61022, м. Харків, пр. Науки, 5
у справі про банкрутство
26.01.2026 Справа № 18/39б
Господарський суд Донецької області у складі судді Лейби М.О., розглянувши матеріали справи за заявою ініціюючого кредитора Головного управління ДПС у Донецькій області, м. Маріуполь Донецької області
до боржника Акціонерного товариства закритого типу “Макбуд», м. Макіївка Донецької області
про банкрутство
ліквідатор - арбітражний керуючий Нестеренко О.А.
В провадженні Господарського суду Донецької області на стадії ліквідаційної процедури знаходиться справа про банкрутство Акціонерного товариства закритого типу “Макбуд», повноваження ліквідатора виконує арбітражний керуючий Нестеренко О.А.
Ухвалою від 06.03.2023 справу прийнято до провадження новим складом суду та ліквідатора зобов'язано у строк до 01.05.2023 надати суду звіт про проведену роботу в ході ліквідаційної процедури з документами в підтвердження проведених заходів та ліквідаційний баланс банкрута.
26.02.2024 через підсистему "Електронний суд" до суду від ліквідатора - арбітражного керуючого Нестеренка О.А. надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи поточного звіту ліквідатора про хід ліквідаційної процедури (№01-16/16 від 26.02.2024) та документів в підтвердження проведених ліквідаційних заходів.
16.12.2024 через підсистему "Електронний суд" до суду від ліквідатора - арбітражного керуючого Нестеренка О.А. надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи поточного звіту ліквідатора про хід ліквідаційної процедури (№01-16/354 від 14.12.2024) та документів в підтвердження проведених ліквідаційних заходів.
Ліквідатором у звітах про хід ліквідаційної процедури зазначено про те, що для завершення ліквідаційної процедури та подання до суду остаточного звіту та ліквідаційного балансу необхідно отримати розпорядження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування реєстрації випуску акцій.
18.12.2024 через підсистему "Електронний суд" до суду від кредитора Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області надійшли письмові пояснення щодо подальшого повадження у справі, за змістом яких кредитор вважає за необхідне ліквідатору вжити всіх необхідних заходів для завершення ліквідаційної процедури та подати до суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута у відповідності до норм Кодексу України з процедур банкрутства. Кредитор висловлює заінтересованість в отриманні коштів в рахунок погашення заборгованості та ліквідації юридичної особи банкрута.
Ухвалою від 30.06.2025 ліквідатора було зобов'язано у строк до 01.08.2025 надати до суду докази вжиття заходів щодо скасування випуску акцій АТЗТ "Макбуд", письмово викладену позицію, щодо подальшого провадження у справі, звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
30.07.2025 через підсистему "Електронний суд" до суду від ліквідатора - арбітражного керуючого Нестеренко О.А. надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи поточного звіту ліквідатора про хід ліквідаційної процедури №01-16/185 від 30.07.2025.
У звіті ліквідатором в доповнення до раніше викладених фактичних обствин здійснення ліквідаційних заходів, зазначено про те, що в газеті «Урядовий кур'єр» №152(807) від 29.07.2025 розміщено оголошення про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію випуску акцій АТЗТ «Макбуд». 30.07.2025 заява про видачу дублікату свідоцтва про реєстрацію випуску акцій АТЗТ «Макбуд» направлена до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Таким чином, на теперішній час у ліквідатора відсутня можливість завершити всі заходи, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та надати до господарського суду на затвердження остаточний звіт та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою від 05.11.2025 суд зобов'язував ліквідатора у строк до 31.12.2025 повідомити суд про результати розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заяви ліквідатора про видачу дублікату свідоцтва про реєстрацію випуску акцій АТЗТ «Макбуд», подати на затвердження звіт за результатами проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс банкрута.
Станом на теперішній час строк ліквідаційної процедури витік, вимоги ухвали суду не виконані, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута до суду не надані, заяв чи клопотань з процесуальних питань до суду не подано.
Керуючись статтями 2, 9, 12, 65 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Призначити розгляд справи в судовому засіданні 17.02.2026 об 11:00год., яке відбудеться в приміщенні суду за адресою: м. Харків, проспект Науки, 5, каб.(зал судового засіданн) № 106.
Ліквідатору - арбітражному керуючому Нестеренко О.А. у строк до дати судового засідання:
- повідомити суд про результати розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заяви ліквідатора про видачу дублікату свідоцтва про реєстрацію випуску акцій АТЗТ «Макбуд»;
- надати до суду на затвердження звіт про проведену роботу в ході ліквідаційної процедури з документами в підтвердження проведених заходів та ліквідаційний баланс банкрута, письмові пояснення щодо причин невиконання вимог ухвали суду від 05.11.2025.
Кредиторам у строк до дати судового засідання надати суду письмово викладену позицію з зазначенням аргументів, пояснень та міркувань, щодо подальшого провадження у справі.
Повідомити сторін, що участь у засіданні суду можлива виключно в режимі відеоконференції та відбудеться лише за умови наявності об'єктивних обставин, які забезпечать можливість та безпеку проведення судових засідань у приміщенні Господарського суду Донецької області.
Повідомити сторін про те, що у разі неможливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції, розгляд справи буде здійснюватися судом на підставі наявних матеріалів справи, поданих сторонами.
З урахуванням обставин пов'язаних з дією воєнного стану на території України та поточною ситуацією у м.Харків (повітряні тривоги, обстріли, відсутність електропостачання) можливість проведення судових засідань обмежена, у зв'язку з цим запропонувати сторонам подати до суду письмово викладені пояснення, доводи, міркування, які вони планували надавати у судовому засіданні.
Участь представників учасників справи у судовому засіданні не є обов'язковою.
Ухвала набрала законної сили 26.01.2026 та оскарженню не підлягає.
Суддя М.О. Лейба