцем фактичного провадження діяльності - Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12. На підставі зазначеного Акту, ГУ ДПС у м. Києві як органом ліцензування, який надав відповідні ліцензії, на підставі яких місце зберігання алкогольних напоїв ТОВ «УТДК» вносилось до Єдиного реєстру місць зберігання, було прийнято рішення від 04.03.2025 №460 про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, яким було припинено дію ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту) №990209202300012 та ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) №990208202300015. Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Станом на дату прийняття цього рішення будь-яких інших заяв чи клопотань від учасників справи до суду не надійшло.

Розглянувши наявні у справі матеріали, суд встановив наступне.

ТОВ «ОПТ - СИСТЕМС» (раніше - ТОВ «УКРАЇНСЬКА ТОРГОВА ДИСТРИБУЦІЙНА КОМПАНІЯ», скорочена назва ТОВ «УТДК)) є підприємством, основним видом діяльності якого є, згідно із класифікацією КВЕД 46.34, - Оптова торгівля напоями.

ГУ ДПС у м. Києві 07.03.2023 видано ТОВ «УТДК» ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту) №990209202300012 (термін дії з 07.03.2023 до 07.03.2028) та ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) №990208202300015 (термін дії з 07.03.2023 до 07.03.2028).

Посадовими особами ГУ ДПС у Житомирській області 06.02.2025 здійснено виїзд з метою проведення фактичної перевірки місця зберігання алкогольних напоїв ТОВ «ОПТ-СИСТЕМС» (на той час - ТОВ «УТДК»), внесеного до Єдиного державного реєстру місць зберігання, за адресою: Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12.

Перевіркою встановлено факт відсутності уповноважених осіб за місцем зберігання та складено акт від 06.02.2025 №71/09-01/44477735 «Про неможливість проведення перевірки ТОВ «Українська Торгова Дистрибуційна Компанія» (ЄДРПОУ 44477735) за місцем фактичного провадження діяльності - Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12 (далі - Акт).

Як зазначено в Акті, оскільки встановити, який саме склад орендує ТОВ «УТДК» неможливо, в результаті звернення до ТОВ ТК «Поліссся - Продукт» (код ЄДРПОУ 32265298) (орендодавець складу) останнім надано акт прийому-передачі приміщення з оренди та додаткову угоду до договору оренди від 15.03.2023 №90. На підставі наданих документів встановлено, що достроково розірвано договір оренди приміщень між ТОВ ТК «Поліссся Продукт» та ТОВ «УТДК» з 31.03.2024. В Акті зазначено інформацію про додатки, в тому числі фото приміщення складу.

Зазначений Акт був направлений ТОВ «УТДК» 12.02.2025 в Електронний кабінет платника податків листом ГУ ДПС у Житомирській області 12.02.2025 №4685/6/06-30-09-01.

Акт від 06.02.2025 №71/09-01/44477735 про неможливість проведення перевірки ТОВ «УТДК» за місцем фактичного провадження діяльності (Житомирська область, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12), а також інші матеріали, складені під час виходу для проведення перевірки, направлено до ГУ ДПС у м. Києві для вжиття заходів згідно з вимогами чинного законодавства.

На підставі розгляду вищевказаних матеріалів, відповідно до ч. 1, п. 10 ч. 2, п. 2 ч. 4 ст. 46 Закону України від 18 червня 2024 року №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення від 04.03.2025 №460 про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, а саме: ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями - сидром та перрі (без додання спирту) №990209202300012 та ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту) №990208202300015.

