21 січня 2026 рокусправа № 380/15977/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши у письмовому провадженні у місті Львові за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Херсонській області, Служби безпеки України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Служби безпеки України в Херсонській області (далі - відповідач-1), Служби безпеки України (далі - відповідач-2), у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо невиплати позивачу з 27.05.2025 грошового забезпечення ;
- зобов'язати відповідачів відновити виплату позивачу грошового забезпечення, нарахувати та виплатити належне грошове забезпечення у встановленому законом розмірі за період з 27.05.2025;
- рішення суду в частині зобов'язання нарахувати та виплатити належне грошове забезпечення за один місяць - допустити до негайного виконання;
- зобов'язати відповідачів подати звіт про виконання рішення суду в частині допущеній до негайного виконання у строк 10 днів від дати його ухвалення.
Позовні вимоги мотивовано тим, що наказом Голови СБ України від 18.08.2022 Nє1093-ОС/дск полковник ОСОБА_2 зарахований у розпорядження начальника Управління СБ України в Херсонській області за пп. "б" п. 48 (у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів) Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України за посадою першого заступника начальника УСБУ в Херсонській області. Подальшими наказами i розпорядженнями додатково покладено виконання окремих обов'язків (завдань) по УСБУ в Запорізькій області. Проте, згідно листа УСБУ в Херсонській області від 16.06.2025 № 71/6/373-4438, ураховуючи те, що строк перебування ОСОБА_1 у розпорядженні начальника управління, визначений наказом Голови СБУ від 18.08.2022 № 1093-ОС/дск закінчився 26.05.2025, на підставі пункту 2 глави 1 розділу IV Інструкції № 515/ДСК, виплата грошового забезпечення позивачу припинена з 27.05.2025.
Позивач вважає бездіяльність посадових осіб Служби безпеки України щодо виплати грошового забезпечення протиправною, такою що грубо порушує норми чинного законодавства України, зокрема, Законів України "Про Службу безпеки України" від 22.03.1992 № 2229-XII,"Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII, "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.11.1991 № 2011-XII, Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 27.122007 № 1262/2007, Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України від 10.04.2018 № 515/ДСК.
Із наведених підстав, просить позов задовольнити.
Ухвалою від 08.08.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
11.09.2025 Служба безпеки України подала відзив на позовну заяву, у якому заперечує проти заявлених вимог, зазначивши, що з 2001 року по теперішній час ОСОБА_1 проходить кадрову військову службу в Службі безпеки України. Наказом Голови СБ України № 1093 ос/дск від 18.09.2022 ОСОБА_1 зарахований у розпорядження начальника Управління СБ України в Херсонській області, звільнивши його з посади першого заступника начальника, за пп. "б" пункту 48 Положення № 1262 - у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів.
Приписами пункту 48 Положення № 1262 передбачено, що військовослужбовці, зараховані в розпорядження, продовжують проходити військову службу та виконують обов'язки військової служби (завдання) у межах, визначених тією посадовою особою, в чиєму розпорядженні вони перебувають. За ними зберігається матеріальне та грошове забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, якщо інше не передбачено законодавством. Пунктом 4.9 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженої наказом СБУ № 772 від 14.10.2008 встановлено, що зарахування військовослужбовців у розпорядження відповідних начальників - це визначення їх тимчасового службово-посадового становища, коли вони проходять військову службу у підпорядкуванні відповідних начальників, але без призначення на конкретні посади. Згідно з абзацом першим пункту 4.10 Інструкції № 772 зарахування військовослужбовців у розпорядження прямих начальників у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів (підпункт "б" пункту 48 Положення № 1262) здійснюється за рішенням Голови СБУ на підставі мотивованих рапортів відповідних начальників у разі звільнення їх з посад у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням у СБУ або її органах, підрозділах, закладах, установах інших організаційних заходів.
Відповідач-2 відмічає, що відповідно до абзацу сімнадцятого пункту 48 Положення № 1262 час перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустках, передбачених пунктом 53 цього Положення, час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення із перебуванням безпосередньо в районах антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях або забезпеченні їх здійснення із перебуванням безпосередньо в районах здійснення таких заходів, а також період служби в умовах воєнного стану із загальної тривалості періоду перебування у розпорядженні прямих начальників (командирів) виключається.
