22 січня 2026 року м. Рівне№460/17302/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді К.М.Недашківської, розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Державного реєстратора «Центр надання адміністративних послуг» Даньницької сільської ради Одеського району Одеської області Родоман Ірини Анатоліївни, про визнання недійсним рішення та скасування реєстрації змін.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Рівненській області (далі - Позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» (далі - Відповідач), в якому Позивач просить суд: визнати недійсним рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» від 12 грудня 2023 року в частині зміни місцезнаходження Товариства на м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд 19; скасувати державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто», здійснену 13.12.2023 за №1005561070001082561 реєстратором Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області Родоман І.А. в частині зміни місцезнаходження юридичної особи.
Стислий виклад позиції Позивача.
Позивач зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто» в порушення вимог статті 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» подано реєстратору Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області Родоман І.А. недостовірну інформацію про фактичне місцезнаходження товариства. Позивач вважає, що через такі дії податковий орган об'єктивно позбавлений можливості виконати свої функції стосовно належного податкового обліку зазначеного товариства, оскільки відомостей про фактичну адресу підприємством до контролюючих органів не надавалось. Просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відзив на позовну заяву в порядку статей 159, 162, 261 КАС України Відповідачем не поданий.
Ухвалою суду від 29.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Державного реєстратора «Центр надання адміністративних послуг» Даньницької сільської ради Одеського району Одеської області Родоман Ірину Анатоліївну.
Процесуальні документи суду надіслані на належну адресу Відповідача, яка зазначена у відомостях ЄДРЮОФОПГФ.
До суду повернувся поштовий конверт із зазначенням причини повернення: за закінченням терміну зберігання.
Відповідно до частини четвертої статті 124 КАС України, у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: 1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; 2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
Відповідач вважається належним чином повідомлений про розгляд справи відповідно до частини одинадцятої статті 126 КАС України.
За правилами частини п'ятої статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
За відсутності у процесуальному законі вказівки (прямої чи опосередкованої) на необхідність розгляду справи (з огляду на її категорію) тільки за правилами загального позовного провадження, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження (відповідно до частини другої статті 257 КАС).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та з'ясувавши всі обставини, які мають правове значення для вирішення спору по суті, суд
Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто» (ЄДРПОУ 44983572) згідно реєстраційних та довідкових даних, зареєстрований як юридична особа з 15.05.2023.
Відповідно до зміни місцезнаходження юридичної особи, платник податків перейшов з Головного управління ДПС у Одеській області та знаходиться за основним місцем обліку у Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
Згідно інтегрованої картки платника податків за Відповідачем обліковується борг на загальну суму 25114866,69 грн, а саме: по сплаті пені за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД у розмірі 25018608,90 грн, що виникла на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №9332/17000704 від 29.05.2025, мита на товари, що вивозяться суб'єктами господарювання у розмірі 95917,79 грн, податку на прибуток підприємств у розмірі 340,00 грн, що виникла на підставі податкового повідомлення-рішення №8012/17-00-04-05-20 від 30.05.2024.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року позовні вимоги задоволено повністю та стягнуто кошти з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу на загальну суму 25114866,69 грн, а саме: по сплаті пені за порушення термінів розрахунку у сфері ЗЕД (21081000) у розмірі 25018608,90 грн, мита на товари, що вивозяться суб'єктами господарювання (14060100) у розмірі 95917,79 грн та податку на прибуток (11021000) в сумі 340 грн.
В ході опрацювання платників, що змінили місцезнаходження з інших регіонів України на Рівненську область, Позивачем встановлено платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто» (код ЄДРПОУ 44983572), яким 13.12.2023 внесено зміни до відомостей в Єдиний державний реєстру юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про зміну місцезнаходження з м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 140-А/2 на м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19 та змінено керівника.
12 грудня 2023 року громадянином України ОСОБА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданим Приморським РВ УМВСУ у Одеській області, дата видачі 02.06.1997, РНОКПП НОМЕР_2 , який володіє часткою у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» код 44983572 у розмірі 100% та являється його керівником, прийнято рішенням №01/12 одноосібного учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто», яким змінено місцезнаходження Товариства на: Рівненська область, м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19 та змінено керівника на ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_3 .
