Справа № 339/378/25 290
3/339/10/26
27 січня 2026 року м. Болехів
Болехівський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Головенко О. С.
секретаря судового засідання Латик В.Є.
з участю прокурора Тепчука В.В.
захисника адвоката Шиян Л.І.
особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду об'єднані в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, депутата та секретаря Болехівської міської ради,
за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,-
якому роз"яснено зміст ст. 63 Конституції України та права, передбачені ст. 268 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Болехівської міської ради Івано-Франківської області, тобто суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив у встановленому законом порядку відповідний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів за таких обставин.
Відповідно до рішення Болехівської міської ради №1-1/20 від 26 листопада 2020 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень і реєстрацію депутатів Болехівської міської ради та Болехівського міського голови» визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Болехівської міської ради Івано-Франківської області.
Крім того, ОСОБА_1 відповідно до рішення Болехівської міської ради №04-01/20 від 26 листопада 2020 року «Про обрання секретаря Болехівської міської ради» обрано секретарем Болехівської міської ради Івано-Франківської області.
Законом "Про місцеве самоврядування в Україні " міський голова здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; за пропозицією міського голови секретар ради обирається радою з числа депутатів на строк повноваження ради.
Отже, прямим керівником для секретаря Болехівської міської ради ОСОБА_1 є Болехівський міський голова ОСОБА_2 та має на нього прямий вплив, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття ОСОБА_1 , як депутатом, рішень або вчинення чи невчинення ним певних дій щодо (в інтересах) міського голови.
29 січня 2025 року на засіданні 53 позачергової сесії Болехівської міської ради до порядку денного включено питання №17 «Про впорядкування оплати праці міського голови».
ОСОБА_1 , приймаючи участь в голосуванні по даному питанню щодо визначення розміру премії міському голові ОСОБА_2 , у прямому підпорядкуванні якого знаходиться, вчинив дії (прийняв участь у голосуванні) в умовах реального конфлікту інтересів, а також не повідомив колегіальний орган Болехівську міську раду про наявність в нього реального конфлікту інтересів.
В даному випадку реальний конфлікт інтересів полягає в тому, що приватний інтерес ОСОБА_1 зумовлений бажанням отримати матеріальне заохочення у вигляді премії для себе особисто, як секретаря Болехівської міської ради, реально зіткнувся з його представницькими повноваженнями, як депутата, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість у прийнятті рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання своїх представницьких повноважень, тобто, під час голосування по зазначеному питанню та прийнятті рішення.
Таким чином, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , в порушення вимог ст. 28 цього Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган Болехівську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів та під час голосування на засіданні 53 позачергової сесії Болехівської міської ради за питання № 17 порядку денного «Про впорядкування оплати праці міського голови» щодо Болехівського міського голови ОСОБА_2 , у прямому підпорядкуванні якого він знаходиться, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: прийняв участь у голосуванні, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 своєї вини не визнав, на підставі ст. 63 Конституції України від надання пояснень відмовився.
Захисник Шиян Л.І. просить провадження у справі закрити в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. При цьому вказала, що наявності реального конфлікту інтересів в діях ОСОБА_1 не було, оскільки такий конфлікт передбачає наявність особистої заінтересованості, а будь-якого особистого інтересу при голосуванні запитання № 17 порядку денного сесії Болехівської міської ради від 29 січня 2025 року «Про впорядкування оплати праці міського голови» він не мав.
На її думку, твердження сторони обвинувачення про те, що ОСОБА_1 знаходиться в прямому підпорядкуванні міського голови і від його волі залежить розмір премії не відповідає дійсності, оскільки з цього приводу відсутні будь-які докази щодо повноважень міського голови на призначення премії секретарю ради, який призначається та звільняється з цієї посади виключно радою.
Прокурор вважає про достаність доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч 2 ст. 172-7 КУпАП та просив визнати його винним у вчиненні вказаних правопорушень і накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думки захисника та прокурора, дослідивши надані докази, суд дійшов до наступних висновків.
Як передбачено п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Так, рішенням Болехівської міської ради Калуського району Івано-Франківської області від 26 листопада 2020 року № 1-1/20 «Про підсумки виборів, визнання повноважень і реєстрацію депутатів Болехівської міської ради та Болехівського міського голови», а також відомостей про депутатів Болехівської міської ради, обраних 25 жовтня 2020 року, ОСОБА_1 обрано депутатом Болехівської міської ради (а.с.11-13).