Як свідчать матеріали справи, після встановлення посадовими особами ГУ ДПС у Житомирській області 06.02.2025 факту відсутності уповноважених осіб ТОВ «УТДК» за місцем зберігання алкогольних напоїв, зафіксованого в акті, ТОВ «УТДК» подано до ГУ ДПС у Житомирській області заяву від 07.02.2025 про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання (вх. ГУ ДПС №2573/АП ЕКПП від 10.02.2025), в якій, зокрема, зазначено:

«підстави внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання:

3 - виключення адреси місця зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетаналу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;

реєстраційний номер ліцензії: 990208202300015 та 990209202300012; відомості про місце зберігання товару (продукції):

адреса місцезнаходження місця зберігання товару (продукції): Житомирська область, Житомирський район, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12; відомості про товар (продукцію): код-21;

вид - алкогольні напої ( в тому числі сидр і перрі без додання спирту);

підстава користування місцем зберігання - 01;

загальна місткість ємностей / площа приміщення кв.м. - 555,7;

індивідуальний номер місця зберігання в Єдиному реєстрі місць зберігання - 06210100698. Відповідно до поданої заяви, ГУ ДПС у Житомирській області прийнято рішення про виключення місць зберігання з Єдиного реєстру місць зберігання від 14.02.2025 №94/06-30-09- 04, яке направлено заявнику (позивачу) в електронній формі.

Вважаючи рішення ГУ ДПС у м. Києві від 04.03.2025 №460 про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд зазначає таке.

27 липня 2024 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2024 року №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон №3817-ІХ).

Відповідно до пункту 1 розділу XII «Прикінцеві положення» Закону №3817-ІХ, розділ VII «Ліцензування» Закону №3817-ІХ набирає чинності та вводиться в дію з 01 січня 2025 року (крім пунктів 22, 23, 25 частини другої статті 46 «Припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності», статті 49 «Порядок інформування суб'єктів господарювання про вартість ліцензії на право провадження відповідних видів господарської діяльності»).

Пунктом 2 розділу XII «Прикінцеві положення» Закону №3817-ІХ установлено, що: Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР) і постанова Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» втрачають чинність з 1 січня 2025 року, крім статті 8 Закону, яка діє до дня набрання чинності та введення в дію статті 33 Закону№3817-ІХ.

Відповідно до ст. 1 Закону №481/95-ВР, Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників;

місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання;

Відповідно до ст. 15 Закону №481/95-ВР, зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) в місцях зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які внесені до Єдиного реєстру таких місць зберігання.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви в електронній формі через електронний кабінет користувача Електронної системи та/або електронний кабінет платника податків, суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додається копія документа, що підтверджує право власності та/або користування приміщенням, яке використовується як місце зберігання.

Податковий орган приймає рішення про виключення місць зберігання з Єдиного реєстру у такі терміни та за виникнення таких обставин, зокрема:

не пізніше 10 робочих днів із дня подання ліцензіатом, що був заявником такого місця зберігання, нарочно, поштою або в електронному вигляді в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України, заяви про їх виключення;

Таким чином, з урахуванням вимог ст. 15 Закону №481/95-ВР, виключення відомостей про місце зберігання, внесених до Єдиного реєстру, здійснювалось податковим органом на підставі поданої ліцензіатом, що був заявником такого місця зберігання, заяви про виключення.

Відповідно до п. 26 ч. 1 ст. 1 Закону №3817-ІХ, Єдиний реєстр місць зберігання - складова інформаційно-комунікаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що містить перелік місць зберігання із зазначенням відомостей, визначених цим Законом, про місцезнаходження місць зберігання та про заявників.

Згідно з п. 47 ч. 1 ст. 1 Закону №3817-ІХ, місце зберігання - місце, що використовується для зберігання спирту етилового, біоетанолу та спиртових дистилятів, або приміщення, що використовується для зберігання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного реєстру місць зберігання. Склади тимчасового зберігання, митні склади, інші приміщення, призначені для зберігання товарів під митним контролем відповідно до Митного кодексу України, не підлягають внесенню до Єдиного реєстру місць зберігання.

Зберігання алкогольних напоїв здійснюється суб'єктом господарювання у місцях зберігання алкогольних напоїв, які внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, на підставі однієї з таких ліцензій: на право виробництва алкогольних напоїв або на право оптової торгівлі алкогольними напоями, або на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання, крім випадків, визначених цим Законом (ч. 1 ст. 17 Закону №3817-ІХ).