Стверджує, що військовослужбовцю ОСОБА_1 продовжували строки перебування у розпорядженні до 26.05.2025 включно і останнє нарахування грошового забезпечення здійснене червнем 2025 року.
Також зазначає, що пунктом 2 глави 1 розділу IV Інструкції № 515/дск визначено, що за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників або керівників (крім тих, що зараховані в розпорядження за підставами, передбаченими підпунктом "в" - у випадках, передбачених пунктом 1 глави 4 цього розділу, а також підпунктами "е", "є" та "ж" пункту 48 Положення), зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом строків перебування у розпорядженні, передбачені пунктом 48 Положення, а у випадках, коли такі строки не визначені, - протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження.
Відтак, оскільки згідно із наказом № 208-дск від 29.05.2024 ОСОБА_1 здійснював службову діяльність по Управлінню СБУ в Запорізькій області, рапортів або витягів з бойових донесень на адресу Управління не надходило щодо здійснення бойових (спеціальних) завдань щодо останнього у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, вважає, що правові підстави для виплати ОСОБА_1 грошового забезпечення в Управлінні СБУ в Херсонській області відсутні.
Із зазначених підстав просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 проходить службу в органах Служби безпеки України.
Як не заперечується сторонами, наказом Голови СБУ від 18.08.2022 № 1093-ОС/дск полковник ОСОБА_1 зарахований у розпорядження начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області, звільнивши його з посади першого заступника начальника, за підпунктом "б" пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України - у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів.
Управління Служби безпеки України в Херсонській області виплачувало ОСОБА_1 грошове забезпечення з серпня 2022 року по травень 2025 року.
З метою поновлення виплати грошового забезпечення представник ОСОБА_1 звернувся до Служби безпеки України із адвокатським запитом, у якому просив надати інформацію щодо причин та правових підстав нездійснення виплати грошового забезпечення за травень 2025 року та додаткової винагороди, передбаченої Постановою КМУ від 28.02.2022 № 168.
У відповіді від 16.06.2025 № 71/6/373-4438 Управління Служби безпеки України в Херсонській області повідомило представника позивача про таке:
"…Відповідно до пункту 4.9 Інструкції № 772 начальники, у розпорядженні яких перебувають військовослужбовці, зобов'язані організовувати їх службову діяльність, здійснювати контроль за нею відповідно до вимог військових статутів Збройних Сил України, Положення, інших нормативно-правових актів.
Згідно з приписами пункту 48 Положення за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження, зберігається матеріальне та грошове забезпечення всіх видів (основних та додаткових) за посадами, що вони займали, якщо інше не передбачено законодавством.
Також, згідно з пунктом 2 глави розділу IV Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затверджена наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 № 515/ДСК та зареєстрована в Мін'юсті 25.04.2018 за № 512/31964 (далі - Інструкція № 515/ДСК) за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників або керівників (крім тих, що зараховані в розпорядження за підставами, передбаченими підпунктами "в", "д", "з" пункту 48 Положення), зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом строків перебування у розпорядженні, передбачені пунктом 48 Положення, а у випадках, коли такі строки не визначені, - протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження.
Відповідно до абзацу 20 пункту 48 Положення (в редакції Указу Президента України №733/2024 від 22.10.2024) час перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустках, передбачених пунктом 53 цього Положення, а також період служби в умовах воєнного стану для військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, а також здійснюють бойові (спеціальні) завдання, у період здійснення зазначених заходів (завдань), із загальної тривалості періоду перебування у розпорядженні прямих начальників виключається.
Крім того, згідно положень абзацу 17 пункту 48 Положення (в редакції Указу Президента України № 560/2022 від 05.08.2022) із загальної тривалості періоду перебування у розпорядженні прямих начальників (командирів) виключався, зокрема, період служби в умовах воєнного стану.