Разом з цим, відповідно до рішення Болехівської міської ради № 04-01/20 від 26 листопада 2020 року «Про обрання секретаря Болехівської міської ради» депутата ОСОБА_1 обрано секретарем Болехівської міської ради Івано-Франківської області (а.с.14).
Розпорядженням міського голови Болехівської міської ради Яцинин І. від 27 листопада 2020 року №253-к ОСОБА_1 призначено на вакантну посаду секретаря Болехівської міської ради з 27 листопада 2020 року з посадовим окладом згідно штатного розпису на постійній основі і на строк повноваження ради (а.с.15).
За таких обставин, згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на депутата Болехівської міської ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1 і 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до положень ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
Статтею 59-1 цього ж Закону, сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не бере участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом. Якщо неучасть осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу. Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов'язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.
Визначення потенційного та реального конфлікту інтересів, приватного інтересу наведенні у ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» .
Зокрема, потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (абз.10 ч.1 ст.1 вказаного Закону).
Реальний конфлікт інтересів, відповідно до абз.14 ч.1 ст.1 вказаного Закону, це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно з п. 2.4 Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 21.10.2022 року № 13, суперечність між приватним інтересом та повноваженнями полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов'язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.
Тому навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до абз.13 ч.1 ст.1 вказаного Закону, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Згідно з аналізом вищезазначених положень КУпАП в сукупності з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», адміністративна відповідальність в частині порушення вимог про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів настає лише за неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
05 серпня 2025 року до Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла заява за фактом можливого вчинення дерутатом Болехівської міської ради ОСОБА_1 правопорушень пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП і 11 серпня 2025 року зроблено запит до Болехівської міської ради про надання інформації та належним чином завірених копій документів, які стосуються ОСОБА_1 (а.с.94-97).
Як вбачається з матеріалів справи, наданих у відповідь на запит, 12 червня 2024 року рішенням чергової 43 сесії восьмого демократичного скликання Болехівської міської ради №28-43/24 «Про впорядкування оплати праці міського голови» міському голові ОСОБА_3 встановлено щомісячні надбавки у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням доплати за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років у межах фонду оплати праці передбачені підпунктом «в» пункту 1 частини 2 постанови КМУ від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
Відповідно до результату поіменного голосування за питання №28 порядку денного засідання 43 чергової сесії Болехівської міської ради від 12.06.2024 «Про впорядкування оплати праці міського голови» ОСОБА_1 проголосував «за» визначене питання, та таким чином підтримав у голосуванні питання щодо оплати праці міського голови.
Як зазначено в п. 2,7,8,10,14,19 ч. 4 ст. 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", міський голова організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради, призначає на посади та звільняє з посад керівників юридичних осіб, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства, здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів.
Таким чином, прямим керівником для секретаря Болехівської міської ради є Болехівський міський голова, у відповідності до пропозиції якого секретар обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради та згідно розпорядження міського голови призначається на цю посаду.
Отже, міський голова ОСОБА_2 , будучи керівником для секретаря Болехівської міської ради Герецького І.Г., мав на нього прямий вплив, що впливає на об"єктивність та неупередженість прийняття ОСОБА_1 , як депутатом, рішень або вчинення чи невчинення ним певних дій щодо ( в інтересах) міського голови.
Слід зазначити, що фінансові питання завжди створюють для особи, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», передумови для виникнення приватного інтересу, зумовлені особистою вигодою, а саме покращенням свого матеріального стану. Відповідно наявність у такої особи представницьких повноважень, пов'язаних з вчиненням/невчиненням дій, прийняттям рішень стосовно свого керівника ( ОСОБА_2 ), утворює потенційний конфлікт інтересів, а реалізація стосовно таких повноважень - реальний конфлікт інтересів.
Тому реальний конфлікт інтересів у даному випадку полягає в тому, що приватний інтерес ОСОБА_1 зумовлений бажанням отримати матеріальне заохочення у вигляді премії для себе особисто, як секретаря Болехівської міської ради, реально зіткнувся з його представницькими повноваженнями, як депутата, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість у прийнятті рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання своїх представницьких повноважень, тобто, під час голосування по зазначеному питанню та прийнятті рішення.