Як свідчить витяг з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань, 13.12.2023 ОСОБА_3 Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис № 1005561070001082561 про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 08.09.2025 місцезнаходженням Відповідача є Рівненська область, м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19, 33017.
На виконання повноважень, визначених статтею 67 Податкового кодексу України (далі - ПК України), Головне управління ДПС у Рівненській області звернулося до суду з позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає таке.
Відповідно до пп.20.1.37 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи, серед іншого, мають право звертатися до суду, у тому числі щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Підпунктом 20.1.46 пункту 20.1 статті 20 ПК України визначено, що контролюючі органи здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
Пунктом 41.3 статті 41 ПК України закріплено, що повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
Пунктом 67.2 статті 67 ПК України передбачено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Отже, статтями 20 та 67 ПК України визначені повноваження контролюючого органу та право останнього на подання позовів про скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Відповідно до статті 19-1 ПК України, контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
За приписами пункту 1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі - Порядок №1588), з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцями обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку.
Абзацом 5 пункту 3.1 Порядку №1588 передбачено, що взяття на облік платників податків контролюючими органами здійснюється за принципом організаційної єдності реєстраційних процедур, що проводяться державними реєстраторами, та процедур узяття на облік платників податків, що забезпечуються контролюючими органами. Обмін відомостями (запитами) про здійснення дій з державної реєстрації та взяття на облік (зняття з обліку) юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.
За приписами пункту 10.1 Порядку №1588, у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
Відповідно до пунктів 10.5, 10.7 Порядку №1588, у разі отримання з Єдиного державного реєстру даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, пов'язану зі зміною адміністративного району, контролюючий орган, в якому платник податків перебуває за основним місцем обліку, вносить зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб та передає до Єдиного державного реєстру відомості про внесення відповідних відомостей до реєстрів Центрального контролюючого органу із зазначенням: дати внесення таких даних до відомчого реєстру, дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платник податків перебуває на обліку, та терміну, до якого платник податків перебуває на обліку у контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), що відповідає даті спливу одного місяця після отримання зазначеним контролюючим органом даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків.
Протягом двадцяти днів після отримання відомостей або заяви про зміну місцезнаходження платника податків контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків засобами інформаційної системи в електронному вигляді формує та надсилає до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків повідомлення.
Пунктом 10.8 Порядку №1588 передбачено, що протягом двох робочих днів після надходження повідомлення контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік (основне місце обліку), про що вносить відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб.
Таким чином, з огляду на вищенаведені норми чинного законодавства та на зміну адміністративно-територіального району платник податків - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто» (код ЄДРПОУ 44983572) змінив місцезнаходження, зокрема з м. Одеса, Люстдорфська дорога, буд. 140-А/2 на м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19 та взятий на облік Головним управлінням ДПС у Рівненській області.
Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно даних ІС «Податковий блок», у зв'язку із зміною адміністративно територіального району платник податків Відповідач вибув з Головного управління ДПС у Одеській області та 21.12.2023 взятий на облік в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 26.08.2025 ТОВ «Енвісто» не належать на підставі права власності чи інших речових прав об'єкти нерухомості за адресою: Рівненська область, м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19, 33017.
Головним управлінням ДПС у Рівненській області вжито заходи щодо встановлення місцезнаходження суб'єкта господарювання ТОВ «Енвісто».
Так, за даними Державного реєстру речових прав за адресою м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд. 19 знаходиться об'єкт, який перебуває у власності МПП-фірми «Промсервіс» код ЄДРПОУ 13981123.
Головне управління ДПС у Рівненській області з метою з'ясування інформації щодо укладення договорів оренди вказаного власника об'єкта нерухомості з ТОВ «Енвісто», а також з іншими юридичними та фізичними особами з правом передачі майна в суборенду, звернулося із відповідним запитом від 28.08.2025 №10953/6/17-00-13 01-09 до керівника МППФ «Промсервіс».