Враховуючи те, що строк перебування полковника ОСОБА_1 у розпорядженні начальника Управління, визначений наказом Голови СБУ від 18.08.2022 № 1093-ОС/док, з урахуванням продовження цього строку відповідно до пункту 48 Положення, закінчився 26.05.2025, на підставі пункту 2 глави 1 розділу IV Інструкції-515/ДСК, виплата грошового забезпечення йому припинена з 27.05.2025…".
Не погоджуючись із бездіяльністю Управління Служби безпеки України в Херсонській області в частині припинення виплати грошового забезпечення, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.
Відповідно до ч. 1, ч. 4 ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон № 2232-ХІІ) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Згідно ізч. 1 ст. 1 Закону України "Про Службу безпеки України" від 25.03.1992 № 2229-ХІІ (далі - Закон № 2229-ХІІ) Служба безпеки України - це державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку України.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону № 2229-ХІІ кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби.
Частиною першої ст. 20 Закону № 2229-ХІІ визначено, що умови і порядок виконання своїх обов'язків співробітниками-військовослужбовцями Служби безпеки України визначаються укладеним договором (контрактом). На них, а також на військовослужбовців строкової служби поширюється порядок проходження військової служби у Збройних Силах України, визначений законодавством. Військовослужбовці Служби безпеки України приймають Військову присягу на вірність народу України.
За змістом ст. 18 Закону № 2229-ХІІ фінансування, матеріально-технічне та соціально-побутове забезпечення Служби безпеки України здійснюється Кабінетом Міністрів України у порядку, визначеному Верховною Радою України, за рахунок коштів державного бюджету України.
Відповідно до ст. 27 Закону № 2229-ХІІ держава забезпечує соціальний і правовий захист військовослужбовців і працівників Служби безпеки України. Військовослужбовці Служби безпеки України користуються політичними, соціально-економічними та особистими правами і свободами, а також пільгами відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", цього Закону, інших актів законодавства.
Статтею 30 Закону № 2229-ХІІ передбачено, що форми та розміри грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України встановлюються законодавством і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Служби безпеки України якісним складом військовослужбовців, враховувати характер, умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності
В системі Служби безпеки України порядок проходження військової служби за контрактом особі офіцерського складу, сержантського і старшинського складу, рядового складу Служби безпеки України, виконання ними військового обов'язку в запасі та особливості проходження військової служби в особливий період визначені Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 27.12.2007 № 1262/2007 (далі - Положення №1262).
Вказане Положення застосовується також до відносин, що виникають у зв'язку з проходженням в СБУ кадрової військової служби особами офіцерського складу до їх переходу в установленому порядку на військову службу за контрактом або звільнення з військової служби.
Підпунктом "б" пункту 48 Положення № 1262 визначено, що зарахування військовослужбовців Служби безпеки України у розпорядження прямих начальників (командирів), а за рішенням Голови Служби безпеки України - у розпорядження його першого заступника чи заступника, начальника (командира) іншого функціонального підрозділу Центрального управління, органу, закладу, установи Служби безпеки України або штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України допускається у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів (зміна організаційно-штатної побудови, передислокація, перерозподіл функціональних обов'язків та наявних сил у зв'язку зі зміною покладених завдань, здійснення планових та позапланових переміщень військовослужбовців по службі у зв'язку з проведенням загальної ротації кадрів, прийняття Головою Служби безпеки України управлінських рішень щодо переміщення військовослужбовців для здійснення оперативно-службової діяльності на окремих напрямах та підвищення її ефективності до 3 місяців.
За пунктом 48 Положення № 1262 військовослужбовці, зараховані в розпорядження, продовжують проходити військову службу та виконують обов'язки військової служби (завдання) у межах, визначених тією посадовою особою в чиєму розпорядженні вони перебувають. За ними зберігається матеріальне та грошове забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, якщо інше не передбачено законодавством.
Після закінчення строку перебування військовослужбовця у розпорядженні, а також у разі відсутності підстав для подальшого перебування в розпорядженні він призначається на посаду або звільняється з військової служби в установленому порядку.
