Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
21 січня 2026 р. справа № 520/33391/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТО ДІЛЕР" до Харківської митниці про визнання протиправними та скасування картки відмови, рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВТО ДІЛЕР" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення UA 807200/2025/000484 та рішення про коригування митної вартості № UA 807000/2025/000360/2 від 28.11.2025 року, винесені Харківською митницею.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.12.2025 провадження по даній справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.01.2025 вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання призначено на 29.01.2026 о 11:00 год.
20.01.2026 через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява, в якій представник позивача просить суд провести засідання, призначене на 29.01.2026, за участі представника позивача адвоката Жорникова Вадима Ігоровича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Дослідивши заяву представника позивача, суд зазначає наступне.
За частиною 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до частини 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 3 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
За правилами частини 4 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Враховуючи вищевикладене та положення статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою підсистеми відеоконфернцзв'язку «https://vkz.court.gov.ua») та з метою забезпечення участі у розгляді справи представника позивача, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вимоги позивача щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 181, 195, 205, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання по справі №520/33391/25, що призначене на 29.01.2026 о 11:00 год, та подальші судові засідання здійснювати в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою підсистеми відеоконфернцзв'язку «https://vkz.court.gov.ua».
Роз'яснити представнику позивача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов'язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підистеми відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз'яснити представнику позивача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Попередити представника позивача про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ольга ГОРШКОВА