Постанова від 05.10.2010 по справі 2а-10078/10/16/0170

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.10.10Справа №2а-10078/10/16/0170

(12:40)

(12:40)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Александрова О.Ю., при секретарі Габрись П.С., розглянувши

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою

Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3868,50грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевіркок відповідача встановлені порушення ним вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у зв'язку з чим прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3868,50грн. Зазначені фінансові санкції відповідачем самостійно не сплачені.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, про причини неявки суду не повідомив, заперечень а позов не надав.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) 06.05.2009р. зареєстрована виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець (а.с.7) (далі - відповідач).

21.07.2009р. за результатами перевірки господарської одиниці - відділу магазину, яка належить відповідачу, посадовими особами позивача складений акт № 001931, яким зафіксовано проведення розрахункової операції на суму 25,70грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій та розрахункової книжки (відповідний розрахунковий документ не роздрукований, не виписаний та не виданий); невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті реєстратора розрахункових операцій у розмірі 774,50грн. (без урахування покупки): сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 924,00грн. (з урахування покупки), сума готівкових коштів зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 123,80грн., не забезпечення зберігання у книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків (Z-звіту № 0012).

Акт підписаний та отриманий продавцем ОСОБА_2 без зауважень.

На підставі акту перевірки від 21.07.2009р. позивачем винесено 03.08.2009р. рішення № 0016902303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4341,00грн. Рішення отримано відповідачем04.08.2009р.

07.04.2010р. за результатами перевірки господарської одиниці - відділу магазину, яка належить відповідачу, посадовими особами позивача складений акт № 003546, яким зафіксовано невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені в денному звіті реєстратора розрахункових операцій у розмірі 68,00грн. (без урахування покупки - 18,00грн.): сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 178,00грн. (з урахування покупки), сума готівкових коштів зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій склала 92,50грн. Акт підписаний відповідачем без заперечень

На підставі акту перевірки № 003546 від 07.04.2010р. позивачем винесено рішення № 0006692303 від 20.04.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 427,50грн. Рішення отримано відповідачем 20.04.2010р. (а.с.15).

Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно статті 22 Закону про РРО, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, суд дійшов висновку про правомірність застосованих до відповідача штрафних (фінансових) санкцій рішеннями № 0016902303 від 03.08.2009р. у сумі 4341,00грн. та № 0006692303 від 20.04.2010р. у сумі 427,50грн.

Згідно статті 25 Закону про РРО, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

У судовому засіданні не надано відомостей про оскарження відповідачем у встановленому порядку вказаного рішення про застосування фінансових санкцій.

самостійно відповідачем штрафні (фінансові санкції) застосовані № 0016902303 від 03.08.2009р. сплачено частково у сумі 900,00грн.

Станом на день розгляду справи відповідачем, у порядку встановленому ч.1 ст. 71 КАС України, не надано доказів сплати фінансових санкцій у сумі 3868,50грн.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у сумі 3868,50грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Під час судового засідання, яке відбулося 05.10.2010р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. У повному обсязі постанову складено 11.10.2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-161, 162, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” код платежу 3021080908 (р/р 31114104700002 до держ. бюджету м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026 у сумі 3868,50грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Александров О.Ю.