Військовослужбовець, який після закінчення строку перебування у розпорядженні у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів не призначений на посаду через відсутність вакантних посад (рівної або нижчої не більш як на один ступінь) у Службі безпеки України або через ненадання військовослужбовцем згоди на призначення на іншу нижчу посаду, звільняється в установленому порядку з військової служби. Вакантні посади, на яких може бути використано військовослужбовця з дотриманням вимог, встановлених пунктом 43 цього Положення, визначаються начальником (керівником) підрозділу (органу, закладу, установи), у розпорядженні якого перебуває військовослужбовець.
Військовослужбовці Служби безпеки України звільняються з посад та зараховуються в розпорядження наказами по особовому складу начальників (командирів), які мають право призначення на ці посади, а військовослужбовці, призначення на посади та звільнення яких з посад належить до повноважень Президента України, зараховуються у розпорядження наказами Голови Служби безпеки України по особовому складу на підставі відповідного Указу Президента України про звільнення з посади.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 був зарахований у розпорядження начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області за підпунктом "б" пункту 48 (у разі скорочення штатів або проведення організаційних заходів) з 18.08.2022 на підставі наказу Голови Служби безпеки України від 18.08.2022 №1093-ОС/дск.
Механізм реалізації вимог Положення визначає Інструкція про організацію виконання Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затверджена наказом Служби безпеки України від 14.10.2008 № 772 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 31.12.2008 за № 1323/16014 (далі - Інструкція № 772).
Відповідно до п. 4.9 Інструкції № 772, зарахування військовослужбовців у розпорядження відповідних начальників (пункт 48 Положення) - це визначення їх тимчасового службово-посадового становища, коли вони проходять військову службу у підпорядкуванні відповідних начальників, але без призначення на конкретні посади.
Зарахування у розпорядження відповідних начальників проводиться наказами по особовому складу з обов'язковим визначенням дати початку та закінчення терміну розпорядження та доводиться до відома військовослужбовців, які зараховані в зазначене розпорядження, під особистий підпис їх начальниками в установленому порядку.
У системі Служби безпеки, Центральне управління СБ України є суб'єктом нормотворення, наділеним функціями видання нормативно-правових актів. Відповідно до частини третьої статті 10 Закону № 2229-ХІІ, Центральне управління Служби безпеки України видає положення, накази, розпорядження, інструкції, дає вказівки, обов'язкові для виконання у системі Служби безпеки України. Зазначені акти не підлягають виконанню, якщо в них встановлюються не передбачені законодавством додаткові повноваження органів і співробітників Служби безпеки України або антиконституційні обмеження прав та свобод громадян.
З урахуванням викладеного, з метою врегулювання виплат грошового забезпечення та виплат компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України, відповідно до Закону № 2229-ХІІ, Закону № 2011-XII, Указу Президента України від 27.12.2007 № 1262 "Про внесення змін до Указу Президента України від 07.11.2001 №1053", постанов Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 "Про види, розмір і порядок надання компенсацій громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці" від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Центральним управлінням Служби безпеки України, наказом від 10.04.2018 № 515/ДСК, якому надано гриф обмеженого доступу "Для службового користування", затверджено Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України (далі - Інструкція 515/ДСК), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.04.2018 за № 512/31964.
Загальний порядок виплати військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідного начальника у межах встановлених законодавством строків, визначений у пункті 2 глави 1 розділу IV Інструкції №515/ДСК, за змістом якого за військовослужбовцями, зарахованими у розпорядження відповідних начальників або керівників (крім тих, що зараховані у розпорядження за підставами, передбаченими підпунктом "в" - у випадках, передбачених пунктом 1 глави 4 цього розділу, а також підпунктами "е", "є" та "ж" пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27.12.2007 № 1262), зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом строків перебування у розпорядженні, передбачених пунктом 48 Положення, а у випадках, коли такі строки не визначені, - протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження.
Втім, пунктом 6 глави 1 розділу IV Інструкції № 515/ДСК встановлений спеціальний порядок таких виплат, який підлягає застосуванню саме коли військовослужбовець перебуває у розпорядженні відповідного начальника понад встановлений чинним законодавством строк.