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 39 Закону №3817-ІХ, внесення відомостей до Єдиного реєстру місць зберігання про місця зберігання здійснюється посадовою особою територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, - щодо місць зберігання спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах:

за результатами розгляду заяви заявника про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання;

за результатами розгляду заяви заявника про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання;

за результатами прийнятого рішення про виключення місць зберігання з Єдиного реєстру місць зберігання;

на підставі рішення суду, що набрало законної сили.

Як визначено ч. 7 ст. 39 Закону №3817-ІХ, відомості про місця зберігання, внесені до Єдиного реєстру місць зберігання, може виключити з Єдиного реєстру місць зберігання центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або його територіальний орган:

1) за результатами розгляду заяви заявника про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання;

2) за результатами прийнятого рішення про виключення місць зберігання з Єдиного реєстру місць зберігання;

3) на підставі рішення суду, що набрало законної сили.

Згідно з ч. 12 ст. 39 Закону №3817-ІХ, у разі якщо після внесення відомостей про місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання відбулися зміни у таких відомостях, суб'єкт господарювання, за заявою якого місце зберігання внесено до Єдиного реєстру місць зберігання, зобов'язаний протягом 10 робочих днів з дня настання події, що спричинила такі зміни, подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (щодо місць зберігання спирту етилового, біоетанолу), або до його територіального органу (щодо місць зберігання спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах) заяву про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання.

Заява про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання, подається у разі настання таких подій, зокрема:

1) зміна найменування юридичної особи (у тому числі у зв'язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв'язку з перетворенням державного підприємства/акціонерного товариства в інше господарське товариство, або приватизацією державного чи комунального майна) або прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця;

2) зміна місцезнаходження суб'єкта господарювання;

3) зміна (у тому числі необхідність виключення) адреси місця зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Форми заяв про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру, про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі, та порядок їх заповнення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (частина дев'ята ст. 39 Закону №3817-ІХ).

Відповідно до п. 3 розд. XIII «Перехідні положення» Закону №3817-ІХ до затвердження форм заяв, визначених Законом, такі заяви подаються в довільній формі із зазначенням всіх відомостей, передбачених Законом.

Дія ліцензії припиняється шляхом прийняття органом ліцензування, який надав відповідну ліцензію, рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (ч. 1 ст. 46 Закону №3817-ІХ).

Згідно з п. 10 ч. 2 ст. 46 Закону №3817-ІХ, підставами для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є: факт відсутності ліцензіата за місцезнаходженням та/або за місцем провадження діяльності, що зазначені в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального та/або Єдиному реєстрі ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, факт відсутності уповноваженої особи за місцем зберігання, яке внесено до Єдиного реєстру місць зберігання за договорами про надання послуг із складського зберігання, встановлений контролюючим органом у ході перевірки та зафіксований у відповідному акті про відсутність ліцензіата та/або його уповноважених осіб.

У разі встановлення факту відсутності уповноваженої особи за місцем зберігання, яке внесено до Єдиного реєстру місць зберігання за договорами про надання послуг із складського зберігання, ця норма застосовується, якщо така уповноважена особа не з'явилася на місце зберігання протягом двох годин після встановлення такого факту посадовими особами податкового органу, що зафіксовано у відповідному акті.

До актів, передбачених цим пунктом, обов'язково долучається мультимедійна інформація щодо фіксації зазначених фактів технічними приладами та/або технічними засобами, що здійснюють або мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, та/або засобами фото- і кінозйомки, відеозапису.

У разі встановлення факту відсутності ліцензіата за місцезнаходженням дія всіх наявних у ліцензіата ліцензій припиняється.

Слід додатково зазначити, що відповідачем до відзиву додані фото фіксації технічними засобами складського приміщення за адресою: м. Житомир, вул. Кооперативна, 12, які долучені до матеріалів справи.

Як свідчать матеріали справи та встановлені судом обставини, ТОВ «УТДК» (ТОВ «ОПТ - СИСТЕМС») з 31.03.2024 (дати дострокового розірвання договору оренди приміщення) по 06.02.2025 (моменту встановлення контролюючим органом факту відсутності уповноважених осіб за місцем зберігання алкогольних напоїв) не вжито заходів на виконання вимог чинного законодавства щодо внесення змін до Єдиного реєстру, а саме виключення місця зберігання, та не подано відповідну заяву.