Листом від 01.09.2025 № 15 керівник МППФ «Промсервіс» повідомив, що договір оренди з ТОВ «Енвісто» (код ЄДРПОУ 44983572) не укладався, дозвіл на укладення договору суборенди не надавався.
02 вересня 2025 року посадовими особами Позивача здійснено виїзд за податковою адресою Відповідача, про що складено відповідний акт про те, що за цією адресою розміщено адміністративну будівлю з офісами, згідно слів адміністратора з понад 170 орендарів, серед яких не має ТОВ «Енвісто», жодних вивісок щодо перебування у приміщенні вказаного товариства за результатами його огляду зазначеним працівниками не виявлено.
Відповідно до підпунктів 21.1.2, 21.1.3 пункту 21.1 статті 21 ПК України, посадові особи контролюючих органів зобов'язані забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій, забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.
Недостовірність відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, в тому числі про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» ускладнює здійснення контролюючим органом функцій щодо контролю за повнотою, достовірністю та своєчасністю сплати товариством податкових платежів до бюджету, проведений перевірок, заходів із стягнення боргу, інших владних управлінських функцій визначенні законодавством.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003.
Відповідно до статті 7 Закону №755-ІV, єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, фізичних осіб - підприємців та відокремлені підрозділи юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави, з Єдиного державного реєстру.
Стаття 9 Закону №755-ІV регламентує, що відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі: відповідних заяв про державну реєстрацію; документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів; повідомлень про виявлення розбіжностей між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності клієнта, зокрема про виявлення неповноти, неточностей чи помилок в інформації про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності, що містяться в Єдиному державному реєстрі; інформації від Національного банку України про визнання структури власності юридичної особи, державне регулювання та нагляд за діяльністю якої здійснює Національний банк України, непрозорою (прозорою).
В Єдиному державному реєстрі містяться визначені частиною другою 2 статті 9 Закону №755-ІV відомості щодо юридичної особи, в тому числі і щодо місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 10 Закону №755-ІV, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.
Частиною четвертою статті 17 Закону №755-IV визначено перелік документів, які подаються для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи.
Статтею 25 Закону №755-IV врегульовано порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій.
Так, державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: документів, що подаються заявником для державної реєстрації. Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
Частиною другою статті 6 Закону №755-IV передбачено, що державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Пунктом 4 статті 35 Закону №755-IV визначено, що особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, а також у неподанні або несвоєчасному поданні державному реєстратору передбаченої цим Законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, несуть відповідальність, у порядку, встановленому законом.
З огляду на вищезазначене, при проведенні реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, державний реєстратор не уповноважений перевіряти фактичне місцезнаходження юридичної особи, проте якщо внесені до Єдиного державного реєстру відомості є недостовірними, то державна реєстрація таких змін до установчих документів підлягає скасуванню.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази щодо їх належності, допустимості, достовірності та достатності, і взаємного зв'язку у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
Суд зазначає, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини та, зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, (заява 4909/0)4, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, №303-A, п.29).
Питання щодо розподілу судових витрат в порядку статті 139 КАС України не підлягає вирішенню.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Рівненській області (вулиця Відінська, 12, місто Рівне, 33023; ЄДРПОУ 44070166) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» (вулиця Данила Галицького, 19, місто Рівне, 33017; код ЄДРПОУ 44983572), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Державного реєстратора «Центр надання адміністративних послуг» Даньницької сільської ради Одеського району Одеської області ОСОБА_3 (вулиця Дружби, 126, село Дальчик, Одеський район, Одеська область, 67842; РНОКПП НОМЕР_4 ), про визнання недійсним рішення та скасування реєстрації змін - задовольнити повністю.
Визнати недійсним рішення учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» від 12 грудня 2023 року в частині зміни місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Енвісто» на м. Рівне, вул. Данила Галицького, буд 19.
Скасувати державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Енвісто», здійснену 13.12.2023 за №1005561070001082561 реєстратором Дальницької сільської ради Одеського району Одеської області Родоман І.А. в частині зміни місцезнаходження юридичної особи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 22 січня 2026 року
Суддя К.М. Недашківська