Так, пунктом 6 глави 1 розділу IV Інструкції №515/ДСК передбачено, що після закінчення строків перебування у розпорядженні, передбачених пунктом 48 Положення (якщо військовослужбовці не призначені на посаду або не звільнені з військової служби), а у випадках коли такі строки не визначені - після спливання шести місяців з дня зарахування в розпорядження відповідних начальників або керівників, виплата їм грошового забезпечення здійснюється за рішенням Голови Служби безпеки України на підставі мотивованих рапортів начальників або керівників, у розпорядженні яких перебувають такі військовослужбовці.
Як встановлено судом, протягом часу перебування ОСОБА_1 у розпорядженні начальника УСБУ в Херсонській області, з урахуванням продовження строків перебування у розпорядженні, тобто з 18.08.2022 до 26.05.2025, йому нараховувалось та виплачувалось грошове забезпечення зі збереженням раніше встановлених розмірів, за посадою, яку він обіймав до зарахування у розпорядження.
Даний факт сторонами не заперечується.
Тобто, ОСОБА_1 з 27.05.2025 перебуває у розпорядженні начальника УСБУ в Херсонській області у понад встановлений наказом Голови СБ України від 18.08.2022 № 1093-ОС/дск та чинним законодавством строк.
Таким чином, оскільки строк перебування позивача у розпорядженні начальника УСБУ в Херсонській області (з урахуванням продовжень) закінчився 26.05.2025, це і зумовило припинення виплати йому грошового забезпечення.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що припинення виплати позивачу грошового забезпечення після закінчення строків перебування у розпорядженні начальника УСБУ в Херсонській області відбулось у відповідності до норм чинного законодавства.
Отже, після закінчення строків перебування у розпорядженні, якщо військовослужбовці не призначені на посаду або не звільнені в установленому порядку з військової служби, виплата їм грошового забезпечення припиняється, однак може здійснюватися виключно за рішенням Голови СБ України на підставі мотивованих рапортів начальників або керівників, у розпорядженні яких перебувають такі військовослужбовці, виходячи з наведених в абзаці 4 пункту 6 глави 1 розділу IV Інструкції № 515/ДСК видів грошового забезпечення.
Тобто, лише Голова СБ України у зв'язку із наданими йому дискреційними повноваженнями, має право прийняти рішення про виплату військовослужбовцю СБУ грошового забезпечення (видів визначених Інструкцією № 515/ДСК) після завершення строку перебування військовослужбовця у розпорядженні.
Проте, в матеріалах справи відсутні докази того, що начальником УСБУ в Херсонській області, у розпорядженні якого перебував ОСОБА_1 , з 27.05.2025 подавались рапорти до Голови СБ України щодо продовження виплати йому грошового забезпечення.
Водночас, суд звертає увагу, що пункт 6 глави 1 розділу IV Інструкції № 515/ДСК не встановлює імперативного обов'язку начальника, у розпорядженні якого перебуває військовослужбовець, звертатися із рапортом на ім'я Голови СБ України для виплати грошового забезпечення. Таке рішення про подання/не подання рапорту відповідний начальник приймає з урахуванням порядку проходження військової служби військовослужбовців Служби безпеки України, встановленого Положенням № 1262/2007 та Інструкцією № 772.
Отже, суд дійшов висновку, що припиняючи виплату грошового забезпечення позивачу після завершення строку перебування його в розпорядженні начальника УСБУ в Херсонській області понад встановлений законодавством термін, відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законами України №2229-ХІІ, № 2223-ХІІ, №2011-ХІІ, постановою КМУ від 30.08.2017 № 704, Порядком 1262/2007, Інструкцією №772 та Інструкцією № 515/ДСК.
Згідно зі ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
За наслідками розгляду справи розподіл судових витрат відповідно до статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 9, 14, 73- 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 КАС України, суд
вирішив:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог до Управління Служби безпеки України в Херсонській області, Служби безпеки України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити дії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СуддяКисильова Ольга Йосипівна