Позивач вказану обставину не спростував, доказів іншого суду не надав.

Таким чином, доводи ТОВ «ОПТ - СИСТЕМС», наведені в позові, не спростовують правомірність рішення ГУ ДПЄ у м. Києві від 04.03.2025 №460 про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, прийнятого на підставі встановленого контролюючим органом у ході перевірки та зафіксованого в Акті факту відсутності уповноваженої особи за місцем зберігання, яке внесено до Єдиного реєстру місць зберігання.

При цьому суд зазначає, про відсутність в матеріалах справи будь-яких доказів виключення з Єдиного реєстру інформації про місцем зберігання алкогольних напоїв: Житомирська область, Житомирський район, м. Житомир, вул. Кооперативна, 12, станом на дату прийняття відповідачем оскаржуваного рішення.

Під час розгляду справи суд враховує позицію Європейського суду з прав людини у справі «Голдер проти Сполученого Королівства», згідно з якою саме «небезпідставність» доводів позивача про неправомірність втручання в реалізацію його прав є умовою реалізації права на доступ до суду.

Отже, звертаючись до суду з позовом про захист своїх прав, позивач обтяжена обов'язком довести «небезпідставність» своїх доводів щодо порушеного права за захистом якого він звернувся до суду, надавши відповідні докази, зі змісту яких можливо встановити наявність спору саме на момент звернення до суду.

В силу правових висновків постанови Верховного Суду від 06.06.2024 у справі №400/1217/23: 1) обов'язок позивача доводити обставини, на які він посилається на обґрунтування своїх доводів, є ключовим аспектом принципу змагальності та рівності в судовому процесі; 2) позивач не може будувати власну позицію на тому, що вона є доведеною, допоки інша сторона не надасть доказів на її спростування (концепція негативного доказу), оскільки такий підхід нівелює саму сутність принципу змагальності; 3) обов'язок доведення обставин, на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, у рівній мірі покладається на обох сторін. Кожна сторона повинна довести факти, на які вона посилається. При цьому підставу позову повинен довести саме позивач. Позивач повинен подати докази, на яких ґрунтуються його вимоги разом з поданням позовної заяви. В разі неможливості самостійно представити такі докази, позивач повинен про це повідомити суд та зазначити причини, з яких доказ не може бути подано. Крім того, позивач вправі подати до суду клопотання про витребування доказів, із зазначенням причини неможливості самостійного їх представлення та наведенням вжитих ним для цього заходів.; 4) посилання позивача на те, що в силу вимог частини другої статті 77 КАС України обов'язок доказування правомірності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень покладається на відповідача, не заслуговують на увагу, оскільки визначений цією правовою нормою обов'язок відповідача не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Статтею 242 КАС України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Реальність (справжність та правдивість) конкретної обставини фактичної дійсності не може бути сприйнята доведеною виключно через неспростування одним із учасників справи (навіть суб'єктом владних повноважень) декларативно проголошеного, але не доказаного твердження іншого учасника справи, позаяк протилежне явно та очевидно прямо суперечить меті правосуддя - з'ясування об'єктивної істини у справі.

Правильність саме такого тлумачення змісту ч. 1 ст. 77 та ч. 2 ст. 77 КАС України підтверджується правовим висновком постанови Великої Палати Верховного Суду від 25.06.2020 по справі №520/2261/19, що визначений ст. 77 КАС України обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї ж статті обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч. 1 ст. 143 КАС України).

У зв'язку із відмовою у задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат в порядку ст. 139 КАС України не здійснюється.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволені позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ-СИСТЕМС» (вул. Крива Бухта, буд. 2, офіс 216, м. Запоріжжя, 69002) до Головного управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, м. Київ, 04116) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення у повному обсязі складено та підписано «28» січня 2026 року.

Суддя Р.В. Кисіль