Наявність у ОСОБА_1 представницьких повноважень обумовлена тим, що будучи депутатом міської ради, він наділений повноваженнями на прийняття рішень шляхом участі у голосуванні в складі колегіального органу.
Таким чином, наявність суперечності між приватним інтересом ОСОБА_1 та його представницькими повноваженнями обумовлено тим, що ОСОБА_1 , як депутат, наділений правом голосу в раді та будучи зацікавленим у сприянні особистим матеріальним інтересам, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізував таке повноваження шляхом участі у обговоренні та прийнятті рішення (голосуванні) по питанню впорядкування оплати праці міського голови.
У даному випадку ОСОБА_1 , як секретар ради, схильний діяти в інтересах тієї особи, яка визначає йому розмір премії або інших додаткових виплат. Це зумовлено тим, що у разі прийняття рішення на користь особи, яка визначає розмір премії, підпорядкована особа може розраховувати на його лояльне ставлення, додаткове матеріальне заохочення, збереження попереднього рівня заохочення, уникнення негативної реакції на певні негативні результати роботи тощо. У свою чергу, міський голова буде схильний до того, щоб зберегти попередній розмір премії або підвищити її розмір ОСОБА_1 , який взяв участь у прийнятті позитивного рішення при розгляді питання №17 «Про впорядкування оплати праці міського голови».
Особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймаючи те чи інше рішення (вчиняючи ту чи іншу дію), стоїть перед вибором задоволення публічного інтересу (на користь держави, територіальної громади) або приватного інтересу (власних інтересів та/або інтересів близьких осіб). Навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином у діяльності ОСОБА_1 , як депутата, при розгляді зазначеного питання та прийняті ним рішення - наявний реальний конфлікт інтересів, що зобов'язує його дотримуватись положень п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 591 Закону України «Про місцеве самоврядування».
Тобто, ОСОБА_1 був зобов'язаний вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, що ним не було здійснено ( а.с.6).
Встановлено, що в протоколі пленарного засідання 53 позачергової сесії Болехівської міської ради восьмого демократичного скликання відсутні будь-які відомості про повідомлення ОСОБА_1 про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду та голосування за питання №17 порядку денного «Про впорядкування оплати праці міського голови».
Також, відповідно до листа Болехівської міської ради №2951/021-16/25 від 21 серпня 2025 року, ОСОБА_1 у період з 01.01.2025 по дату подання інформації під час засідань сесій Болехівської міської ради не повідомляв про виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів( а.с.38 39).
ОСОБА_1 , будучи зобов'язаним вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, у відповідності до положень п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції" та ч. 1 ст.59-1 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", вимоги Закону не виконав, про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду та голосування за питання № 17 «Про впорядкування оплати праці міського голови» Болехівську міську раду не повідомив та в порушення Закону прийняв участь в голосуванні.
Згідно зі ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, слід дійшти висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.1, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він, будучи депутатом Болехівської міської ради, тобто посадовою особою, на яку, у відповідності до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону, не повідомив відповідний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Суд вважає, що посилання захисника на те, що відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо обрання та звільнення секретаря ради належить виключно до компетенції ради, а міський голова не має повноважень звільняти секретаря ради, не спростовують наявності між вказаними посадами відносин підпорядкування.
Суд також критично ставиться до посилання захисника на те, що за відсутності у справі доказів преміювання міським головою секретаря ради Герецького І.Г. є відсутнім приватний інтерес у останнього, оскільки вказане не впливає на правильність кваліфікації дій ОСОБА_1 , який перебуває у прямому підпорядкуванні міського голови.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчинених ним правопорушень, його особу, оскільки обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням викладеного, а також того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненим правопорушенням та його особi, в межах санкцій ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адмiнiстративні правопорушення, за якими його визнано винним, обравши згідно зі ст. 36 КУпАП остаточне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 грн.
На підставі викладеного, ст. 1, 3, 12, 28, 41 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.36, 283, 284, 287, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 КУпАП та ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу:
- за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) грн;
- за ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адмiнiстративні правопорушення у виглядi штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
На підставі ст. 36 Кодексу України про адмiнiстративні правопорушення накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виглядi штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп судового збору.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно з ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Болехівський міський суд.
Апеляційна скарга, подана після після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Головенко О.С.